» Vše pro sport »Elektrický skateboard

Elektrický skateboard


Cena elektrické brusle je poměrně vysoká a pán se rozhodl to udělat sám. Jeho brusle může jezdit na jedno nabití 15 km rychlostí 24 km \ h. Za cenu, že stojí mistra asi 150 dolarů.
Nářadí a materiály:


-3D tiskárna;
- počítač se softwarem;
-Fastery;
-Vise;
-Vrtání;
-CHPU-stroj;
-Soubor;
-Burner;
- Kleště;
- šroubovák;
- Klíče jsou zámečnické;
-Hliníková deska;


Krok 1: Mount
Držák lze zakoupit například tento, ale můžete to udělat sami. Průvodce vyvinul připojení v aplikaci Fusion 360. Poté vytiskl šablonu na 3D tiskárně. Vyřezávaný hliníkový držák na CNC stroji. Vyplnil a vyvrtal díry.Šablony si můžete stáhnout níže. Poslední dva soubory jsou jednoduše vytištěny na tiskárně s parametry 100%, 4 perimetry, PETG vlákno.
držák motoru longboard.step
FLGUR9QJXUO8SR2.stl
clamp2.stl
Krok 2: Připevněte řemenici na kolo
K připevnění řemenice na kolo je třeba vyvrtat 5 otvorů do kola. V tomto případě musel velitel také vytisknout podpěru pro tuto kladku, protože byla příliš hluboko v kolečku. Vrtání těchto děr je poměrně jednoduché, použijte standardní vrták do dřeva nebo kovu a pracujte pomalu, tento kaučuk se snadno taví. Poté jednoduše vložte těchto 5 dlouhých šroubů a v ideálním případě vycentrujte řemenici, aby fungovala dokonale.
podpora ozubeného kola 1.stl
Krok 3: Sestavte
Montáž musí začít vyvrtáním dvou otvorů v hliníkové desce pro připevnění 3D klipu. Potom připevněte motor k desce pomocí 4 šroubů, dokud je nebudete muset úplně dotáhnout. Umístěte držák na kolejnici a zajistěte jej co nejpevněji. Na hřídel motoru můžete také umístit menší hřídel řemenice. Nyní je čas nainstalovat kolo s kladkou, která byla připojena dříve. Nakonec si oblékněte řemen a zatáhněte za něj, pohybujte motorem, nyní musíte utáhnout držák motoru.

Krok 4: elektronika
Připojení elektroniky v tomto projektu je velmi jednoduché: musíte připojit baterie a díky konektorům XT60 neexistuje způsob, jak to udělat špatně. Musíte také připojit motor k ESC (celkem 3 kabely).Pokud se motor otáčí v opačném směru, musíte vyměnit dva ze tří kabelů a otáčení se změní.
Krok pátý: Přílohy
V budoucnu má velitel v úmyslu nahradit lithium-polymerové baterie lithium-iontovým 18650, takže pro elektroniku navrhuje dva případy. Vytiskne případy na 3D tiskárně.
box.stl
box2.stl
Krok šestý: Testování
Je čas podívat se na elektrický skateboard. Mistr vezme dálkový ovladač, nasadí si helmu a stojí na brusle. Nyní musíte zapnout skateboard i dálkový ovladač. Jemně zatlačte na plyn. Musíte být zde opatrní, protože je snadné z něj upadnout. Abyste se naučili jezdit na elektrickém skateboardu, potřebujete nějaký čas a trénink, ale je to spousta zábavy a skvělý způsob, jak jezdit po přeplněných ulicích!

Sedmý krok: výměna baterií
Po nějaké době selhaly baterie, které master nainstaloval na skateboardu, a nahradil je lithium-iontovým. Sbíral baterii podle schématu 6S 3P.

Správnou metodou výroby tohoto typu baterie je bodové svařování, bohužel ji pán nemá a baterie musely být pájeny. Pájení těchto baterií se nedoporučuje, lze je jednoduše zničit. K jejich pájení použil niklovou pásku. Pro správné a bezpečné nabíjení baterií je třeba je připojit k BMS (Battery Management System). Problém je v tom, že BMS, který použil, může produkovat maximálně 15A, což je příliš málo pro elektrický skateboard. V tomto případě samozřejmě neexistuje ochrana před přebíjením. Naštěstí má ESC nízkonapěťovou ochranu a při poklesu napětí baterie vypne motor. Zcela neprofesionální, chránil všechny terminály baterií izolační páskou, ne profesionálně, ale funguje to dobře :) Pak přidal konektor nabíječky do BMS, vložil to vše do 3D-tištěného boxu a nainstaloval ho na skateboard.


10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Jeho brusle může jezdit na jedno nabití 15 km rychlostí 24 km \ h.

Nakonec autor přinesl výsledky terénních testů, výborně! dobře
Trvanlivost v místech upevnění kol způsobuje pochybnosti, ale možná, to jsou jen moje pochybnosti. škrábnutí

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...