» Modelování » Letectví »Model letadla Bubble Jet na 3D tiskárně

Model letadla Bubble Jet na 3D tiskárně


3D tisk již pevně vstupuje do moderního života. Amatérské rádio modelování, ať už jde o letadlo, loď nebo model rakety, v mnoha oblastech je neocenitelným pomocníkem trojrozměrný tisk. A snížení nákladů na takové tiskárny a pouze zvýšení počtu návrhů pro vlastní montáž dříve nebo později povede ke skutečnosti, že takové zařízení bude stát na stole každého domácího designéra na stejné úrovni jako konvenční páječka.
Tento článek ukazuje, jak vytvořit rádiem řízený model Bubble Jet vytvořený pomocí 3D tisku. Nejprve se podívejme na vlastnosti. Hmotnost hotového modelu je přibližně 700 gramů při použití baterie s kapacitou 2200 mA⋅h 3С. Rozpětí křídla je 1200 cm. Pohonný systém je padesát milimetrů. Podrobné charakteristiky oběžného kola:


- Vnější průměr: 52,5 mm
- Délka: 38,6 mm
- Hmotnost: 74 g
- Rotor: 50 mm, 11 nožů
- Motor: 2627 5400 Kv
- Provozní napětí: 3C 11,1 V
- Statická trakce: asi 650 g (12,5 V, 39 A)

Specifikace tisku:

Tisk byl proveden na tiskárně Prusa i3 MK3 s eSUN PLA plus plastem. Pro dosažení nejlepších výsledků je žádoucí tisknout každou i nejmenší část zvlášť. Všechny části kromě Coca jsou potištěny vrstvou 0,2 mm, Coca - 0,1 mm. Všechny soubory čekající na tisk lze stáhnout na konci článku v jednom archivu. Soubory jsou distribuovány zdarma, pokud opakujete model, zveřejníte fotografie svého modelu. Pokud tedy opakujete, vezměte si 10 minut času, přejít na fórum a zveřejněte fotku.


Ocas a trup


Montáž začíná ocasem, který se skládá ze dvou oddílů a peří (horizontální a vertikální stabilizátor).
Peří je vyrobeno z pěny nebo spíše stropních tašek. Pro větší pevnost je do pece nalepena uhlíková tyč. Jako alternativa se navrhuje použít bukové lišty.
Servomotory se protahují ocasem.Dále je vytištěn trup, který se skládá ze spodní a horní části, jakož i výztužných vložek.Trup s ocasem je navíc vyztužen uhlíkovou tyčí procházející. Fotografie ukazuje speciální kanál pro jeho instalaci. Trup je smontován a připojen k ocasu pomocí kyanoakrylátového lepidla.
V budoucnu bude ve spodní části nainstalován regulátor letu, kde také můžete nainstalovat stabilizátor letu, pokud jej plánujete použít. Oběžné kolo je připojeno k horní části.

Křídlo bude namontováno mezi horní a spodní část trupu.Přihrádka na baterie je připevněna k trupu. Pro udržení rovnováhy modelu vám doporučuji dát přesnou baterii, kterou autor nabízí, tj. 2200 / 3C.Model letadla Bubble Jet na 3D tiskárně

Později tento oddíl uzavře kapotu.Oběžné kolo


Oběžné kolo je namontováno ve speciální gondole. Autor ji jednoduše zabalil maskovací páskou a přilepil horkým lepidlem.Dráty motoru procházejí gondolou zvláštním otvorem.A navíjejte se na vrchol trupu.

Mimochodem, autor vyvinul několik průměrů gondol, konkrétně pro oběžná kola 50 mm, 64 mm a 70 mm.

Křídlo


Křídlo i ocas jsou vyrobeny z pěnového plechu a vyztuženy uhlíkovými tyčemi. Pro ty, kteří to nevědí, se tyto pruty prodávají v obchodech s modely letadel. Lze je však také nahradit lištami vyrobenými z lehkého a odolného dřeva.Špičky křídel jsou ohnuté.Chcete-li to provést, musíte nejprve ohnout spodní vrstvu, přilepit k ní horní vrstvu a v tomto stavu ji nechat zaschnout. Po zaschnutí zůstanou konce ve tvaru.

Křídlo je instalováno ve výše uvedené drážce mezi částmi trupu. Upevnění se provádí pomocí dvou malých šroubů.

Kapota


Jak již bylo zmíněno, kapota uzavírá bateriový prostor. Montáž se provádí pomocí dvou magnetů, což vám umožní rychlý přístup do prostoru pro baterie a elektronika.


Před kapotou jsou vidět 2 otvory, které jsou potřebné pro ventilaci a chlazení elektroniky, zejména ovladače.


Konečná montáž
Video o letu hotového modelu.Tady je takový nádherný model, který lze vyrobit s tiskárnou pro trojrozměrný tisk. Model vyšel ne příliš manévrovatelný (kvůli kluzáku-jako trup a křídlo), ale to cítí se velmi jistě ve vzduchu, stejně jako vzlety a přistání.


Také ve zdroji vidíte další možnosti pro detaily, například trup s možností instalace podvozku nebo pro menší rozpětí křídla.


Můžete si stáhnout všechny soubory pro tisk. zde.
Existují také výkresy pro výrobu pěnového křídla a ocasu.
1
1
1

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...