» Vše pro sport »Popsicle drží longboard

Popsicle hole longboard


Mistryně tohoto domácí Dlouho jsem chtěl vyrobit dlouhou desku, ale měl problémy najít levné dýhy. Proto měl nápad použít hůlky pro zmrzlinu. Tyčinky z nuklitu jsou vyrobeny z baltské břízy, která se používá k výrobě modelů dřevěných letadel, a tak se rozhodl, že budou vhodné pro longboard.

Materiály:

- pěna;
- tyčinky pro nanuky;
- lepidlo na dřevo;
- vinylový film;
- listový papír;
- žiletka;
- vakuové tašky na oděvy;

Nástroje:

- pásová pila;
- rašple;
- brusný papír;
- bruska;
- kartáč;
- pásová bruska;
- vrtací stroj;

Krok 1: Vytvoření šablonyPrůvodce vypočítal požadovaný tvar a upravil ho tak, aby bylo možné použít jako šablonu 5 listů papíru o velikosti 21 x 27 cm. Prostě slepil prostěradla k sobě, vystřihl longboardovou šablonu a postavil se vedle něj, aby se ujistil, že to je to, co je potřeba.

Krok 2: Vytvoření formuláře
Mistr postavil pěnovou formu. Vyřízl jsem požadovaný počet žeber s požadovaným zakřivením. Řezal pěnovou fólii břitvou, aby se mohla ohýbat spolu s žebry. Potom si vybral žebra tužkou a potom je nalepil na pěnový list.

Aby se zabránilo nalepování tyčinek na pěnu, zakryl lepicí povrch lesklým „mramorovým“ vinylem.
Nakreslil šablonu na vinyl a přidal středovou čáru.

Zakřivený ocas formy byl vyroben z více kusů pěny.

Obrázek ukazuje vzhled formy v kontextu (šablona).

Krok 3: Lepení první vrstvy


Mistr koupil lepidlo na dřevo a nanuky. Pro práci použil 2 lahve lepidla Titebond III. Tyčinky na zmrzlinu, které koupil mistr, byly v balení po 150 kusech a byly pohodlně zabaleny do papíru v hromádkách po 50 kusech. Navrhl, že by to trvalo asi 1 500 tyčinek na tabuli, ale zakoupený materiál měl spoustu vad. Asi třetina obalu byla nepoužitelná: tyčinky byly zdeformované nebo prasklé.

Mistr odřízl kulaté konce tyčinek pásovou pilou.

Začal pracovat od středu formy a lepil řadu po druhém. Bylo to pomalé, strávil asi 6-8 hodin na vrstvu.

Krok 4: ohyb ocasu


Aby měly tyčinkové tyčinky hladký ohyb v ocasu longboardu, musel je pán ohnout pod parou.
Mistr vysušil zasažené kusy dřeva a očísloval je.Vařil vodu na pánvi a vložil cedník mezi pánev a víko, což umožnilo, aby pára naplnila komoru a přenesla teplo na tyčinky nanuky, aby se mohly ohnout.

Ohýbání jim trvalo příliš dlouho, asi 45 sekund. Čaroděj zlomil několik tyčinek a ty musely být vyměněny. Po slepení ohýbaných tyčinek k sobě použil pytel s pískem na horní vrstvě vinylu, který je držel na místě, když byly suché.

U následujících vrstev hlavní ohýbal ocasní části a slepil každou jednotlivou linii. Výsledek byl tedy mnohem lepší.

Krok 5: Ocas ohybu pro druhou vrstvu
Pro druhou vrstvu by měly být nanuční tyčinky přilepeny kolmo k první vrstvě, aby poskytly pevnost, jako je překližka. Tomu se říká křížení nebo válcování. Protože se tvar v tomto směru ohýbá, musel mistr ohýbat tyčinky pro tuto vrstvu.

Mistr postavil dirigent, do kterého může vložit hromadu tyčinek a pracovat s nimi současně. Mistr položil dirigent vzhůru nohama přes velkou pánev a překryl možnou mezeru hadrem. Při napařování tyčinek je nutné, aby se pára pohybovala po nich. Dobrou parní komorou je kamera s několika otvory. Tyčinky musí být vystaveny působení páry od 45 sekund do minuty. Jakmile se ochladili, pán je vytáhl a přidal další svazek.

První vrstvu také přikryl voskovým papírem, aby se k ní nepřilepila další vrstva. Středovou linii označil úředním knoflíkem a začal lepit druhou vrstvu.

Krok 6: Ohněte ocas druhé vrstvy

Mistr přilepil další vrstvu, jako předtím, kromě toho, že pokládal kousky ocasu za sebou. Bylo to mnohem lepší, což vám umožnilo pracovat šikmo od ocasu. Pomocí rašple zarovnal konce tyčinek nanuky a také použil nějaký brusný papír k narovnání okrajů a ztenčení silnějších tyčinek.

Po každé vrstvě vyleštil vysoké body a odřízl přebytek v ocasní části.

Krok 7: Lepení a vakuové lisování


Mistr udělal jen pět vrstev. Tři podélné vrstvy a dvě příčné příčné vrstvy. Střídal je střídavě tak, aby spodní, střední a horní vrstva pokračovaly.

Pomocí brusky vyrovná hlavní vrstvu každou vrstvu. Také odstranil voskovaný papír a obrusil spodní stranu každé vrstvy.

Pak posílil formu bočními částmi. Poté bylo suché. S použitím špendlíku jako středové čáry označil pán každou vrstvu tužkou, aby věděl, kam je vložit při lepení, a také aby zjistil, zda se ve vakuovém sáčku vejdou.

Dříve bylo od velitele zakoupeno několik vakuových sáčků pro uložení oblečení. Každé balení má malé košile a velké tašky na šaty. Velký pytel byl příliš malý, takže musel pán odříznout 5 centimetrové části od longboardu, než nalepil poslední vrstvu.

Master použil velké množství lepidla a pomocí štětce rovnoměrně nanesl lepidlo na horní část každé horní vrstvy, stejně jako na spodní část další vrstvy, a složil je na místo na formě.

Pak mistr zapečetil sáček a odčerpal vzduch. Na fotografii můžete vidět vyčnívající lepidlo, které prosakuje trhlinou v horní vrstvě vedle ventilu. Mistr musel znovu použít pytel s pískem, aby vyvinul další tlak na ocas.

Krok 8: Řezání tvaruMistr opustil longboard z hůlek ve vakuu přes noc.
Po odstranění z vakua se vytvořilo pár vyvýšených míst, která musela být vyplněna lepidlem po řezání desky a broušení.

K vyříznutí formy použil mistr k vyhlazení okrajů skládačku a pásovou brusku.Poté byla použita vibrační bruska k vyhlazení a odstranění přebytečného lepidla shora a zespodu. Poté byl aplikován vlhký hadřík k odstranění jemného prachu, který zůstal na desce.

Krok 9: Příprava příloh

Hlavní vrtané otvory pro stojan s koly pomocí vrtačky.

Mistr kupoval předem konzoly, kola, ložiska, matice a šrouby v místním obchodě. Výběr barvy pro kola klesl na chladnou modrou.

Krok 10: Dokončení
Na některých místech nahoře bylo nutné trochu více brousit a přidat trochu lepidla. Poté pán zpracoval desku několika vrstvami šelaku a aplikoval několik proužků surfovací pásky. Úchopná páska je samolepicí a lze ji zakoupit téměř v každém skateboardovém obchodě.

Obecně existuje mnohem jednodušší a rychlejší způsoby, jak sestavit blok dlouhé desky pro skateboarding, ale mistr si stanovil za úkol použít nanuky, aby zjistil, zda je to možné.
Nakonec vše dopadlo.

Níže vidíte longboard v akci:

9.3
10
9.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Vzdávám se. Takovou nanuku nebudu pohrávat! teplo
měl problémy s hledáním levných dýh
Ve velkém, ale dýha - pak ne!
Pomocí duchovního tlačítko jako centrální linky
hlupák

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...