» Vše pro sport »Požární kopí a příslušenství pro kutily

Ohnivé kopí a příslušenství pro kutily

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
V tomto článku vám autor kanálu YouTube NightHawkInLight řekne, jak si vyrobit oštěp a oštěpy.

Materiály
- PVC potrubí
- tričko
- Tenkostěnná cínová trubka
- Ocelová vlna
- Měděný drát
- Vyztužená páska.

Nástroje používá autor.
- řezací kotouč
- svěrák, nůž, fixka, pila, nůžky, kleště
— 
— .

Výrobní proces.
Házeč oštěpu, o kterém se bude diskutovat, vám umožní spustit oštěp nebo harpunu dvakrát tak daleko, do jaké vzdálenosti ji může osoba hodit. Porovnejte dvě amplitudy létající kopí.
Zpočátku měl autor v úmyslu vyrobit oštěp vrhače dřeva, jak tomu bylo po mnoho tisíc let. Měl po ruce javorovou desku. Po několika neúspěšných pokusech autor dospěl k závěru, že špatné uspořádání vláken způsobuje, že struktura je příliš křehká.Jako materiál si vybral trubku z PVC. Půjčuji si tento nápad z dvorku Bowyerova kanálu. Jedná se o trubku o délce 60 cm a půl palce.


Na jedné straně trubky udělá malý řez, za který by šipky mohly chytit. Tato drážka by měla být dostatečně hluboká, aby mohla zachytit na konci oštěpu.


Mnohem složitější fází projektu je vytvoření trubice zakřiveného tvaru. Za tímto účelem autor jemně zahřeje PVC pomocí konstrukčního vysoušeče vlasů nebo plynového hořáku, dokud plast nezměkne jako guma. Poté můžete trubku vyrovnat upnutím mezi dva dřevěné bloky. Ale můžete to nechat tak, jak je. Toto je čistě estetický problém. Mnohem důležitější je dát trubici úhledný ohyb.

Autor poté zahřeje háček a ohne jej směrem ven, aby měl těsný kontakt s dříkem kopí.


Další novinkou autora je plastový adaptér, který bude fungovat jako držadlo.


Oštěpy budou vyrobeny z půlpalcového PVC. Tyto trubky mají tenčí stěny a v důsledku toho nižší hmotnost. Pro každý oštěp budete potřebovat trubku asi 1,5 metru dlouhou.


Budou to kopí ohně, takže špička trubice bude vázána železem, které neumožní roztavení plastu. Půlpalcová ocelová trubka dlouhá 25 cm bude sloužit jako špička oštěpu a ochranná vrstva proti ohni. Tato část oštěpu je nejsnadnější udělat ve svěráku, ale můžete také použít kladivo.
Část potrubí je tedy plochá a pak je řezána do bodu bruskou nebo ruční pilou.V této formě se špička delaminuje a její aerodynamické vlastnosti nebudou nejlepší. Autor mu proto dává lžíci podobnou podobu s kladivem. V tomto případě budou obě vrstvy pevně spojeny. Nyní se špička nebude ohýbat ani rozštípnout, když narazí na tvrdý povrch.
Chcete-li volně nasadit ocelovou trubku na PVC, musíte plast rozříznout. Pak se trubice možná poněkud zploští. Ocelová trubka snadno dosáhne bodu, kde konec řezu končí, a jeho přistání bude hustší. Hrot nyní neklouže.K letu v přímé linii potřebuje šipka stabilizátory ocasu. Autor je konstruuje z vyztužené lepicí pásky. Jedna část je nalepena podél trubky na jedné straně a druhá na opačné straně. Výsledkem je, že oba řezy se drží pohromadě. To dává tuhost ploutve. Stejný autor se opakuje třikrát.


S nůžkami dává autor křídla aerodynamický tvar.


Je čas vyzkoušet, co tyto šipky dokážou. Ukázalo se, že jsou těžší než podobné dřevěné. Jejich výroba však byla snazší a plasty vyšly levněji než dřevo.
Aby se tyto šipky proměnily v ohnivé, stačí vyvrtat průchozí otvor v ocelové trubce, projít měděným drátem a ohnout ho ve formě dvou háčků, které se těšíme. Jsou potřebné k držení hořlavého materiálu.

V tomto projektu autor použil extrudovanou tenkou ocelovou vlnu. Materiál tohoto typu hoří dostatečně silně, aby nevyletěl za letu.

Autor obalí špičku oštěpu tímto materiálem v místě, kde jsou háčky postaveny. Ocelové třísky se zapálí ze zapalovače nebo z 9 V baterie.
Let oštěpu připomíná zahájení ohňostroje. Velkolepý pohled.

Nezapomeňte dodržovat pravidla požární bezpečnosti!

Děkujeme autorovi za jednoduchý, ale zajímavý nápad pro zábavu!
Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!
Video autora najdete zde.
5
10
5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Pak na grilu nedávají grilování, budou jim také pokutovat a zahajuje ohňostroj! Sibiř není on, náhodou zapálil! zastavit

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...