» Truhlářství »Jednoduchý skluzavka s kočárem pro kutily

Jednoduchý skluz s pojezdem pro ruční frézku pro kutily

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Určitě mnoho z vás často používá ruční router, ale můžete jeho funkčnost výrazně rozšířit tím, že je speciální příslušenství.

V tomto článku vám Zach, autor kanálu YouTube „Workshop Edits“, řekne, jak vytvořit posuvný rámeček pro tento společný nástroj, který vám umožní zarovnat povrchy dostatečně velké oblasti.

Výroba tohoto domácího příslušenství je velmi jednoduchá na výrobu okružní pily, a pokud není k dispozici, lze všechny prvky objednat v jakékoli továrně na nábytek.

Materiály
- List MDF
- Vruty do dřeva

Nástroje používá autor.
—  Ruční mlýn
—  Kotoučová pila
—  Pokosová pila
—  Svorky
—  Šroubovákvrták
—  Náměstí Svenson
- Ruleta, tužka, pravítko.

Výrobní proces.
Zack se s ohledem na velikost sáně snaží co nejvíce přizpůsobit jeho potřebám. Autor zejména nesmí nikdy zarovnat povrch frézou širší než 60 cm. To znamená, že šířka skluzu bude přibližně stejná.

Na výkrese jsou uvedeny hlavní rozměry částí, které bude třeba naříznout autorovi.

Pokud používáte panely MDF přesně takové velikosti - 2 x 4 stopy (30 x 60 cm), bude základna snímku již mít správnou velikost.

Z druhého panelu MDF autor ořízne pásy široké 2,5 palce. To budou stěny saně.
Zack volí takovou šířku proužků, protože věří, že při práci na fréze bude nejbezpečnější a optimální výška stran posuvu.

Poté pán postupuje ve skutečnosti do saně. Měří šířku základny mlýna, která je 5,5 palce, a vrací se do kruhového stroje. Řezá další široký pás materiálu (5,5 a 1/8 palce). Tato populace následně poskytne veliteli další prostor pro manévry, když bude pracovat se routerem.

Nakonec prořízne dva pruhy široké tři palce po stranách saní. Podle autora by taková výška stran posuvu měla frézu fixovat v jedné poloze.


Zack nyní začíná připevňovat základnu snímku.
Přitahuje boční stěny pomocí svorek a ujistí se, že všechny úhly jsou dokonale připevněny k sobě.


Pak vyvrtá pilotní otvory pro šrouby.To jsou nezbytné kroky, protože MDF je poměrně křehký materiál. Poté jsou boky připevněny k základně pomocí 50 mm vrutů ze dna.


Potom odřízne panel pro vozík na délku. Zak používá ořezy MDF k odložení dalších 0,5 palce od zamýšlené délky na každé straně (odloženo od vnějšího okraje ráfku), protože smyk bude mírně přesahovat strany základny. Tato konstrukční funkce je nutná pro instalaci vodítek na vnější straně.


Poté ze stejného panelu, ze kterého byla vyrobena základna skluzavky, vyřízne mistr boční stěny vozíku. Mají stejnou délku - 25 palců. Výsledkem jsou dvě části, každá široká dva palce. To budou posuvné kolejnice.S výlučně estetickým účelem autor odřízne okraje stěn zařízení pod úhlem 45 stupňů.


Výsledkem je jen taková sada dílů pro kočár. Všechny ostré hrany po řezech jsou broušeny jemným brusným papírem.

Samotná montáž vozíku probíhá podle stejného algoritmu jako sestavení jejich základny: opět upevnění stran svorkami, vyvrtání pilotních otvorů, jejich upevnění pomocí samořezných šroubů.Autor připojuje vodítka k vnějším stranám vozíku (ne vše funguje na první pokus).


Ve skutečnosti jsou obě části struktury připraveny a vozík se pohybuje dostatečně volně podél základny. Kvůli nedostatku ložisek by měly být třecí povrchy namazány běžným mýdlem nebo parafínem.V poslední fázi hlavní frézuje drážku ve skluzu. K tomu používá palcový mlýn. Všechno se ukázalo být docela jednoduché: mistr udělal několik průchodů, pokaždé zvyšoval přesah frézy o malé množství, takže výsledkem byl čistý řez se zaoblenými hranami, které byly dodatečně zpracovány brusným papírem.

Prostřednictvím této štěrbiny na snímku autor vytvoří řezačku na povrchu materiálu, který je umístěn níže. Tento způsob zpracování se bude podobat parketovému závěsu.

A zde jsou obě hotové části zařízení.

Nyní zkušební zpracování a vyrovnání konvenční kompozitní dřevěné desky. Pro zlepšení klouzání frézy podél vozíku by se již mělo používat silikonové mazivo pro automobily. Doporučuje se také použít laminovaný MDF nebo dřevotřískové desky, mají silnější a hladší povrch a vydrží vám mnohem déle.Děkuji autorovi za jednoduchý, ale užitečný nástroj pro truhlářskou dílnu!


Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
7
5.3
6

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...