» Truhlářství »Stojan na notebook s ventilátory

Stojan na notebook s ventilátory
Ano, takový stojan lze zakoupit hotový, ale vyrobený udělej to sám zajímavější. Uvidíme, které domácí Ukázalo se to od autora Instructables pod přezdívkou Peaches and Plums.

Master získává standardní počítačové fanoušky o průměru 120 mm a mřížky pro ně. Lze také použít domácí grily. Průvodce také ukazuje, které dráty použít k napájení ventilátoru. Výstup otáčkoměru v navrhovaném provedení se nepoužívá.Stojan na notebook s ventilátoryUrčuje, jakým způsobem ventilátoři foukají vzduch - ve stojanu ho musí vzít zdola a nasměrovat.
Průvodce vybere, z jakého zdroje napájí fanoušky. Píše, že 5 V z USB nestačí, ale jeho 15 V PSU má pravdu. Ale není tomu tak, v nuceném režimu fanoušci nebudou trvat dlouho. Jsou navrženy pro 12 V a pro získání takového napětí existuje hotové řešení - četné zdroje napájení určené pro směrovače. Takové zdroje jsou kompaktní a mají mezní únosnost, která se v závislosti na typu napájení pohybuje v rozmezí 1 až 2 A. V navrhovaném stojanu spotřebují dva paralelní ventilátory asi 0,3 A.
Master nastaví standardní spínač pro lampu tak, aby spínal výstup PSU. Je třeba mít na paměti, že po vypnutí ventilátorů je jednotka PSU nadále napájena ze sítě a na volnoběh a spotřebovává malou energii. Chcete-li nainstalovat spínač do primárního okruhu napájecího zdroje, abyste jej úplně odpojili, musíte mít kvalifikaci elektrikáře.

Označuje velikost horního panelu a umístění ventilátorů na něm. Označuje na straně obdélník, ze kterého poté vyřízne boční stěny. Odřízněte horní panel a otvory v něm a nainstalujte ventilátory.


Výše uvedený obdélník se rozděluje na dvě části diagonálně a přijímá boční panely. V jednom z nich vytvoří vybrání pod vypínačem, který tam zapadá.
Připojuje a zajišťuje komponenty. Lepí všechny dřevěné části dohromady, sevře se různými sponami a čeká, až lepidlo úplně ztvrdne.
Utěsňuje ventilátory a jistič pomocí maskovací pásky.Leští dřevo brusným papírem 150 až 200 zrnitostí, zcela odstraňuje výsledný prach, lakuje povrch. Po úplném zaschnutí laku se odstraní maskovací páska a stojan je připraven. Aby se dokázala vypořádat se svým úkolem, musí mít všechny nohy na svém místě. Pokud alespoň jeden z nich chybí, musíte držet domácí, alespoň vyřezávané z gumy.Moderní software umožňuje určit, jak dobře zařízení ochlazuje notebook.


Mějte na paměti, že použití těchto tácků nevylučuje nutnost servisu vestavěného systému chlazení notebooku.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
4 komentář
Host Mikhalych
Přidal bych filtr, aby prach do notebooku tolik neletěl ...
stojan lze zakoupit hotový, ale je zajímavější si ho vyrobit sami
Souhlasím, ale jako základ jsem vybral hotový.
Píše, že 5 V z USB nestačí ... Ale není tomu tak
Souhlasím s tím, že 12 V a USB fungují dokonale, úplně tiše, a pokud si zpočátku zvolíte vysoké rychlosti, pak když jsou napájeny přes USB, vytvářejí slušný proud vzduchu. Zpočátku jsem dělal multifunkční, uvízl ve stojanu a PSU samotného notebooku, a slušnou akustiku (ve srovnání s vestavěným, samozřejmě) a výkonné nabíjení pomocí USB výstupů a slušného USB HUB, v laptopech není vždy dostatek USB portů. Výsledkem nebyl jen stojan, ale jakýsi přístaviště, ale je to velmi výhodné na služebních cestách, hotelech a hlavně pro mě - v nemocničním pokoji! Teď přemýšlím o tom, jak se ohýbat na svých skládacích nohách pro práci ležící v intenzivní péči (jen si dělám srandu o resuscitaci) a zatahovací stojan myši, nemám rád dotykovou podložku! ano
rnanen g \ shoa
Dobře. Není však jasné, proč autor nepoužil přepínač najednou k zapnutí napájení, k chůzi - tak v plném rozsahu úsměv

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...