» Technika » Lodě a katamarány »Přívěsný motor založený na motoru 775 (12-24V)

Přívěsný motor založený na motoru 775 (12-24V)Vítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit pokyny pro výrobu malého přívěsného motoru udělej to sám. Takové domácí lze snadno ovládat modely lodí různých velikostí. Pokud se používá 288 W 775 motor, bude schopen tlačit a nafukovací člun pro rybolov, a to nejen. Domácí produkt je samozřejmě třeba zlepšit, protože nezbytná ochrana motoru před vodou, která pohání hnací řemen nahoru. Tak či onak, pokud vás projekt zajímá, navrhuji ho podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- Motor 775 (mají různé kapacity);
- vrtule 4 cm;
- kovová tyč pro osu (5 mm);
- rameno pro motor 775;
- řemenový pohon (přímý pohon);
- překližka;
- dvě malá ložiska pod osou 5 mm;
- PVC fólie;
- PVC trubky;
- ok pro motorový prostor.Seznam nástrojů:
- pila;
- vrták;
- lepidlo na PVC;
- administrativní nůž;
- páječka.

Domácí výrobní proces:

První krok. Spodní část
Nejprve připravíme díly pro montáž spodní části zařízení, kde bude umístěna vrtule. Osa šroubu se otáčí na dvou ložiskách sama o sobě, voda do nich vchází a v tomto režimu nebudou moci sloužit po dlouhou dobu. Pod ložisky autor vytvořil podpěry z tlustého plechu z PVC a vyvrtal otvory pro ložiska pomocí vrtáku na pero. Ložiska je nejjednodušší přilepit, ale je lepší je spolehlivěji opravit.


Ložisková ložiska podporujeme v kusu PVC trubky vhodného průměru. Vybereme průměr tak, aby vrtule zapadla do trubky a je 4 cm od autora. Vrtule lze přilepit k ose dobrým lepidlem a dobře brousit povrchy, které mají být spojeny brusným papírem. Hnací kladka je umístěna na zadní straně nápravy, nevýhodou je, že kolem řemenice a řemenu mohou být navíjeny různé úlomky.

Krok dva Horní část
Vyrábíme horní část domácího produktu, potřebujeme kousek překližky, k tomu upevníme upevňovací prvky motoru a na upevňovací prvky umístíme motor 775.Naproti hnací kladce vyřízneme otvor pod řemenem korunkou a pás se dostane dovnitř trubky, která je vložena do otvoru. Potrubí vložíme do dřevěného podkladu s dobrým lepidlem.

Krok tři Montáž hlavní části
Autor našrouboval ložiska s ložisky na spodní trubku pomocí malých šroubů. Všechny části produktu lze lepit PVC lepidlem. Před lepením nezapomeňte vložit pás, abyste dosáhli správného napětí. Pro další napnutí lze motor zvednout na držák.

Krok čtyři Kryt motoru
Na motor sestavil autor ochranný obal z PVC. Z konců bylo instalováno pletivo, aby se motor mohl ochladit vzduchem. Po zbarvení je domácí produkt připraven k testování.

Krok pět Testování a nevýhody
Začneme zkoušet, vrtule dává dobrý průtok vody, což je dost pro model lodi. Pokud používáte výkonnější motor, mohou tlačit nafukovací člun v čisté vodě a celou věc napájet baterií.


Konstrukční nevýhoda spočívá v tom, že řemen přivádí vodu do motorového prostoru, v důsledku čehož motor rychle selže. Tento problém však lze vyřešit vytvořením přepážky, která do motoru nevpustí vodu.

Slabým místem je také hnaná řemenice a řemen, řasy a další odpadky. V tomto ohledu by bylo hezké učinit prostor s kladkou nepropustnou pro vodu nebo jen dát ochrannou síťku s malou sítí. Pro demonstraci se autor ukázal jako vynikající modela jak ji upravit podle svých potřeb, je jen na vás.

Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
4
3
2.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...