» Počítačové kutily »Převod modulu Bluetooth z notebooku na USB flash disk

Převod modulu Bluetooth z notebooku na USB flash diskPo rozebrání rozbitého notebooku se přátelé snaží maximalizovat využití všeho, co se od něj naučili: tlačítka, spínače, konektory, LED diody, ventilátory, dynamické hlavy atd. Moduly Bluetooth nejsou výjimkou. Proč však takové moduly mají více výstupů než konektor USB? Na co se připojit a co dělat s dalšími výstupy modulu? Odpověď na hádanku dává autor Instructables pod přezdívkou Gabse.

Na sobě antistatický náramek s vestavěným rezistorem omezujícím proud, mistr ho uzemnil.A poté odebere Bluetooth modul z rozbitého notebooku (což se může lišit, ale tady je zařízení jako BT-183):
Otočením modulu průvodce zjistí, že na zadní straně desky jsou čtyři podložky, z nichž každá je podepsána. Takže z deseti vodičů ve smyčce s konektorem jsou zapojeny pouze čtyři - stejné jako rozhraní USB. Něco se už vyjasňuje. Nespěchejte však připojit modul se všemi čtyřmi kolíky k portu USB. Okamžitě ji deaktivujete se zvýšeným napětím. Podívejte se na vysvětlující nápisy na tabuli a pochopíte proč.

Účel tří ze čtyř podložek je jasný: USB_D-, USB_D + a GND. Průvodce k nim připojí odpovídající vodiče kabelu USB. Ale čtvrtý je označen jako 3V3. To znamená, že tam musíte vložit napětí +3,3 V na podložku GND. Port USB však produkuje +5 V, takže nejprve master používá externí zdroj a připojuje jej ve správné polaritě. Může to být přihrádka pro dvě AA nebo AAA buňky nebo pro jednu buňku CR2032 nebo nastavitelný laboratorní zdroj energie. Ve třetím případě musíte být velmi opatrní, abyste náhodně nezvýšili výstupní napětí této jednotky. Můžete také vzít počítačovou jednotku PSU a připojit k ní terminály, na jednom z nich bude neregulované napětí +3,3 V. Master to provede.

Pokud je úkolem jednoduše zajistit, aby modul spolupracoval s počítačem, a jste spokojeni, že bude vždy vyžadován externí zdroj energie, lze cíl považovat za dosažený. Ale staré pořekadlo říká, že žádná technika by neměla fungovat „v zásadě“, ale v tomto případě. Proto pán jde dále. Demontuje zástrčku z kabelu USB:


Jen pro případ, seznámí čtenáře se svým soklem:

Převod modulu Bluetooth z notebooku na USB flash disk


Spojuje zástrčku s modulem podle pinu, připojuje přímo tři ze čtyř vodičů a napětí +5 V napájí vstup lineárního stabilizátoru 1117-3.3 odebraného z rozbité jednotky DVD. Záporný výstup stabilizátoru se připojí na společný vodič a výstup na vstup 3V3 modulu Bluetooth.

Nyní není vyžadován externí zdroj energie. Stabilizační kolík je na Yandex.Pictures.

Dávat domácí s mechanickou tuhostí, hlavní pájí tělo zástrčky USB na obrazovku modulu Bluetooth a izoluje stabilizátor a vodiče od něj elektrickou páskou. A pak celou konstrukci utáhne smršťovací trubicí. Kontroly a všechno funguje.


Bylo to v roce 2015, průvodce používal Windows XP, takže ihned po připojení zařízení nezačalo plnit své přímé povinnosti. V moderních verzích Linuxu a Windows začíná většina modulů Bluetooth pracovat okamžitě. Překladač má dva dosud nejmodernější notebooky s nejnovějšími verzemi Ubuntu a moduly Bluetooth fungují. Jeden má vestavěný, druhý externí, protože zařízení bylo vyrobeno v roce 2002. Mistr v klasické "prasátko" musel tolik nakonfigurovat:Ať už je to jakkoli, všechno funguje a vy si můžete vyměňovat soubory přes Bluetooth mezi PC a chytrými telefony / tablety a také tlačítkovými telefony, včetně mnoho moderních.


7.3
6.3
5.9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...