» Počítačové kutily "Replika Sfingy." Začněte

Replika Sfingy. ZačněteTakové různé sovětské počítače - Agat, BK, Mikrosh a ostatní - co mají společného? Skutečnost, že všichni pracovali, a ty případy, které měly štěstí, že zůstaly v dobrém stavu, nyní fungují. „Sfinga“ je výjimkou z pravidla, nikdy se mu nepodařilo vydělat peníze. A to všechno proto on je památník Jedná se o rozvržení navržené sovětskými designéry Dmitrijem Azrikanem, Igorem Lysenkem, Alexejem Kolotushkinem, Marina Mikheevou, Elenou Ruzovou a Marií Kolotushkinou. Na tomto druhu sochy, která neobsahuje jeden elektronický komponenty, vypracovali vzhled plánovaného vydání domů komplexy, které se dnes nazývají multimediální a interaktivní, jakož i zásady interakce jejich komponent s uživateli a mezi sebou.

Osud koncepce není tak smutný. Rozhodně ovlivnil vývojáře moderních a ne tak gadgetů, ale okamžitě jste si toho nevšimli. Mimochodem, koncepty, které nepokračovaly, nejsou tak vzácné, například ve stejné společnosti Apple také mít. Autor se pod přezdívkou Nick Poole (považujte za hříčku) rozhodl udělat repliku „Sfingy“, a ten, který hned ne, ale bude fungovat, nyní díky moderním komponentám. Ale zatímco je na samém začátku obtížné, ale zajímavé práce, která má stále velmi, velmi ...

V průběhu času čaroděj znovu vytvoří všechny komponenty Sfingy, ale mezitím začne s nejvýraznějším z nich - klávesnicí. Nejprve však shromažďuje informace o vzhledu všech zařízení ze tří zdrojů:

1. Ilustrace k publikaci v časopise „Technická estetika“ v roce 1987
2. Fotografie pořízené na smartphonu repliky Sfingy v moskevském muzeu designu
3. Propagační fotografie repliky ze stejného muzea, které autor poslal mistrovi

Nebudu se zabývat tím, co je Sfinga a jaké funkce by vykonával, kdyby se začalo uvolňovat - v této síti je mnoho informací. Dovolte mi jen připomenout, že měl vypadat takto:V blízkosti klávesnice zařízení se zobrazuje:Všechno je čteno. Protože průvodce hovoří anglicky, přeloží název klíčů:Věnujte pozornost jednomu detailu: písmena latinské abecedy, která nemají mezi písmeny cyrilské abecedy vzhled, nemají kompaktní koncentraci. Nevypadá nic? Správně. „Znalci vyšetřují,“ špionážní tramp.

A pak existují posuvné proměnné odpory. Vyvážení barev a pět pásmový ekvalizér.

Kromě tohoto typu klávesnice byla naplánována druhá klávesnice bez sluchátka:A takové dálkové ovládání, které se dnes podle pravidla Dietera Ramse „dobrého designu - to je co nejméně designu“, zjednodušilo na to, co nazýváme selfie stick:Nyní již není možné určit, kterou klávesnici vývojáři plánovali v Sfingě použít po přepnutí z rozvržení na skutečné zařízení - mechanické nebo membránové. Oba typy klávesnic do roku 1987 byly známy již v SSSR, membránové byly použity v několika modelech kapesních kalkulaček. Při práci na Sfingě návrháři s největší pravděpodobností ani neuvažovali o všech těchto typech klávesnic - zaměřili se na koncept vzhledu a rozhraní. Klávesy přilepené k rozvržení byly nehybné. Mistr však chce repliku klávesnice, kterou plánuje vyrobit udělej to sámmohl opravdu tisknout. A protože upřednostňuje mechanické klávesnice, udělá to stejně.

Vzhledem k tomu, že kvalita fotografie je dostačující k tomu, aby bylo možné na jejím základě vytvořit vektorovou kresbu, sestaví ji hlavní:Skládá se ze sady klíčů všech různých typů, jednoho pro každý typ:

Replika Sfingy. Začněte


Převádí se na Fusion 360, přidává další podrobnosti ke geometrickým tvarům, převádí do trojrozměrného pohledu:Ve stejném programu je 3Dmodel celá sada klíčů:Deska, kterou vytvoří, až přijde čas, aby byla klávesnice funkční.A konečně, sestava klávesnice:Všechno teprve začíná. Ahead je nejzajímavější a ještě zbývá mnoho práce. Další fází je tisk na 3D tiskárně jednoho klíče každého typu. Budou to modely pro výrobu silikonových forem as jejich pomocí zase master vyrobí tolik klíčů, kolik bude potřeba. To je rychlejší a výhodnější než psaní všech klíčů.

Překladatel doporučuje čtenářům, aby následovali pokračování blogu průvodce - odkaz na něj je uveden pod názvem „Zdroj“. Tato „geeková“ série slibuje, že bude dlouhá a zajímavá, ale není tam žádný spojler - existuje přímá zpráva.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...