» Z řetězových pil »58 kubických skútrů na motorové pily

58 kubických skútrů na motorové pily


Tentokrát zvážíme, jak sestavit konstrukčně jednoduchý skútr založený na řetězové pile. K vytvoření takového stroje budete potřebovat soustruh, dobře, nebo najít soustruh, který ukáže osu, kterou potřebujete. Autor použil motor na 58 kostek, s tímto úkolem se snadno vyrovnal. Uvědomte si, že motory z řetězových pil jsou špatně přizpůsobeny pro práci při velkém zatížení. Pokud je rychlost nízká a velké zatížení, motor se přehřeje a skupina pístů bude mít vyšší zatížení. Je nutné zajistit, aby se motor nepřehříval, ale je lepší provést další chlazení. Autor udělal rám z kusu čtvercové ocelové trubky, stejně jako části ze starého kola. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- obdélníkovou ocelovou trubku vhodného průměru;
- starý na kole;
- řetězový pohon z motocyklu nebo podobně;
- motorová pila;
- kousek kanálu;
- ocelový plech;
- šrouby a matice;
- ložiska a osa.

Seznam nástrojů:
- soustruh;
- svařovací stroj;
- bruska;
- svěrák;
- pokosová pila;
- vrták;
- značka, metr.

Výrobní proces domácí:

První krok. Výroba rámů
Nejprve vytvoříme rámec pro koloběžku. Jako základ používáme kus pravoúhlé trubky velkého průměru, který vydrží těžké zatížení. Konce trubky jsou svařeny z ocelového plechu. Vyrábíme zadní vidlici, k tomu potřebujete roh. Pokud jde o přední stranu, autor jednoduše přivařil přední část rámu z jízdního kola. Všechny svary by měly být velmi silné, z důvodu bezpečnosti je lepší dodatečně posílit vše pomocí ocelových desek.
Krok dva Volant
Hřídel řízení jízdního kola je třeba prodloužit, proto autor upravil kus kulaté trubky vhodného průměru.


Krok tři Kola
Na rám instalujeme kola, měla by být vybavena kotoučovými brzdami, je lepší, když se obě kola zabrzdí. Na zadní kolo musíme nainstalovat hnané řetězové kolo.K vyřešení problému autor jednoduše přivařil řetězové kolo motocyklu na zadní kolo. Hlavní věc je dělat všechno přesně. Co se týče vozíku, může se vařit, koloběžka bude již vybavena odstředivou spojkou a bude se moci pohybovat vpřed.Krok čtyři Motorové lůžko a pracovní náprava
Motor, tj. Motorová pila, musí být pevně upevněn, jako základ autor použil tlustou plechovou ocel. A tak, aby mohl být motor instalován v určité výšce, jednoduše svaříme část profilové trubky kolmo k rámu. Vezměte prosím na vědomí, že čím vyšší je těžiště, tím nižší je stabilita skútru.

Na lůžku je také instalována pracovní osa motorové pily, která přenáší točivý moment z motoru na zadní kolo. Autor sám otočil osu na soustruh, pro tuto osu jsou nutná ložiska v pouzdrech. Svařujeme hvězdičku z motocyklu na jednu stranu osy, přenáší točivý moment na kolo. Na druhé straně svařujeme „kotouč“ odstředivé spojky z řetězové pily.

Krok pět Montáž, lakování a testování
Nainstalujeme motor na jeho místo a bezpečně jej upevníme šrouby k posteli. Namontujte nápravu, ložiska a řetěz. Nezapomeňte nainstalovat brzdu, autor zabrzdí pouze přední kolo. Obecně je hmotnost skútru velká a ani při prudkém brzdění by se neměla převrátit.

Pokud jde o plyn, držíme lanko od brzdové kliky kola a připojujeme jej k škrticí klapce pily. Malovaný skútr vypadá docela slušně, můžete to zažít. Autor se snadno rozjíždí a jezdí na svém mozku, motor běží nízkými rychlostmi. Pokud se motor přehřeje, začne pracovat horší, v tomto případě není možné plyn, protože se motor zasekne. To je vše, projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete toto zopakovat, nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
7.4
6.7
6.1

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...