» Z řetězových pil »Ural motorová pila na moped

Ural motorová pila na moped


Ahoj fanouškům řemeslníků, dnes se zamyslíme nad tím, jak připojit řetězovou pilu na kolo, v důsledku čehož získáme moped. Autor použil řetězovou pilu poměrně starou, ale mocnou, to je notoricky známá řetězová pila Ural. Kolo autor redidoval, vyrobil bezpečný rám a také nahradil paprsky kola trvanlivějšími, zesílenými. Domácí montáž je poměrně jednoduchá, musíme vyrobit jízdní kolo z částí jízdního kola a vše na kole nainstalovat. Podle autora se domácí tahá dokonale, s ohledem na maximální rychlost, to zůstává neznámé. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- řetězová pila Ural;
- dvě jízdní a jedna jízdní hvězdička z kola;
- podvozek s nápravou a ojnicemi;
- řetěz jízdních kol;
- rukojeť plynu a kabel;
- napínáky řetězu pro jízdní kolo;
- kladka, pružina (pro napínač);
- profilové trubky;
- železné desky.Seznam nástrojů:
- ;
- ;
- svěrák;
- vrták.

Domácí výrobní proces:

První krok. Převodovka
Pracovní hřídel motoru motorové pily vyvíjí obrovské otáčky, ale nepotřebujeme je, musíme je převádět na nižší otáčky s vysokým točivým momentem. Montujeme převodovku z podvozku kola, odřízneme přebytečné části rámu a také ořízneme ojnice. Dále potřebujeme malou hvězdičku ze zadního kola, kterou je třeba přivařit k té části osy, kde není hvězdička. To je vše, poté bude převodovka připravena.


K připojení pily k převodovce potřebujete další malé řetězové kolo, které musí být přivařeno k řetězové pile. Připevníme reduktor k tělu řetězové pily, přivaříme jej k trnům s trny pily a vše dále zpevníme železnými tyčemi nebo jinými částmi. Nainstalujeme řetěz na převodovku, začneme, zkontrolujeme, zda řetěz letí. Pokud jsou řetězová kola svařena příliš křivě, řetěz s největší pravděpodobností odletí.

Později autor nainstaluje řetězovou napínák převodovky, použitý stroj z vícerychlostního kola.

Krok dva Řízená hvězdička
K dosažení velkého točivého momentu budeme potřebovat řetězové kolo poháněné velkým průměrem. Přední hvězdička z kola se přiblíží, odřízneme z ní spojovací tyč. Autor přivaří tuto hvězdu k té části kola, kde je připevněna páka nožní brzdy. Díky tomu se konstrukce našeho motocyklu téměř nemění, můžete jej jezdit jak v pedálovém režimu, tak pomocí motoru. A pokud výkon motoru nestačí, vždy můžete pomoci nohama.Krok tři Instalace motoru
Pokračujeme v instalaci motoru a nainstalujeme jej na zadní kufr. Jeden kufr se samozřejmě nemůže vyrovnat s nastaveným zatížením, proto jsme design ještě posílili profilovými trubkami.

Na kolo instalujeme řetěz, který spojuje benzínový motor a zadní kolo. Zde měl autor problém, protože hvězdy jsou křivě svářeny, řetěz neustále letí a řetěz se ukázal být dlouhý. K vyřešení problému autor vytvořil dva tlumiče ve formě kusů profilové trubky. Napínák řetězu byl vyroben z řemenice z generátoru, profilové trubky a pružiny. Poté řetěz přestal létat.Autorův motor je modernizován, je na něm nainstalován karburátor z koloběžky. Díky takovému karburátoru se motor snadněji rozběhne a běží rychleji. Na konci instalace motoru budete muset nainstalovat plynovou nádrž na vhodném místě.

Krok čtyři Rukojeť plynu
Na volant instalujeme páku plynu, kterou lze zakoupit v obchodě, kde se prodávají náhradní díly motocykly. Kabel protáhneme rámem a připojíme jej k škrticí klapce karburátoru. Poté je domácí produkt připraven, můžete jej zažít.

Autor testuje kolo na sobě, autor pomáhá s pedály, ale obecně moped obecně zrychluje. Jediné, co zůstává nejasné, je to, jak autor plánuje zpomalit, protože místo brzdové páky máme nyní poháněné moped řetězové kolo. Je nezbytné instalovat ruční brzdy na moped.

Domácí produkt je na to připraven, doufám, že se vám projekt líbil a že jste si našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!


8.4
9
8.6

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Host Oleg
Pro takové vodyatly musíte projít prohlídkou na dopravní policii + práva potřebná pro tento odpad. A vynálezci by nejprve vymysleli brzdy.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...