» Vše pro sport »Vytvoření duté surfové prkno

Výroba duté surfovací prkno

Výroba duté surfovací prkno
Mistr se zajímá o surfování a výrobu surfovacích prken. Stránka představuje několik jeho prací, budeme analyzovat ještě jednu. Existují dva hlavní typy dřevěných surfových prken: dutý dřevěný surf a pevný. Po nějaké myšlence a výzkumu se pán rozhodl vyrobit dutou desku.

Nářadí a materiály:
-Dřevo;
Epoxidová pryskyřice;
- skleněné tkaniny;
-Fastery;
- Voděodolné lepidlo;
-Automobilní lak;
-Surfing příslušenství;
- Elektrická skládačka;
-Grinder;
Fréza;
-Vrtání;
- Odpadní papír;
-Rule;
- Leštící pasta;


První krok: Design
Nejprve mistr navrhl desku.
Konstrukce surfovací prkna může být diskutována až do konce, ale je důležité si uvědomit, že linie surfovací prkna musí být hladké a rovné. Můžete experimentovat, ale nezapomeňte, jak se bude chovat deska na vodě.
Při navrhování musíte vzít v úvahu řadu faktorů, hmotnost surfaře, teplotu vody, vztlak dřeva atd.


Krok dva: Stringer
V designu desky, stringer je nazýván jádrem, který jde dolů uprostřed paluby od přídi k ploutvím. Stringer určí tvar rockeru. Rocker je spodní zakřivení surfovací prkna od nosu k ocasu, které určuje, jak voda proudí pod deskou, ideálně je tvarovaná tak, aby odpovídala ohybu povrchu vlny.

Mistr vyrábí pruh z překližky, ale vhodné je i jakékoli tenké dřevo.


Krok 3: Sklizeň
Prvním krokem při výrobě obrobku je vyznačení šikmé šablony na každém kusu řeziva. Desky by měly být vybírány bez uzlů a trhlin. Po označení mistra skládačkou vyřízněte každý detail. Poté byly obrobky dočasně spojeny pomocí šroubů a lepidla.

Poté mistr začne zpracovávat obrobek. Toto ošetření je drsné, drsné. Je nutné umístit desky pod jednu rovinu, odstranit různé nepravidelnosti atd.
Krok 4: Tvarování
Nyní musíte dát desce požadovaný tvar. Průvodce doporučuje označení podle pokynů na tomto odkazu.

Po označení předlohy začne obrobek zpracovávat. Musíte zkusit zpracovat desku symetricky. Mistr používá takový jednoduchý trik: na jedné straně dělá s nástrojem tolik průchodů jako na předchozím.

Po zpracování se označí místa pro instalaci ploutví.Krok 5: Frézování
Toto je pravděpodobně nejtěžší část práce.Je nutné desku rozebrat a vystřihnout jádro každé desky v každé části a zachovat příčky. V takovém případě nesmíte formulář narušit. Master upne desku kolem okrajů pomocí svorek a rozdělí desku na dvě poloviny, a poté oddělí dvě střední desky. Potom pomocí frézy vyřízne dřevo ze dvou středních desek. Oba polotovary by měly být symetrické. Po rozemletí tyto dvě části slepte.Oddělí další dvě části a opakuje předchozí operaci.
Provádí stejnou operaci se všemi polotovary.

Krok šestý: Finální tváření
Po lepení desky zpracovává hlavní povrch brusku. Bez ohledu na to, jak při lepení zarovná díly, stále je nemůžete přesně spojit. Chcete-li odstranit všechny nedostatky, hlavní procesor zpracuje desku. V případě potřeby vyplní žetony a dřezy tmelem.

Sedmý krok: instalace finančních krabic
Finboxes jsou příslušenství pro ploutve. Jsou nainstalovány na spodní straně desky a umožňují vám rychle nainstalovat nebo vyměnit žebro. Před lepením desky se skleněnými vlákny musí být nainstalovány finboxy. Master vytvoří šablonu jako první. Poté vzor vyřízne drážky.

Vložte finboxy do drážek.Krok osm: Sklolaminát
Nyní musíte vložit desku ze skleněných vláken. Vkládání se provádí ve dvou fázích: nejprve vloží hlavní část spodní část a poté horní část.
Master rozřeže laminát do tvaru desky. Na spoji horní a dolní části je lepicí páska. Zakryje desku laminátem. Dělá řezy v místech ohýbání materiálu. Poté hnětate epoxid podle pokynů. Nalévá to na povrch a impregnuje látku. Vyhladí tkaninu. Neměly by být žádné hrboly ani bubliny. Když se vše ukázalo, jak by mělo, nechává deska zaschnout.

Vkládání horní části je podobné vkládání spodní části, ale před vložením je třeba provést řadu operací. Nejprve musíte odříznout maskovací pásku a okraje laminátu. Master provádí tuto operaci skalpelem. Potom je hrana broušená.Nyní musíte přilepit krycí pásku na spodní část desky. Lepicí páska by měla přesahovat šev.


Pokud chcete, aby bylo logo viditelné na desce, je obrázek nalepen pod sklolaminát.Po nanesení epoxidu a jeho vysušení odstřihne maskovací pásku a vyleští spojení.
Krok 9: Horká vrstva
Nyní musíte nanést horkou vrstvu epoxidu. Horká vrstva je epoxidová vrstva, která bude nanesena na sklolaminát, vyplní viditelné spojení skelného vlákna a utěsní surfovou desku. Pro získání dobrého nátěru je důležité aplikovat epoxid při teplotě nejméně 15 ° C a ideálně při pokojové teplotě. Udělejte to na místě, kde není průvan, a pokud možno na místě, kde není prach.

Mistr otírá povrch alkoholem a lepí pásku po obvodu. Lepicí páska pomáhá vytvářet čistou, rovnoměrnou linii povlaku a šetří brusné úsilí. Master provede stejnou operaci na druhé straně poté, co ztvrdne horní část.Krok 10: Odvzdušňovací zátky
Je velmi důležité ventilovat tuto surfovací desku, protože kamery jsou naplněny vzduchem, když se teplota mění, vzduch se rozšiřuje a smršťuje. Pokud surfová prkna není větraná, vzduch nemá kam jít a tlak může surfovací prkno poškodit buď delaminací nebo výskytem bublin na desce.

Větrací zátka, kterou Master používá, má dvojí účel: má vestavěnou membránu Gore-Tex, která automaticky odvětrává surfovací prkno, a můžete ji také odšroubovat, abyste surfovací prkno mohli ručně ventilovat.
Chcete-li nainstalovat ventilační zátku, musíte vyvrtat otvor a zasunout zátku do otvoru. Protože deska je uvnitř dutá a kamery jsou vzájemně propojeny, stačí jeden pahýl.Stejným způsobem nainstaluje master držák na vodítko.Krok jedenáct: Broušení, leštění
Konečné dokončení rady se koná v několika etapách. Nejdříve Master vyleští povrch speciální brusnou tryskou pro surfy. Použití takové trysky urychluje proces mletí ve srovnání s běžnými brusnými kotouči.
Poté master aplikuje vrstvu epoxidu.Nakonec desku vyleští. Používá 400 brusného papíru na začátku a 1200 na konci při broušení.

Po broušení zbývá leštit desku pomocí leštícího kotouče a pasty.

Všechno je připraveno. Nyní můžete nainstalovat další vybavení a jít dopředu, za vlnu.10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...