» Z řetězových pil »Domácí moped z motorové pily Ural 2T

Domácí moped z řetězové pily Ural 2T


Ahoj všem milovníkům domácího vybavení! V tomto článku se chci podělit o své zkušenosti s vytvářením mopedu z řetězové pily Ural Electron 2T od nuly. Abych si vyrobil moped, nejprve jsem shromáždil všechny potřebné díly a příslušenství - kola, motor, trubky pro rám a další příslušenství, o kterých se dozvíte později. Tento článek není stoprocentním návodem k výrobě mopedu, a ještě více nemusíte opakovat vše po mně! Můj článek je algoritmus akcí, po kterých budete moci sestavit svůj první moped.

Materiály a komponenty


1. Motor z řetězové pily Ural 2T s převodovkou
2. Kola lze vyjmout ze zahradního kolečka s vnějším průměrem 265 - 300 mm, ale s dobrými pneumatikami pro motocykly
3. Délka potrubí na suturu 7,5 metru
4. Brzdový kotouč s třmenem z horského kola
5. Hnací řetěz s hvězdami 13 a 41 z mopedu nebo motocyklu
6. Palivová nádrž z řetězové pily Ural 2T
7. Lana s pouzdry na plyn a brzdu dlouhá 1,5 metru
8. Kliky brzd z horského kola - 2 ks.
9. Překližka 10 mm, pěnová pryž a dermantin na sedadlo
10. Vzpěry tlumičů z Tavria 2 ks.
11. Pružiny přední vidlice
12. Náprava předního kola
13. Zadní náprava

Nářadí a spotřební materiál


1. Svařovací stroj
2. bulharština
3. Sada vrtáků
4. Sada kohoutků
5. Vrták

Krok 1: udělejte vidličku


Po smontování všech dílů můžete začít vyrábět moped. A začnu to dělat ne zcela podle standardního schématu, jak je obvykle obvyklé, a začnu tím, že vyrobím přední vidlici, ne rám. Začal jsem to vidličkou, protože už upravím rám podle výšky vidlice. Abych viděl, vzal jsem z vozu Tavria dvě vzpěry.

Zde jsou všechny části, které pro zástrčku potřebujeme. U dvou desek je vytvořena tloušťka 3 mm ve stejné vzdálenosti otvoru pro průměr tyče vzpěry tlumiče nárazů, v horní desce otvoru je menší průměr, ve spodní je větší. Uprostřed desek vytvoříme otvor, kterým prochází tyč spojující zátku s rámem. Nebudu uvádět přesné rozměry otvorů, které jsem vyvrtal v deskách, protože můžete mít úplně jiné.

Abyste mohli hladce svařovat držáky nápravy kola, musíte projít osou skrz samotné držáky a náboj kola.
Potom je třeba tyče připojit na tyč nahoře a upevnit je dotažením matic.

Dále položte vidlici na cihly pro pohodlí a zkontrolujte, zda je kolo rovnoběžné s vidličkou.Pokud je vše správně nastaveno, pokračuji ve svařování dílů.


Jako tlumič nárazů používám pružinu. Našel jsem vhodnou pružinu pro příjem kovového šrotu a rozdělil ji na dva kusy požadované délky.Nyní zbýváme zbývající části na vidlici shora pomocí pružin a talířů a matice zašroubujeme na tyče.

Aby vidlice měla větší tuhost a kolo se nehýbalo do stran, spojuji stojany navzájem propojkou vyrobenou z profilové trubky 30 x 50 mm.

Dále svaříme všechny spoje propojkou na všech stranách.


Zástrčka je připravena!

Krok dva: vytvořte rámeček


Ráma je určitě nejlepší udělat na skluzu, ale protože jsme se moped dovnitř domů podmínky, pak místo skluzu použijeme jakýkoli rovný povrch. Pro rám jsem si koupil běžnou 1/2 ”vodovodní trubku, nebo 21,3 mm, 7,5 metru dlouhou. Ohýbáme dva kusy trubky 1,5 metru na jednom místě v úhlu 130 ° tak, aby byly přesně stejné, s jedním kusem trubky ohnutým 90 cm dlouhým a druhým 60 cm.


Nyní spojujeme vrcholy trubek a uchopujeme svařováním.


Dále jsem dal rám v požadované výšce od povrchu a pokusil jsem se na vidličku, abych pochopil, zda je výška rámu vhodná nebo zda je třeba ji snížit dolů.

Zkouška na vidličce ukázala, že rám musí být mírně upraven na výšku. Odřízněte přebytek a znovu ho uchopte.

Nyní je zástrčka na svém místě a můžete pokračovat.

Neznám zadní kolo z jakéhokoli letadla nebo vrtulníku, vnějšího průměru 300 mm, s nápravou a montáží na nápravu. Není třeba hledat takové kolo, podobné velikosti, jaké si můžete vyzvednout v zahradním autě. Disk kola je z hliníku a velmi silný, takže jsem na něj mohl okamžitě našroubovat hnací řetězové kolo na 41 zubů.


Nyní položíme motor na rám, postavíme kolo a přivaříme ho k rámu na jedné straně.


Nyní na druhou stranu zkontrolujeme rovnoběžnost hvězdy a rámu a přivaříme osu k rámu.

Motor je připevněn k rámu třemi body. Vpředu je motor připevněn ke spodním šroubům skříně dmychadla v úhlu 30X30 mm a ze zadní strany k převodovce na místo trvalého hřebenu. Nyní zatáhneme řetěz na řetězová kola, umístíme motor do správné vzdálenosti od zadní nápravy a přivaříme přední montáž motoru k rámu.

Dále navaříme kousek rámu přes rám a na něj uvaříme držák převodovky.


Nyní vezmeme kus trubky dlouhý 135 cm a ohneme jej v úhlu 115 °, s délkou trubky až do ohybu 80 a 55 cm v různých směrech. Připravené trubky svařujeme na obou stranách rámu. Také pro posílení rámu jsem navařil kus trubky přes horní část vzadu.Vpředu, v blízkosti motoru, svařuji krok z kusu trubky tak, že z obou stran rámu vyčnívá 12 cm.

Zbývá přivařit držák, přes který se přední vidlice spojí, a hlavní část rámu je již připravena.Krok 3: Tank Mount


Vzal jsem nádrž ze stejné řetězové pily Ural. Vyřízl jsem nádrž z volantu a přišrouboval ji na šrouby k kusům kovu, které budu vařit na rámu.


Přivařuji držáky nádrže k rámu vpředu a kousek pásu mezi trubkami rámu vzadu.


Nyní svařuji držák zadní nádrže k proužku a svařuji všechny švy.Čtvrtý krok: udělejte brzdy


Nejprve jsem vyrobil první verzi brzd, velmi jednoduchý, levný a, jak ukázaly testy, nejsou vůbec účinné. Brzdy byly velmi slabé a já je okamžitě zbavil.

Proto vám okamžitě nabízím nejlepší verzi brzd pro opakování. Koupil jsem si levnou sadu brzd od horského kola - třmen a samotný disk. Také vzal pár kabelů s pouzdry a pár brzdových pák pro volant.

Abychom připevnili brzdový kotouč na kolo, označil jsem kotouč kola podél otvorů brzdového kotouče a odřízl závity pro šrouby, které přicházejí s diskem. Natáhl brzdový kotouč a utáhl všechny šrouby.
Pak jsem dal kolo na rám. Potom jsem dal brzdový třmen na brzdový kotouč a upevnil ho stisknutím brzd - to je snadné udělat kusem drátu místo kabelu.

Okamžitě jsem našrouboval matice na upevňovací šrouby třmenu, které jsou nyní přivařeny k rámu.


Nyní můžete připevnit šrouby třmenu na rám a nainstalovat kabel.Krok 5: Sedadlo a volant


Většina práce byla dokončena a nyní můžeme začít vyrábět sedadlo a já jsem vyrobil jeho základnu, která bude připevněna k rámu, z překližky tlusté 10 mm. Vyvrtal jsem díry do překližky, aby se pěna snadno vytlačila, když si sednete na sedadlo, a pak ji položte na tažení.


Sedák je potažen černou koženkou.


S volantem jsem se moc neobtěžoval a ohnul jsem jej ze stejné vodní dýmky, ze které byl rám vyroben.Krok šest: připojení plynu a brzdy


Abych spojil plynový a brzdový kabel na volantu, dal jsem na horské kolo dvě brzdové kliky. Nyní byl brzdový kabel jednoduše připojen k rukojeti a obvyklým způsobem byl uveden do pohybu. Pro připojení plynového kabelu jsem si nekoupil obvyklou plynovou rukojeť, ale použil jsem brzdovou rukojeť. Nyní stisknete brzdovou páku na pravostranném pohonu. Trochu ne obvyklé řešení, ale docela pohodlné a funkční.

Závěrečná fáze


Bohužel jsem namaloval rám mopedu, protože jsem dal motor z řetězové pily Druzhba-4 na tento rám pro srovnání s Uralem, a musel jsem změnit a strávit držák motoru na rám. Ale ti, kteří chtějí tento design zopakovat, si vyberou barvu rámu podle svého uvážení. Moped se ukázal být docela kompaktní. Maximální rychlost je 55 km / h. Pokud v návrhu něco není jasné, zeptejte se a rád zodpovím všechny otázky. Na závěr vám chci poradit, abyste si prohlédli video o tom, jak jezdí moped.

9.4
10
6.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...