» Roboti »Jak vyrobit„ robota “do-it-yourself čističe

Jak udělat „robota“ čističe do-it-yourself


Dobrý den všem, milí přátelé! V dnešním článku bych vám chtěl ukázat a mluvit o poněkud zajímavém nápadu domácí. Tento domácí produkt je vhodný do domácnosti, v garáži s hladkými podlahami, a jen proto, abyste věnovali svůj čas. Obecně platí, že dnes budeme uvažovat o tom, jak vyrobit velmi jednoduchý "robot" čistič na vodiči. Kabelové ovládání samozřejmě není příliš pohodlné, ale v tomto případě je to pohodlné a levné, pokud rozumíte alespoň trochu elektronika a vím, jak objednat zboží z Číny, pak si myslím, že pro vás nebude obtížné přenést tuto jednotku na bezdrátové ovládání. Ale mínus bezdrátového ovládání je, že musíte použít výkonnou baterii, kterou si ne každý může dovolit, a mnoho si nemůže dovolit, a téměř každý si může položit dva kusy drátu.

No, myslím, že dost dlouhé předmluvy, pojďme!

A tak pro jednoduchý „robot“ čistič potřebujeme:
- dvě velké plastové nádoby
-7 výkonné 12V elektrické motory se závitovým blokováním
- upevňovací matice pro motory
hodně drátů
-4 kola pro motory, můžete si objednat vše na stejném AliExpress
tenká překližka
- speciální „houby“ - ubrousky pro čištění různých nátěrů u vás doma
- Dva počítačové chladiče, mimochodem, není to špatné
-vodové PVC trubky a tričko pro ně, stejně jako kovové držáky a mechanický kohoutek pro vodu
dvojité spínače
-tlačítko
- malý kontejner
Napájení 12V
adaptér pro napájení

Z nástrojů budeme také potřebovat:
páječka
tavenina
-elektrická nebo konvenční skládačka
kancelářský nůž

A tak začněme.
Nejprve musíte vzít velkou plastovou nádobu a nakreslit obdélník na jedné ze svých stran fixem nebo heliovým perem, se stranami 7 x 14 cm, nic složitého, a pak jej jednoduše vyříznout pomocí kancelářského nože. Poté zahřejeme páječku a uděláme několik průchozích, nikoli tlustých děr, na stejném místě jako na obrázku níže:

Vezměte elektrické motory a nainstalujte je na jejich místo, tj. Vložte osu každého motoru do bočních otvorů a zajistěte jej maticí. Dráty z každé dvojice motorů se pro větší pohodlí stočí do copu.

Nyní bereme další tři motory a také je instalujeme do našich drážek stejným způsobem jako na níže uvedené fotografii. Pro větší pohodlí také zkroucujeme dráty do copu.

Nasadili jsme velká kola na osu otáčení motorů a také je opravovali, měli by být ve vodorovné poloze:

Nyní pomocí lepidla za horka roztavíme dva chladiče nad otvorem dříve vyříznutým vedle sebe:


Pomocí elektrické nebo konvenční skládačky jsme vyřízli dva překližkové kruhy s otvory přesně ve středu.

Vezmeme ubrousky pro čištění povrchů, jednu z nich naneseme na překližkový kruh, zakroužkujeme a vystřihneme a potom přilepíme kruh z ubrousku na překližku:Všechny dráty struktury musí být skryty v jednom (dobře, téměř) obvodu. Chladiče jsme pájeli na tři motory, které vyčnívají ze dna nádoby, a také pájíme postranní motory - vpravo s pravou a levou s levou. Nezapomeňte na izolaci kontaktů pomocí smršťování nebo elektrické pásky.

Připájejte dalších 6 drátů ke zbytku, nebo spíš k začátku, převíjíme dva v pigtail. Pájeli jsme jeden pigtail ke kontaktům na jedné straně motorů a na druhou stranu. Zbývající dva dráty jsou pájeny k připojení chladičů a spodních motorů. Obecně děláme vše, co je na obrázku níže:Nyní udělejme instalatérské práce.
Je třeba rozdělit jednu krátkou trubku z PVC na dvě stejné části a vyvrtat několik otvorů na jedné straně, ne příliš silné a pouze na jedné straně. Připravujeme všechny materiály a začneme je kombinovat. V zásadě není nic složitého a stačí udělat vše, co je na fotografii níže, takže moje komentáře jsou zbytečné, jen sbírejte.

Výsledkem je jednoduchý dávkovač vody pro „robot"lépe umýt podlahu:"


V jiné nádobě pomocí vyhřívané páječky vytvořte velký otvor a vložte tam „rozprašovač - postřikovač“, který pevně připevníte zezadu. Všechno by mělo být vzduchotěsné:
Nyní začneme vyrábět ovládací panel pro tento „robot“ čistič.
Vezměte malý kontejner a nakreslete po stranách dva obdélníky pro spínače a jeden kruh uprostřed pro tlačítko. Pak jsme je vystřihli.

Potom vezmeme knoflíky a pájíme jejich kontakty s dráty, jako na obrázku níže, vložíme je do otvorů pod nimi. Zasuneme také tlačítko, s připojenými dráty, spojíme spínače dohromady. Bereme konektor pro 12 V napájecí zdroj a také ho pájíme do spínačů:

Připojíme dálkové ovládání k motorům a chladičům, připojíme 12V, přilepíme dva překližkové kruhy ubrousky pro čištění k dolním motorům a jen houbou na předním motoru. Nainstalujte velký vodovodní potrubí a to je vše! Jednoduchý čistič „robotů“ je připraven a vy ho musíte vyzkoušet!

K tomu stačí vzít ovládací panel, spustit celou strukturu pomocí tlačítka a začít ovládat “robot” čistič, zatímco čistí hladkou podlahu.

A samozřejmě, nesmíte zapomenout nalít trochu vody a saponátu do nádoby pomocí vodovodního potrubí a otevřít kohoutek, aby voda trochu kapala, ale ne moc.

Obecně je tento domácí produkt již velmi zábavný a zajímavý, ale existuje mnoho možností, jak jej vylepšit, například, jak jsem již řekl, přenést jej na bezdrátové ovládání nebo něco takového. Do komentářů napište své možnosti.

Pro volnočasové aktivity je tento domácí produkt perfektní.

Zde je video od autora s podrobnou sestavou a testy tohoto domácího produktu:

Mimochodem, kdo se zajímá o mé video o sestavení jednoduchého mini „robota“ udělej to sámPodívejte se, kdo má zájem)

Děkuji vám všem za pozornost a hodně štěstí v budoucích projektech, přátelé!
8.9
8.6
8.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
I když je sběrač prachu užitečná věc. Udeřil na brusný papír plaketu, prach rozptýlený po celém bytě ... úsměvy
Na Nový rok byly rozbité rádiové hračky rozdány od příbuzných. Spotřební zboží Ketai. Nějak podshamanit, aby to fungovalo co možná ... Vzory jsou odlišné. Na 1 mikroobvodu je primitivní - 2x příkazové ovládání. I bez tranzistorových klíčů na elektromotoru. V podstatě cvičení. postavený na dvojici TX-2B a RX-2B (až 5 příkazů) s tranzistorovými spínači. Při frekvenci 27,14 MHz (40,6 MHz)
Okruh by byl, a baterie uvnitř. Bateraigo se jistě zamotá do drátů. A ovládání rádia ze stroje je velmi snadné.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...