» Pro garáž »Elektrický garážový stůl

Elektrická garážová plošina


Ahojte všichni, v této instrukci se podíváme na to, jak vytvořit jednoduchý a pohodlný zvedací stůl. S ním můžete snadno zvedat vážné díly a pracovat do požadované výšky. Stůl je poháněn malým motorem z šroubováku a můžete jej napájet baterií. Kola jsou také instalována na základě, což vám umožní pohybovat stolem spolu s díly na správné místo. Není těžké sestavit takový stůl, materiály lze snadno získat. Protože autor musel pracovat s poměrně tlustým kovem, použil svůj plazmový řezací stroj, pásovou brusku a další vybavení, které nemusí být pro každého. Zvládnete jednodušší nástroje, vše záleží na času a vynaložené energii. Podívejme se podrobněji na to, jak je taková tabulka vytvořena!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- ocelový plech;
- roh;
- ložiska;
- kulaté dřevo (ocelové tyče);
- kolečka pro vozíky;
- dlouhá závitová tyč;
- motor s převodovkou ze šroubováku;
- zařízení z brusky;
- spínač;
- baterie;
- malovat.

Seznam nástrojů:
- řezací stroj pásky;
- plazmové řezačky;
- svařovací stroj;
- vrtací stroj;
- závitníky pro závitování;
- soustruh;
- pásová bruska;
- svorky, magnetické čtverce atd.

Proces vytváření tabulky:

První krok. Základní výroba
Nejprve musíte udělat základ stolu, pro jeho výrobu budete potřebovat roh. Bod rámu od rohu je ten, že na něm mohou jezdit dva válce. Roh jsme ořízli na požadovanou velikost a svařili rám na požadovanou délku.

Dále musíme nainstalovat kola na rám, který nám umožní snadno pohybovat stolem po podlaze. Celkem budou zapotřebí 4 kola od vozíků. Pro jejich připevnění k rámu autor vytvořil speciální montážní podložky. Jsou to kousky tlustého ocelového listí, do kterého jsou vyvrtány otvory a vyříznut závit pro šrouby.Krok dva Kříže
Jako rám stolu se používají párové nitkové kříže. Na jedné straně je rám otočně připevněn k základně a na druhé straně jsou namontovány válečky ložisek, které se pohybují podél základny. V důsledku toho bude pracovní deska schopna stoupat a klesat.
Vyrábíme rám z ocelových plechů, mezi vyrobenými kříži instalujeme rozpěrku z kulatiny.
Krok tři Montáž pracovního hřídele zdvihacího mechanismu
Zvedací mechanismus u stolu je velmi jednoduchý. Na horní straně nitkového kříže je instalována závitová tyč. Když se hřídel otáčí a „táhne“ kříže k sobě, pracovní deska se zvedne a obráceně. Svařujeme matici na jedné straně a ložisko je namontováno na druhé straně. Pracovní hřídel je dobře promazaná.


Krok čtyři Pultová deska
Pracovní deska je sestavena stejným způsobem jako základna. Pouze tentokrát musíme zasunout rám, abychom dostali desku. Vhodný plech, můžete použít černou nebo nerezovou ocel. Čistíme svary a svařujeme kovy. Upevňujeme pracovní desku přes uši k „nitkovým křížům“


Krok pět Elektrický pohon
Stůl u autora pracuje na baterii. Nejprve je třeba přizpůsobit převodovku z brusky, která vytvoří požadovaný točivý moment. Demontujeme brusku, odřízneme kus kotvy a stiskneme v ose.

Dále vyrobíme ocelovou desku, která bude sloužit jako kryt, namontujeme zde ložisko. Autor ji vtlačil do kusu ocelové trubky. Spojíme hřídele a přivaříme držák převodovky k rámu stolu.
Dále připravíme elektromotor, pro který autor použil motor s převodovkou ze šroubováku. Vyrobíme pro něj montážní konzolu z tlustého plechu a přivaříme ji ke stolu. Motor je navíc upevněn dvěma šrouby. Nyní díky dvěma převodovkám vytvoří motor poměrně vysoký točivý moment, který umožní stolu zvednout různá závaží.Krok šestý Dokončovací doteky
Na závěr nainstalujeme ochranné kryty na motor a převodovky. Můžete je vyrobit z tenkého plechu. V případě, že instalujeme spínač se třemi polohami, stejně jako baterii.

V jedné poloze se stůl zvedne, ve druhé se sníží a ve střední poloze spínače se motor vypne. Jediné, co není jasné, je to, jak se motor vypne, pokud stůl dosáhne nejnižší nebo nejvyšší horní polohy. Autor tento systém dosud nezajistil.Nakonec vše natíráme, stůl nyní vypadá krásně a nebude rezivět. Můžete spustit test. Autor s ním snadno zvedne motor z koloběžky. Nyní můžete pohodlně upravit výšku stolu tak, abyste mohli pracovat s jednotlivými částmi motoru.

Tabulka má také „rychlost“, lze ji upravit. To je vše, projekt je u konce, doufám, že se vám to líbilo. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud to chcete opakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady domácí!


10
8.8
9.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Zajímalo by mě, kam půjde stůl, a co je nejdůležitější, kam spadne autor, pokud vynaloží seriózní úsilí ve vodorovném směru, nebo jsem přehlédl brzdy? úsměv

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...