» Elektronika » LED diody »Iridescent LED jako generátor impulsů

Iridescent LED jako pulzní generátor


Různé hračky s duhovými LED diodami doslova zaplavily Fix Price a podobné obchody. Ukazuje se však, že tato krásná, ale zbytečná věc se může nejen obtěžovat, ale také fungovat jako generátor impulsů. Autor RevealNew a YouTube pod přezdívkou Creative Creator říká, jak toho dosáhnout.

Pokud máte některou z těchto hraček po ruce, zkuste ji mávat ve vzduchu, zatímco je zapnutá. Zjistíte, že řadič uvnitř duhové LED používá pulzně-šířkovou modulaci (PWM) - stejnou, jakou často používáte ve svém domácí dál Arduino. Takováto LED tedy spotřebovává proud ze zdroje energie nepřetržitě, ale pulzy. Abychom je ale mohli aplikovat na vstup logického mikroobvodu, je nutné převést proudové impulzy na napěťové impulsy. Odpor vám pomůže s tím, který elektronik zavolá pull-up, a elektrikář nebo učitel fyziky v něm uvidí analogii s ampérmetrem. Jako příklad zařízení, do kterého mohou být generované impulsy přiváděny, vzal hlavní cestující požární obvod na čipu 4017 (K561LA7):

Tyto dvě svorky krokodýla nejsou elektricky spojeny s ničím, jsou určeny k mechanickému upevnění prkénku k stojanu během montáže:Master nainstaluje obyčejné LED diody na desce, všechny s anodami až do konce:Pájí se:Kombinuje katody:Nastaví soket pro čip:Provádí připojení podle vodičů obvodu:Umístí konektor, původně určený pro připojení LED a tlačítek na základní desku, zde je potřeba připojit různé duhové LED:Instaluje stejný odpor:Umístí do konektoru duhovou LED:Vezme baterii:Pájka:Izoláty:Připojuje baterii:A funguje to:Díky použití duhové LED starého typu, periodickému přepínání mezi hladkým a ostrým režimem, se mění spínací frekvence konvenčních LED.Když iridující LED pracuje v náhlém režimu, jsou impulsy sledovány zřídka a počítadlo se počítá pomalu. Když se režim změní na hladký, vstoupí v platnost PWM a frekvence pulsu se zvýší. Novější LED diody pracují pouze ve druhém z těchto režimů.
1
1
1

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
4 komentář
Autor
Ale pro vstup čítače - pull-up.
Autor
Ptfu, sakra, samozřejmě, IE8.
odpor, který elektronik zavolá pull-up
Nebude volat zpřísnění. U LED je to aktuální nastavení.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...