» Elektronika » LED diody »Vánoční stromeček s charliplexingem

Charliplexing vánoční strom

Charliplexing vánoční strom

Charliplexing je způsob, jak připojit velké množství LED k malému počtu pinů mikrokontroléru. Metoda získala své jméno od jména svého vynálezce Charlie Allena. Mikrokontrolér k tomu není vhodný, ale pouze ten, ve kterém lze výstupy programově převést do stavu s vysokou impedancí. A LED se opotřebovávají o něco rychleji, protože i přes nízký průměrný proud je puls mimořádně velký. Možnost použití mikrokontrolérů s nízkým výkonem se však často stává určujícím kritériem ve prospěch charliplexingu.

Autor Instructables pod přezdívkou fulda přišel s tím, jak aplikovat charliplexing v malém stromovém desktopu. Její LED diody jsou zapojeny v matici 6x7 a jsou řízeny mikrokontrolérem PIC16F15323. K tomu by bylo zapotřebí 13 závěrů a s charliplexováním - pouze 7. Zůstalo to nejen dost, ale další. Master připojil k jedné z nich velkou LED, jejíž jas se plynule mění., nápisy jsou čitelné.

Vánoční stromeček je sestaven na šesti identických oboustranných deskách s LED a na jednom spodním stojanu, rovněž oboustranném, s mikrokontrolérem a dalšími částmi.


v normálním rozlišení.

Nejdříve pán sbírá obě desky, poté ve stojanu vytvoří sloty pro desky vánočních stromků. Umístí je tam a pájí jejich kontaktní podložky na kontaktní podložky na vánočních stromcích. Poté se k nim přilehlé podložky přiléhají a nyní je vše pevně drženo a správně elektricky spojeno.

Na dvou ze šesti vertikálních desek níže jsou kromě velkých podložek také malé. A na základní desce jsou umístěny vedle slotů pro odpovídající desky. Jsou určeny pro LED na horní straně stromu. Z těchto stránek tištěné vodiče jdou nahoru a končí tam s místy pro tuto LED. Pájet to, pozorovat polaritu (který, mimochodem, také platí pro malé SMD LEDs), je nutné na tyto dvě desky. Na svislých deskách jsou také místa pro jumpery a vrtání.Jaké je číslo desky, musíte pájku propojit s takovými platformami a vyvrtat otvor na stejném místě, jako je toto:Šestá deska nemá jednu, ale dva propojky.

Pro objednání desek vygenerovala fulda soubor Gerber, do kterého je umístěna. Při objednávce je důležité uvést, kolik desek potřebujete, a také tloušťku 1,6 mm.

Když dorazily hotové desky, mistr je nejprve rozdělil. Tabule, které mají další vodiče, jsou pro větší pohodlí označeny výkresy sněhuláka a zvonku.
Takže všechno vypadá ve smontované podobě:Můžete si objednat další spodní desku, nic tam nepájet, ale vytvořit slot. Během montáže bude držet svislé desky, nemusíte jej pájet, stačí jej nasadit. A po pájení všech desek k sobě, ale před instalací velké LED - vyjměte ji.

Program přerušení časovače běží přes všechny LED a zahrnuje nebo nezapíná každou z nich v závislosti na stavu odpovídajících bitů v oblasti RAM přidělené pro ukládání rámců. Pravidelně zapisuje do této oblasti další rámec a jak často záleží na čísle na výstupu ADC, kde je připojen proměnný rezistor. Program také plynule mění jas horní LED.

Pomocí odkazů si můžete stáhnout archivy z a.

K vyplnění firmwaru poskytuje deska platformy pro připojení sériového programátoru.

Master připojil bateriovou přihrádku 3hAA ve správné polaritě k desce a přišrouboval ji šrouby M3 s odpovídajícími maticemi:Naplnil jsem přihrádku prvky a všechno začalo od poloviny otočení:Opakujte vše správně a uděláte to samé.
9
6
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Možná by to bylo s WS2812 jednodušší a zvláštní. Účinky na moře :-)
pak na základní desce vytvoří sloty pro desky na vánoční stromky.
Soudě podle fotografií, které jsou již vyrobeny v továrně! úsměv

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...