» Z řetězových pil »Motorová zemní vrtačka z motorové pily a převodovky

Motorická zemní vrtačka z motorové pily a převodového ústrojí

Vítám fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit motorizovaný zemní vrták, který lze vyrobit na základě motorové pily. Ať už má tento projekt smysl nebo ne, je jen na vás, zda můžete získat potřebné materiály a kolik vás budou stát. Jako „srdce“ zařízení se používá převodovka s převodovkou 1X100 a nazývá se Bonfiglioli VF49. Můžete si ji koupit nebo použít podobný domácí měli byste být mnohem levnější než nákup nového zemního vrtáku.

Není složité sestavit zařízení, řetězová pila se strukturálně nemění, je to jako tryska pro řetězovou pilu.
Nyní nebudete muset kopat díry v lopatě, abyste mohli kopat příspěvky, to lze provést během několika minut pomocí této domácí vrtačky. Pokud vás projekt zajímá, podrobněji zvážíme, jak sestavit domácí produkt!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- ruční zemní vrtačka;
- motorová pila;
- převodovka Bonfiglioli VF49;
- ocelový plech;
- kruhový objezd.

Seznam nástrojů:
- soustruh;
- vrták;
- závitníky pro závitování;
- bruska;
- svěrák;
- kyvadlová pila;
- plazmové řezačky;
- pásová bruska;
- šroubovák, klíče.

Domácí výrobní proces:

První krok. Výroba adaptérů
Nejprve si musíme vyrobit adaptér, pomocí kterého připojíme vrták k řetězové pile. Za tímto účelem autor odstraní hvězdu z pily a nastíní ji značkou na tlustém plechu. Dále je třeba vyříznout označenou oblast, proto nejprve vyvrtáme díru ve středu. No, zbytek jsme vyřízli pomocí skládačky a pak souborů. V důsledku toho by měl být díl snadno nošen na řetězové pile řetězové pily. Dáme mu kulatý tvar, odřízneme přebytek a poté ho rozemeleme na pásové brusce.
Dále musíme vytvořit osu, se kterou se připojíme k převodovce. Na ose by měla být drážka pro pero, jakož i místo pro připevnění dříve vyrobených dílů pro řetězové kolo. K tomu je potřeba soustruh. Broušíme potřebnou část, vyvrtáme díry, odřízneme závit a díl zašroubujeme šrouby, abychom jej připevnili na řetězové kolo.
Krok dva Připojte se k brusce
Dále musíme přijít na to, jak namontovat zařízení na brusku a montáž musí být spolehlivá. Jeho autor vyřezává z tlustého plechu.Upevnění je přišroubováno k převodovce a celá věc je připevněna k řetězové pile pomocí standardních matic pro připevnění pneumatiky.
Krok tři Pera
Konstrukce je poměrně těžká a zatížení během vrtání nejsou slabá. Rukojeť bude připevněna k převodovce, nejprve vyřízne kulatou desku a vyvrtá otvory. Tato deska je přišroubována na místo převodovky, kde hřídel vychází ven se sníženou rychlostí. Dále je k rukojeti přivařena deska, kterou se autor ohnul tak, že jde k rukojeti řetězové pily. Výsledkem je, že při držení pily držíte také převodovku. Rukojeť jsme také svařili z druhé ruky, její autor vytvořil kus trubky, přivařenou k desce na převodovce.Krok čtyři Instalace vrtáku
Potřebujeme vyrobit adaptér pro redukční výkon převodovky, jeho autor jej také brousí na soustruhu. Pak namontujeme součást na převodovku a nasadí zemní vrták.

Kromě toho autor na vrták nainstaloval nože z chrom-vanadiové oceli, aby dobře pronikal kořeny a celkově dobře vrtal.


To je vše, domácí produkt je připraven. Začneme pilu a pokusíme se vrtat. Autor videa ukazuje, že vrták vrtá Zemi bez velkého úsilí, nyní postavit plot nebude velkým problémem. To je vše, projekt je u konce, hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se ho rozhodnete opakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své domácí produkty.10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...