» Z řetězových pil »Čisticí kartáčová tryska pro řetězovou pilu (rozšířit funkčnost)

Čisticí kartáčová tryska pro řetězovou pilu (rozšířit funkčnost)


Ahoj všichni, představuji vám další originál domácí autoři z Polska. Tentokrát vezmeme v úvahu trysku pro řetězovou pilu, která vám umožní snadno a rychle vyčistit různé povrchy. Pomocí tohoto příslušenství můžete snadno zpracovat kov z rzi, odstranit starý nátěr atd. Kromě toho se nástroj vyrovná se zpracováním dřevěného povrchu. Po tomto zpracování se materiál stává hladkým jako po mletí.Ukázalo se, že tento nástroj je snadno použitelný, bezpečný a lze jej snadno sestavit. Hlavní výhoda domácí práce spočívá v tom, že řetězovou pilu nemusíte opakovat, můžete ji nadále používat k zamýšlenému účelu, přičemž do řetězu vložíte standardní pneumatiku. Naše brusná hlava je založena na staré pneumatice a řetězu. Nejdůležitějším nástrojem pro výrobu trysky je soustruh, ale nezbytnou součást můžete jednoduše objednat pomocí soustruhu. Takže podrobněji zvážíme, jak sestavit takovou trysku!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- kartáče z kovového drátu pro brusku;
- čtvercové ocelové trubky;
- dvě ložiska s držáky;
- šrouby, šrouby, matice atd .;
- stará pneumatika z motorové pily a řetězu;
- hvězdička pro motorovou pilou;
- ocelový plech;
- hliníkový plech (pro vytvoření štítu);
- roh.

Seznam nástrojů:
- ;
- ;
- svěrák;
- ;
- klíče;
- značka, pravítko;
- závit pro závitování;
- bruska;
- pásová bruska (volitelné).

Domácí výrobní proces:

První krok. Výroba pracovní hřídele
K vytvoření pracovního hřídele potřebujeme dlouhý závitový šroub nebo pouze závitovou tyč. Díky závitu namontujeme kartáčové kotouče na hřídel. Abychom však mohli ložiska upevnit na hřídeli, musíme se ujistit, že ložisko pevně sedí na hřídeli a nevyčnívá. Za tímto účelem autor utáhne matice na závitové tyči a poté brousí jejich vnější průměr na soustruhu tak, aby bylo dosaženo požadovaného průměru hřídele.Krok dva Instalace kartáčů na hřídel
Nejprve namontujeme ložisko na jeden konec hřídele, který je upevněn maticí. Dále mohou být na závitovou tyč navíjeny kartáče. Autor používá šroubovák pro rychlost montáže. Potom podobně namontujeme ložisko.

Krok třiVýroba a montáž hnaného řetězového kola
Hnací řetězové kolo se kupuje hotové, jedná se o hvězdičku pro řetězovou pilu. Pod ním musíme vytvořit adaptér, který jej upevní na pracovní hřídel. K jeho broušení budete potřebovat matici i soustruh. Adaptér takového průměru brousíme tak, aby pevně zapadl do ozubeného kola. Dále autor stiskne objímku uvnitř řetězového kola svěrákem. Poté připojte řetězové kolo k adaptéru.

To je vše, zbývá nám navinout hvězdičku na pracovní hřídel. Dále, pro další fixaci, vyvrtá autor díry v osách a odřízne nit. Otočíme tam šrouby a nasadíme několik širokých podložek.
Krok čtyři Základna pro trysku
Nyní musí být ložiska namontována na spolehlivý rám. Nejprve nařežte dva kusy čtvercové trubky a přišroubujte tyto části k ložiskům pomocí šroubů a matic. Pak potřebujeme část, která vše spojí dohromady. Pro tyto účely autor použil ocelový plech. No, pak odřízněte požadovaný kus a vše svařte dohromady. Výsledkem by měl mít tvar podobný písmenu „H“. Svary čistíme, autor to dělá na páskovacím stroji, ale existuje dost brusek s brusnými kotouči.


Krok pět Příprava řetězové pily a instalace trysky
Nyní bereme motorovou pilu, strukturálně nemusíme v ní nic měnit. Jednoduše sejměte kryt, který drží pneumatiku. Nyní potřebujeme řetěz a pneumatiku. Pointa je, že pneumatika je o něco kratší než řetěz. Pokud nemůžete najít takovou sestavu, můžete jednoduše odříznout kus z pneumatiky.Dále musí být pneumatika vyztužena tak, aby nepružila a odolávala vysokému zatížení. Autor na něj ukládá ještě jednu část a vyřízne ji z tlustého plechu. Vyvrtáme do ní otvory a vyřízneme závity, vyvrtáme také otvory v pneumatice. Dobře, pak to celé otočíme pomocí šroubů.

To je vše, poté zbývá nainstalovat naši trysku. Je jednoduše přivařena k pneumatice v požadované části. V tomto případě vezměte v úvahu napnutí řetězu, nemělo by se příliš prohýbat, jinak jej nebudete moci vytáhnout pomocí seřizovacího šroubu na pile.

Krok šestý Ochranný štětec
U kartáčů musíte vytvořit ochranné křídlo, jinak na vás bude létat veškerý odpad z čištěného produktu. K vytvoření takového štítu budete potřebovat tenký ocelový plech nebo hliníkový plech. Odřízněte požadovaný kus, ohněte požadovaný profil a poté jej pomocí několika šroubů připevněte k rámu.


Sedmý krok. Chránič pneumatik
Je nesmírně důležité chránit řetěz, protože může způsobit vážné zranění. K vytvoření takového štítu budete potřebovat ocelový roh, jehož délka by měla být dvojnásobkem uzavíratelné plochy pneumatiky. Uprostřed tohoto rohu autor dělá hodně škrtů, jak je vidět na fotografii. Nyní můžete jednoduše ohnout roh na požadovaný profil, díky čemuž získáme vysoce kvalitní štít.

K upevnění tohoto štítu potřebujeme dvě desky s otvory. Upevníme tyto desky svisle k pneumatice a poté k nim uchopíme štít svařením. Pak odstraňte štít a nakonec svařte produkt svařením. Svary čistíme tak, aby všechno vypadalo upraveně. To je vše, nyní je štít zcela připraven k instalaci na svém místě! Ukázalo se, že je krásná, elegantní a silná.Krok osm. Domácí testy!
Naše zařízení lze otestovat! Nejprve musíme do olejové nádrže pily přidat mazivo, protože to pneumatika potřebuje. Mazání zde však není tak důležité, protože dřevo nesekáme řetězem. To znamená, že je potřeba velmi málo oleje, řetěz lze mazat příležitostně ručně. Pak spustíme pilu a zahřejeme ji, můžete začít experimentovat!

Nejprve se autor rozhodl vyčistit ocelovou čtvercovou cestu od rzi, dokonale to udělal, kov začal svítit.

Dalším testem byl kus koleje pokrytý rzí. A stroj zvládl tento úkol bez problémů!


Nyní se autor rozhodl testovat zařízení na stromě. Kartáč čistí velmi vysokou kvalitu, zatímco strom je hladký, jako po broušení. To znamená, že se nečistí nejen nečistota, ale také se odstraní vrchní vrstva dřeva.
Stejně jako u jiných typů kontaminantů tento stroj také snadno čistí stavební vozík, který je znečištěn cementem a jinými kontaminanty. A domácí produkt byl testován na sousedním autě, zkušenosti ukázaly, že tryska dokonale čistí i barvu! Ale nevymýšlejte opakovat tento experiment se svým sousedem!

V tomto jsou projekt a testy dokončeny a vše je dokončeno docela úspěšně a efektivně. Domácí bude velmi jednoduché, ale existuje mnoho způsobů, jak jej použít. Domácí mobilní telefon si můžete vzít s sebou kamkoli jdete. Materiály pro výrobu jsou levné. Doufám, že se vám projekt líbil a že jste v článku našli cenné informace pro sebe. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud to najednou chcete opakovat!10
4
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...