» Kroužky na klíče »Epoxidový prsten

Epoxidový prsten

Vážení návštěvníci webu z autorské mistrovské třídy, naučíte se technologii výroby prstenců z epoxidové pryskyřice s plnivem ve formě štěpky.

K dnešnímu dni jsou módní prsteny vyrobené z epoxidu velmi populární, mají různorodý tvar a různé pryskyřice mohou mít různé přísady a plniva, jakož i jakoukoli barvu. Můžete si dát hobliny, jiskry do prázdna nebo vyplnit nějaký druh hmyzu, vše dopadá velmi krásně a zajímavě, a co je nejdůležitější, jedinečné, což je v naší těžké době na prvním místě.

Navzdory zdánlivé složitosti je celá technologie poměrně jednoduchá a srozumitelná, stačí se trochu ponořit do procesu a vy sami můžete udělat tucet prstenů různých velikostí))))

Základem je epoxidová pryskyřice a tužidlo v poměru 10/1, třpytky a štěpky. Nejprve se do nádoby nalije požadované množství pryskyřice, poté se do ní přidají jiskry a vše se důkladně promíchá, potom se třísky a znovu promísí. Epoxidová pryskyřice je natřena barvou, měli byste přidat trochu na špičku párátka, mícháním zachytíte požadovanou barvu. Tvrdidlo se přidává naposledy v poměru 1/10 z celkové frakce pryskyřice, tj. Například 10 gramů pryskyřice a 1 gram tvrdidla, vše se pečlivě promíchá.

A tak se podívejme na to, co přesně je potřeba k výrobě epoxidového kruhu?

Materiály

1. epoxidová pryskyřice
2. tužidlo
3. flitry
4. hobliny
5. barva

Nástroje

1. kapacita pro přípravu roztoku (plastové kelímky)
2. silikonová forma
3. smaragd
4. kleště
5. vrták
6. kulatý soubor
7. vodotěsný brusný papír se zrnitostí 600/1200/2500
8. mini bruska
9. posuvný třmen

Podrobné pokyny pro výrobu epoxidového kruhu udělej to sám.

Nejprve byste měli připravit všechny komponenty tak, aby během práce bylo vše po ruce, musíte také nosit latexové nebo slídové rukavice, protože pryskyřice je velmi lepkavá a tvrdidlo je agresivní, pokud je vystaveno exponované kůži, můžete se spálit, takže bezpečnost před celkem. Respirátor je rovněž povinným bezpečnostním opatřením proti parám dehtu a tvrdidla, v malých množstvích to samozřejmě není tak děsivé, ale stále ..

Pro vyplnění obrobků je nejlepší použít silikonovou formu, protože je velmi snadné odstranit zaplavené postavy později a není na co se držet, tvar může být také vyroben z papíru a přilepen lepicí páskou uvnitř, což je také dobrá volba pro zahájení práce)
Je vhodné na stůl rozložit slídu nebo jednoduché balení tak, aby kapky pryskyřice, barvy a tvrdidla neznečistily povrch stolu.

Poté autor nalije epoxy do nádoby, přidá jiskry a přivede k homogenní hmotě, pak štěpky, barva přidá trochu na špičku párátka, aby se nevyrovnal s kontrastem. V tomto případě autor použil 3 barviva: černá, modrá a zelená.
Všechno je velmi důkladně smíšené.
Pozor je důležitý bod! Tvrdidlo 1/10 část celkového podílu epoxidu se přidá do hotového roztoku, promíchá se a nalije se ze skla na sklo několikrát, aby se tvrdidlo a pryskyřice řádně promíchaly, pokud se tak nestane, roztok neztuhne úplně a obrobek bude lepivý. Vše důkladně promíchejte!

Další důležité! Z roztoku je třeba vytlačit vzduchové bubliny, což autor dělá pomocí domácí vakuové instalace. To znamená, že do sklenice se vloží sklenice pryskyřice a do 10 minut se odčerpá vzduch. Dále může být pryskyřice zahřívána ve vodní lázni až na 50-60asiS
tím se stane ještě pružnějším a vzduchové bubliny vyjdou mnohem rychleji.
Autor nalévá hotovou směs do silikonové formy. Mistr odstraní bubliny, které přišly na povrch, pomocí zapalovače.
Epoxidová pryskyřice s přidaným tužidlem ztvrdne po 24 hodinách, ze silikonové formy zmrazené obrobky vyjdou docela snadno.
Dále se kostky nudí smaragdem a vzhledem k tvaru kruhu se uprostřed vyvrtá díra.
Toto jsou polotovary pro výrobu prstenů. Práce je velmi zaprášená, takže se převlékáme do pracovních oděvů, ochranných pomůcek: respirátor, brýle, rukavice.
Dále jsme vyvrtali vnitřní díru kulatým pilníkem, ale nejsme uneseni, protože stále bude řada broušení.
Pak začneme brousit prsten zevnitř, byl použit brusný papír s obilím 2500/1600/600. Povinné zevnitř, protože stupeň leštění výrobku bude stanoven zevnitř.
Vnější část prstence je broušena nepromokavým brusným papírem.
Počínaje hrubým zrnem a postupně klesající na 600.
Leští prsten lešticím strojem na bóry. Autor ji koupil v autoservisu.
Obecně se nakonec ukázalo, že je taková krása.Autor provedl všechny tyto prsteny na objednávku a poslal je poštou zákazníkům ve všech regionech naší obrovské země. Jak víte, ruční výrobky jsou vždy žádané, a zejména v naší době, je platba za návrhářské prsteny slušná. Takže co lze považovat za základ malého domácího podnikání, sada nástrojů je minimální, materiály jsou volně dostupné a prodávané, takže to bereme a děláme. Jdi na přátele!

Tím se uzavírá článek. Děkujeme vám všem za pozornost!
Navštěvujte často a nenechte si ujít nejnovější ve světě domácího zboží!
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...