» Kroužky na klíče »Přívěsek z borovicového kužele a epoxidu

Přívěsek z borovicového kužele a epoxidu


Dobrý den všem fanouškům řemeslníků, dnes zvážíme, jak udělat zajímavou přívěsek z šišky. Autor nalil ránu do epoxidové pryskyřice, v důsledku toho se objevil poměrně zajímavý vzor připomínající listoví stromů. Pokud jde o strom, jeho autor propletl drát z nerezové oceli, pomocí kterého lze zavěsit i přívěsek. K vytvoření přívěsku potřeboval autor soustruh. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- epoxidová pryskyřice pro lití;
- barvivo pro epoxid;
- suchý šiška;
- nerezový drát;
- lepicí páska;
- superglue.

Seznam nástrojů:
- soustruh;
- brusný papír od velkých po nejmenší;
- lešticí a abrazivní pasta;
- kotoučová bruska;
- štípačky.

Výrobní proces domácí:

První krok. Příprava a plnění pryskyřice
Připravíme základnu pro nalití epoxidu, autor použil jako základ kousek tyčinky. Z hrbolku jsme odřízli spodní část, budeme ji potřebovat. Potom přilepte hrbol na dřevěnou podložku super lepidlem.

Shromažďujeme bednění kolem kužele, zde se autor neobtěžoval a pásku jen ovinul. Můžete také použít polyethylen z láhve.

Vyplňte první vrstvu epoxidu, budeme potřebovat barvy modré a bílé, v důsledku toho by pryskyřice měla být matná. Jemně nalijte pryskyřici do spodní části, nemůžete rozmazat hrbol. Nalijte tolik pryskyřice, aby se do ní ponořil kužel a získala se krásná kresba. Potom nalijeme průhlednou pryskyřici a necháme vše zaschnout.

Krok dva Soustružnické práce
Bednění opatrně sejměte a pokračujte v soustružení. Nejprve pomocí frézy vytvoříme požadovaný tvar přívěšku a poté pokračujeme v broušení. Autor začíná papírem se zrnitostí 320 a postupně přechází na papír se zrnitostí 2000.

Dále musí být epoxidová pryskyřice ošetřena abrazivní pastou a abychom obnovili primární průhlednost pryskyřice, leštíme ji leštěním.Poté lze téměř hotový přívěsek řezat pilkou na kov a výslednou rovinu brousíme na diskovém stroji.Krok tři Bílá vrstva
Na zadní straně přívěsku je bílá vrstva, která dodává přívěšku zajímavý vzhled. Začněme tím, že autor rozmazal pryskyřici dřevěnými částmi, použitá pryskyřice byla ta, která ztvrdla ultrafialovým zářením. Toto je s největší pravděpodobností provedeno tak, že rána nedává žlutou.
Dobře, pak znovu vyrobíme bednění z lepicí pásky a vyplníme konečnou vrstvu pryskyřice bílým barvivem, nebudeme ji dále zpracovávat.Poslední krok. Práce s drátem
Na závěr musíme udělat stromovou imitaci drátu a také vybavit nějakým držákem přívěsek, pro který může být zavěšen. Na zadní straně je nainstalován kroužek silnějšího drátu a strom je již vyroben z tenčího drátu. Není nutné používat nerezový drát, měď je docela vhodná, ale vše je podle vašeho vkusu. Aby byl strom realističtější, autor nakonec ohýbá své větve kleštěmi.

Výsledkem je docela zajímavý přívěsek, který ocení každá dáma a nejen to. Toto je konec projektu, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete toto zopakovat, nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!

10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...