» Lov »Strašák na lov kachen vlastními rukama

DIY plněné lovem kachen


Hlavním problémem při lovu divokých kachen je to, že tento pták není tak snadné přilákat nebo si ho nechat sedět na vodě, ale střílet na ně, když letí příliš vysoko, vede k dobrému výsledku. Tento problém je vyřešen pomocí plněných kachen. Takový strašák je zasazen do jezírka a lovec pak jde do pozice a očekává oběť. Když kachny létají nad rybníkem, vidí svého příbuzného na vodě a často na něm sedí ve vodě. Tady mohou lov zahájit.

Celkově existuje mnoho způsobů, jak vytvořit strašáka, jeden autor navrhl, jak je nejsnadnější vyrobit strašáka pomocí montážní pěny.

Materiály a nástroje pro výrobu:
- polyuretanová pěna;
- desky, kus dřevovláknité desky, hřebíky (používané k vytvoření krabičky);
- pila, kladivo;
- sádra nebo alabastr (pro vytvoření formuláře);
- jednorázový plastový sáček;
- kus pevné pěny;
- elektrická vrtačka atd.

DIY plněné lovem kachen

Proces výroby vycpaného zvířete:

První krok. Vytváření formy

Aby bylo možné v budoucnu obsypat plněné kachny, musíte vytvořit alespoň jeden tvar. Pro tyto účely se odebere kus pevné pěny a tělo kachny se z ní rozdrví. Přesto, pro vytvoření formy pro lití budete potřebovat krabici, autor ji sbírá sám. Je velmi jednoduché sestavit krabici, budete potřebovat kladivo, hřebíky, kus dřevovláknité desky a desek. Z desek je vyražena krabice, jako spodní část se používá dřevovláknitá deska. Velikost krabice by měla být co nejúčinnější a může být více, ale bude vyžadovat více sádry.

Po sestavení krabice je módní pokračovat ve vytváření samotného formuláře. Musíte vzít alabastr nebo sádru a dobře promíchat, přidat vodu. Pro tyto účely je možné použít levnou omítku.

Pro míchání použil autor elektrickou vrtačku, do které vložil kus drátu zakřiveného ve tvaru písmene G. Poté musíte vyrobenou kachnu vzít a dobře ji natřít tukem jako je tuhý olej, nebo je tu také tuk zvaný grafit. To je nezbytné, aby sádra nelepila na pěnu. Alternativně můžete také použít olej.

Nyní musíte vzít sádru a nalít ji do krabice vyrobené tak, aby nevnikla, musíte do krabice vložit jednorázový plastový sáček. Dále je kachna odebrána a utopena na polovinu v sádře, musí být nějakou dobu držena, dokud sádra nezasáhne. Předtím musíte nakreslit čáru ve středu obrobku, abyste se tím neznepokojovali.

Poté lze kachnu opatrně vyjmout a po vytvrzení lze z krabice vyjmout také sádru s pololeskem. Rovněž je vyrobena druhá polovina formy.

Krok dva Vrhněte strašáka
Abyste mohli seslat strašáka, musíte vzít sádrové formy a důkladně je namazat stejným grafitovým tukem nebo olejem, jinak pěna přilne k sádře. Je také nutné vyrobit kachní profil z měděného drátu, je třeba jej posílit. K tomuto drátu bude také připojena platina. Nyní může být pěna nalita do obou forem, okamžitě poté, co vyrobený profil drátu spočívá na pěně.Dokud pěna nezamrzne, musí být oba poloviční tvary rychle spojeny. Zatížení je umístěno na horní straně formuláře, může to být kámen, v této poloze forma zůstává v noci.

Ráno si autor vezme nůž a odřízne přebytečnou pěnu, aniž by rozebral formu. Poté může být forma rozebrána a kachní polotovar může být odstraněn. Obrobek musí být odstraněn s velkou opatrností, protože tvar a pěna jsou velmi křehké a při hrubém zacházení může dojít k poškození nejen obrobku, ale i tvaru.


Krok tři Úprava strašáka
V další fázi by měla být kachna pečlivě zpracována brusným papírem, tento proces není komplikovaný, protože pěna je docela měkká. Na některých místech musíte pracovat s nožem, s autorem je vyroben ve formě pily. Pokud se tak stalo, že na obrobku vznikly skořápky, nejedná se o problém, můžete na taková místa přidat pěnu. Nezapomeňte také uvolnit kroužek z pěny, pro kterou je velmi vhodné zavěsit závaží.

Krok čtyři Malování obrobků
Pro malování musíte použít olejovou barvu, která nekoroduje pěnu. Jeho významnou nevýhodou však je, že velmi dlouho schne. Taková vycpaná zvířata maloval každý podle svého vkusu. Pokud k tomuto procesu přistupujete odpovědně, můžete vytvořit velmi kvalitní vycpané zvíře, které nelze odlišit od skutečné kachny nejen ptákem, ale i samotného člověka se může poprvé zmást. Ale hlavní věc zde není spěchat a nestřílet vycpané zvíře, jinak bude veškerá práce ztracena.

Podle autora se pomocí jednoho formuláře již podařilo vyrobit 15 polotovarů kachen. Pro použití forem tak dlouho a pro lití vysoce kvalitních obrobků byla na formu nanesena vrstva parafínu. Chcete-li to provést, musíte trochu zahřát formu a pak kabát se svíčkou. Zde musíte být opatrní, protože pokud ohřejete formu velmi ostře, může prasknout. Pro tento případ autor použil stearinové svíčky a pro pohodlnou práci byly použity hadrové rukavice.
10
10
9.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...