» Elektronika » Arduino Do-it-yourself Drawbot na Arduino

DIY Arduino Drawbot

DIY Arduino Drawbot

Příští páteční noc chtěl autor sbírat něco zajímavého. Vzpomněl si na to, že viděl projekty kreslení robotů a měl servo s nepřetržitým otáčením, bylo rozhodnuto sestavit takového robota. Servomotor s nepřetržitým otáčením může být vyroben z obyčejného.

Materiály:
- DC Boarduino (toto je klon Arduino)
- Servo kontinuální rotace 2 kusů
- Servopohony 2 ks
- prkénko
- 9V konektor baterie s 2,1 mm zástrčkou a spínačem
- spojovací vodiče

V tomto projektu není nutné Boarduino používat, stačí jakákoli deska Arduino. Autor si vybral tuto desku kvůli své velikosti. Budete také potřebovat určitý počet značek, pro tohoto robota si můžete zakoupit sadu různých barev.
Kromě toho potřebujete 9V baterii a základnu pro tělo kreslícího robota.


Při montáži robota není nic složitého. Především autor připevňuje kola dvěma servy pomocí lepicí pásky a změřil vzdálenost mezi koly. Je nutné, aby šířka základny byla o něco menší než vzdálenost mezi koly. Autor používá vlnitý plast, protože je poměrně lehký a odolný a není s ním obtížné pracovat. Jeho použití samozřejmě není podstatné, můžete dokonce použít kartony nebo plasty z pouzder na disky.


Servopohony byly k základně spojeny gumovými pásy. Při vkládání baterie a prkénku na maso vznikly potíže, protože bylo nutné udržovat rovnováhu. Autor chtěl udělat více místa na straně, na níž byl umístěn, ale nechtěl využít výhodu na opačné straně. S pomocí gumových pásek je poměrně snadné upravit umístění komponent a určit optimální.

V průběhu projektu se k prkénku používají vodiče s kolíky BLS, s nimi jsou také spojeny servopohony.

Když autor dokončil veškeré práce na sestavení robota, okamžitě chtěl zkontrolovat jeho výkon. Hledání kódu trvalo nějakou dobu. Když narazil na článek o ovládání parallaxního serva s nepřetržitým otáčením pomocí Arduina, uvědomil si, že je na správné cestě. Kód byl co nejvíce zjednodušen, v tuto chvíli Drawbot může jít jen do kruhů.Je to samozřejmě primitivní, ale je to také skvělý začátek a základ pro rozvoj a modernizaci. Kód lze stáhnout pod článkem.

Nyní autor obdržel robota, který cestuje v kruhu. V práci pokračoval autor se zbytky vlnitého plastu a pomocí nože v něm vytvořil díru. Díra byla vyříznuta s průměrem o něco menším, než bylo potřeba, díky zmenšenému otvoru byla značka v ní dokonale připevněna. Pokud používáte karton, tento efekt nebude a značka nebude dobře držet nebo vypadne.

Po instalaci značky je čas na testování robota. Nastavením do středu listu 24x18 a jeho zapnutím autor konečně viděl Drawbota v akci. Začal točit kreslicí kruhy. Dá se říci, že autorovi se podařilo vytvořit robota, který vytváří určitý druh uměleckého díla.


Obrázek vyšel trochu trapně kvůli listu ležícímu na podlaze, a nebylo to úplně, a s největší pravděpodobností se serva neotáčely synchronně. Ukázalo se, že jeden kruh může být nižší, druhý vyšší a další ještě trochu vyšší nebo nižší. Pravděpodobně by na ideálním místě byly všechny kruhy zarovnány do jedné linie. Vypadalo by to hezčí vzhled.

Autor si myslel, že druhá značka by mohla situaci rozjasnit, a robot udělá zajímavější obrázky. Výsledek byl dobrý, kruhy se začaly protínat. Bude zajímavější vidět, jak se Drawbot chová na velkém listu papíru.

Uvolněním robota na povrch papíru může autor získat kruh nebo svazek kruhů. Ale s hotovým robotem můžete přemýšlet o jeho zdokonalení změnou kódu.


drawbot.rar [235 b] (počet stažení: 191)
7
5
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...