» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Zlomeniny »Pneumatika pro terénní vozidla" Kar-Karych "

Pneumatický terénní vůz "Kar-Karych"

Pneumatický terénní vůz

Daný terénní vozidlo postavený autorem výhradně pro potřeby pohybu po dřevěných cestách a bažinách. Jedná se o silniční podmínky v oblasti, kde autor loví rádi. Převod tohoto stroje je založen na řetězovém pohonu, ale přesto je schopen zrychlit na 50 km za hodinu a podvozek vydrží zatížení.

Materiály a jednotky používané autorem k vytvoření tohoto stroje:

1) 15 hp Rustail spalovací motor
2) CVT Safari
3) převodovka z vazby 2101
4) mosty z klasické vázy
5) kloub řízení od Oise
6) Pneumatiky OI-25
7) hydraulická převodová brzda
8) řízení m2141
9) K-605 skříňky

Podrobněji zvažte fáze konstrukce terénního vozidla:

Nejprve autor vytvořil rám terénního vozidla. Pro jeho konstrukci byly použity svařovací a profilové trubky:


Poté byl do terénního vozidla nainstalován motor s CVT a poháněným diskem:

Variátor se snadno instaluje s motorem, protože to model Safari vozu variátoru jsou speciálně vyráběny pro podobné motory, v závislosti na průměru a tvaru výstupního hřídele, v tomto případě hřídele d25 mm s drážkou dýhy. variátor se tak jednoduše nasadí na hřídel a upevní se šroubem. Což je docela pohodlné.

Poté začal autor pracovat na převodu terénního vozidla:Kola pro kola automobilu byla vyrobena:


Montáž kola:


Vytvoření lomové sestavy pro rámy terénních vozidel:Závěrečné práce na terénní převodovce:

A na této fotografii můžete vidět úhel natočení hřídele vrtule:

Jak vidíte, úhel by se nezmenšil, ale technicky je to příliš obtížné, navíc je hnací hřídel snadno zašroubován rukama a karafa se začne pohybovat. Podélný stupeň volnosti je zajištěn drážkovým hřídelem ve formě kardanového hřídele zevnitř, jakož i drážkovým a vnějším drážkovým sekundárním hřídelem převodovky, takže se ukáže, že kardanový hřídel je jednoduše nasazen na drážky převodovky a při odšroubování šroubů napínací desky bude kardan odstraněn z hřídele převodovky.
Pokud by kardanový hřídel zůstal bez drážkovaného hřídele, nebylo by možné řetěz napnout, protože při pohybu napínací desky se mění délka kardanového hřídele.

Pokud jde o spolehlivost takového designu, rád bych poznamenal, že sloty jsou stejné a jsou nutné, aby vydržely lámání po dlouhou dobu. U standardních vozidel běží ozubená kola po celá léta a neopotřebují se, takže v tomto případě budou drážky sekundární hřídele trvat dlouho.

Někdo si může myslet, že nepřitahování vidlice vrtulové hřídele k převodovce není úplně technicky správné řešení, ale funguje to, a to je hlavní věc. Podobné schéma funguje skvěle i na klasických převodovkách s řetězovými převody. Toto spojení nebylo časem testováno na jednom modelu terénního vozidla. Jediné, co musíte udělat, je brousit zátku od 36 mm do 32 pod olejovým těsněním převodovky, jinak se olejové těsnění opotřebuje příliš rychle a přestane udržovat požadovanou hladinu oleje.

A tady je přední polovina terénního vozidla:


Ale v této podobě začalo terénní vozidlo testovat:

Poté autor přistoupil k testování terénního vozidla. V průběhu testování byla odhalena konstrukční vada adaptační příruby od hnaného hřídele variátoru ke vstupní hřídeli převodovky, která je vzhledem k zatížení tohoto dílu vystavena rychlému opotřebení, příruba obrobená ze spojkového kotouče je zcela opotřebena za pouhých 150-200 km, a proto vyžaduje výměnu . Takové opotřebení není samozřejmě rozhodující pro terénní vozidlo, ale aby se prodloužila doba trvání dílu, autor se rozhodl vyrobit tento spline ze spojkové desky VAZ-2106, ukázalo se, že je nejdelší. Mazací hlavice je přišroubována do příruby pro ucpání mazacího tuku, stejně jako design v kloubu řízení Oise.

Po provedení těchto upgradů byl problém částečně vyřešen, ale bude zcela zřejmé až po dalších 300 kilometrech ujetých na terénním vozidle.

Terénní vozidlo je schopné rychlostí až 50 km za hodinu při čtvrtém rychlostním stupni na rovné silnici. Při takové rychlosti se řetězová převodovka chová docela dobře. převodovka používala řetěz s roztečí 19,05 japonské výroby s těsněním na každém článku. Řetěz je velmi dobrý, silný a vydrží zatížení. Jeden metr takové řetězy stojí jeden a půl tisíce rublů.

Na přední kola byla instalována skříňka od Kamaz k-650.
Chcete-li řadit za chodu, mírně snižte otáčky motoru.

Autor také plánuje nainstalovat přední sklo ze zadních dveří Oky a provést drobné další práce na vzhledu automobilu.

Autor terénního vozidla: Victor Voronin z oblasti Arkhangelska se stejnou přezdívkou na měsíčních roverech.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...