» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Zlomeniny »Pneumatika pro terénní vozidla„ Zlomenina “

Pneumatika pro terénní vozidla „Zlomenina“


Autor vzal všechny informace pro konstrukci tohoto terénního vozidla z internetu. Všechna terénní vozidla Byl postaven pro rybářské výlety ne dále než 20 kilometrů, proto byl vyroben z poměrně lehké konstrukce. Terénní vozidlo má pohon všech kol s přepínatelnou zadní nápravou.

Materiály a sestavy použité k výrobě tohoto modelu terénního vozidla:
1) Lifanový spalovací motor s kapacitou 15 hp
2) Čtyřstupňová převodovka z klasické vázy
3) Přenosová skříň z auta Niva
4) Otočte pěst
5) Loupaná kola T-150

Podrobněji zvažte hlavní součásti konstrukce tohoto terénního vozidla.

Zlomenina byla vytvořena z kloubu podle Uvatova schématu.

Jsou nainstalovány dva pásy profilu B a malá kladka pro 100 a velká kladka pro 300:


Disky kol byly vytvořeny z t-150 ráfků, které byly zabaleny do železa o tloušťce 2 mm a svařeny podél obvodu. Upevnění pneumatiky na samotný disk se provádí pomocí zajišťovacích kol, zevnitř jsou také přivařeny límce, které drží pneumatiku. Samotná pneumatika je na disk vložena s přesahem, který dává ještě větší pevnost při připevnění, plus autor použitý tmel. Je takové připevnění dostatečné pro ukázku testu.Rám byl vyroben z profilové trubky svařováním a mosty z vaz 2105 byly také nainstalovány na rámu, převodový poměr je 4,1:

Původně chtěl autor přistát na náboji sám, ale ukázalo se to docela obtížné a nespolehlivé, takže jsem musel více investovat do terénního vozidla.

Hmotnost terénního vozidla ve smontovaném stavu je 550 kilogramů. Autor také zahájil přípravu terénního vozidla na plavání.
Přílohy k polovinám hřídelí byly vymalovány, aby se okamžitě objevily trhliny, pokud neprošli zkouškou. Přestože by konstrukce neměla selhat, protože podložky jsou opařeny na obou stranách, mělo by to podle výpočtů stačit.

Řízení bylo nainstalováno. Řídicí tyč byla převzata z VAZ 2110, ale její pojezd je příliš malý a to nestačí pro pohodlné ovládání terénního vozidla. Proto v budoucnu autor plánuje buď jej vyměnit, nebo nainstalovat další páku pro korekci směru pohybu a zvýšit tah.


Potom bylo upevnění kloubu a zadního polorámce provedeno tímto způsobem:
Pneumatika pro terénní vozidla „Zlomenina“

K vytvoření otočné jednotky byla použita pěst z UAZ.

Dále autor zvažoval dva způsoby, jak vytvořit přenos terénního vozidla.
Nejprve můžete odstranit převodovou skříň a nainstalovat řetězový soukolí, pak se rychlost sníží, ale řetězy se stanou další zranitelností terénního vozidla, na které bude třeba pracovat.

bude muset zkrátit rám a provést vyváženější rozložení hmotnosti přední části rámu.
Zadruhé, pokud opustíte převodový kufr, můžete jednoduše vyměnit rychlostní stupně za levné s převodovým poměrem 4,3. V tomto případě také dosáhneme snížení rychlosti, ale ne tak významně, jak bychom chtěli.

Pokud jde o rozložení hmotnosti, je možné odříznout přední nápravu a zastrčit stopku výše, takže struktura je prakticky blízko převodové skříně, není zcela jasná pouze o hladině oleje v převodovce a jak to ovlivní fungování systému. Může být také vhodné rozebrat samotný případ převodu, aby se snížil počet řazení dolů, to však vyžaduje seriózní přístup ke studiu technické dokumentace.

Pro posílení otočné jednotky se také plánuje instalace několika tlumičů nárazu ze zil:

Terénní vozidlo bylo ponecháno na slunci venku v garážiSlunce zahřál pneumatiky automobilu a spontánně se rozebralo, což je poněkud nepříjemné a hovoří o nedostatečné spolehlivosti montáže pneumatik.

K posílení upevnění byla přijata urgentní opatření:

Řídicí tyč byla převrácena a byl přidán uzel zničitelný pod zatížením, po těchto akcích bylo mnohem pohodlnější řídit.

Ano, konstrukce je spíše slabá a nespolehlivá, ale po nějakou dobu bude fungovat a bude možné stroj otestovat.
Roli spojky terénního vozidla plní dva pásy. Během cesty na terénním vozidle, z nichž jedno létalo z neznámého důvodu, se autor rozhodl nevkládat ho zpět na pole, ale jednoduše jej vyjmout a zajet do garáže na jednom pásu. Bylo zaznamenáno, že terénní vozidlo s jedním pásem se cítí mnohem lépe, proběhla hladká jízda a co je nejdůležitější, pohybuje se bez škubání.

Co se týče destruktivního konstrukčního prvku, byl vyroben tímto způsobem: jeden šroub byl odstraněn a hrana byla zkroucena na hliníkovém drátu, takže při zatížení by tyče jednoduše ohýbaly relativně vůči sobě. Je také docela vhodné upravit silou zatížení jednoduchým zvýšením nebo snížením počtu závitů drátu.

Během zkoušek se řídicí tyč zlomila, takže je třeba tento prvek také vylepšit.
Například instalace čerpadla z volantu 236 238, protože byla okamžitě vyrobena pro profil A místo nsh-10.
Tiché znamení souhlasu! Jsem si jistý, že instalace dat z (podobných) jednotek výrazně usnadní váš život. Místo toho je NSh-10 jednodušší používat čerpadlo z řízení YaMZ 236.238, je okamžitě vyrobeno pod profilem A pásu (pokud se nemýlím)

Foto nsh-10, o hmotnosti 2,5 kilogramu:4 kg řízení:Hydraulický válec o hmotnosti 5-7 kilogramů:


Rovněž se plánuje instalace pružin na pružiny, aby se snížilo rázové zatížení samotné konstrukce převodovky, což zvýší rychlost a plynulost terénního vozidla. Závěs může být upraven nahrazením kloubu třemi ložisky a rozpěrkou, ačkoli sestava spoje rámu odolá zatížení a ospravedlní se.

Ale s koly jsou opravdu problémy.

Kola byla velmi těžká, s kotoučem vážícím asi 85 kilogramů. Kromě toho neexistuje žádná centrální dráha - terénní vozidlo se třese. Takže v budoucnu autor plánuje nahradit své další lehčí.

Autor chce také odstranit převodovou skříň z pole a nainstalovat řetězové zařízení. Existuje další důvod, proč se autor chce zbavit případu převodu, to je rychlost terénního vozidla. Při prvním nízkém rychlostním stupni se terénní vozidlo pohybuje rychlostí asi 5 km / h, což je při volnoběžných otáčkách motoru.To je samozřejmě únosné, ale při minimální rychlosti příliš mnoho, příliš velké zatížení půjde na mosty a samotný motor, když překonáte obtížné překážky.

Dalším z konstrukčních minusů je autor poznamenává rozložení hmotnosti, většina hmotnosti směřuje na zadní nápravu.


Testovací video ATV:


Autor terénního vozidla: Ilja s přezdívkou „ardin“ z města Velsk.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...