» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Pneumatické rovery »Pohon zadního kola na pneumatice

Pneumatický kočárek pohonu zadního kola

Pneumatický kočárek pohonu zadního kola

Od dětství se autor rád věnoval technice a bylo tu přání ho vybudovat průchod vzduchu nebo kočárky. A když dostal jeho v garáži a nástroje, které dokázal realizovat. Autor chtěl vyrobit krásný, lehký a ekonomický kočár, zatímco musel být docela pohodlný, schopen plavat a snadno se opravit.

Při stavbě autor použil jako vlastní zkušenosti při opravě různých zařízení: motocykly a auta a studovali možnosti návrhů na internetu. Základem byl koncept plážového kočárku, ale bylo přidáno pozastavení a mnoho dalších podrobností, které naleznete v tomto článku.

Materiály a sestavy použité při konstrukci tohoto kočárku:
1) Motor z kočárku pro motocykly
2) stojany z vazby 2109
3) pružiny a zadní tlumiče z klasické vázy
4) tiché bloky zadního paprsku vazby 2109
5) elektrické zapalování z vazby 2109
6) vzduchový filtr ze vstřikovacího motoru vaz 2109
7) převodovka pro ženy se zdravotním postižením
8) hvězdy a řetězy z motocyklu IL
10) tlumič od Oka
11) Sedadlo Opel
12) palivová nádrž z invalidky

Podrobněji zvažte fáze výstavby a analyzujte návrh sestav terénních vozidel.

Nejprve autor vytvořil rám a rám terénního vozidla:Poté začal malovat:

Pozastavení bylo provedeno samotným autorem na stojanech z pražců 2109, jakož i na zadních tlumičích jiných klasických váz. Na přední nápravu byly umístěny pružiny z nákladu Dafa zpod kabiny.

Zadní strana terénního vozidla je sestavena jako celek a je připevněna k rámu prostřednictvím tichých bloků zadního nosníku z VAZ 2109.

Byl nainstalován motor z motocyklového kočárku, který prošel řadou vylepšení. Nejprve to autor prošel a poté nainstaloval válec z n5 a také elektrické zapalování z vázy 2109. namísto dekompresoru byla zašroubována svíčka a byly dodány dva dráty, protože použitá cívka je dvojitá a podle toho zasahuje dvě svíčky současně.

Vzduchový filtr byl nainstalován z VAZ 2109 bez generátoru, protože má příliš velkou hmotnost a neodpovídá koncepci lehkého kočárku.

Pohon je uspořádán řetězovým způsobem od motoru, který řetěz přejde na neplatnou převodovku, az toho přes hvězdičku z Izh na hřídel pohonu kola je na hřídeli namontována zadní hvězda z Izh na 42 zubů.

Neexistuje žádný rozdíl, protože v takovém terénním vozidle to prostě není vyžadováno, což znamená, že není nutné konstrukci komplikovat.
Na pravé zadní kolo byla instalována kotoučová brzda.

Řízení terénní vozidlo uspořádané prostřednictvím kabelového systému, přičemž plyn, spojka, převodovka a zpětný chod jsou elektricky poháněny stěrači pomocí dvou tlačítek: tam a zpět.

Jako stojan řízení je instalována kolejnice z paty a pěsti a koule z klasických váz.
Sloupek řízení je také z klasiky, stejně jako z pedálů.

Také byl nainstalován tlumič z oki a do salonu bylo hodeno sedadlo od starého Opelu. vpředu je palivová nádrž z invalidního vozu se vstřikovacím čerpadlem, dobíjecí baterie a systém huštění pneumatik.

Po velkých úpravách bylo terénní vozidlo umístěno na hlavní kola, která používají kamery z přívěsu T-150 vzadu a Ural kamery vpředu. Fotoaparáty pro větší spolehlivost jsou spárovány, tj. Jeden v jednom.

Terénní vozidlo je schopné rychlostí 60 kilometrů za hodinu a standardně jezdí kolem 40–50 km za hodinu.
Na silném terénu se první rychlostní stupeň používá jako nízký rychlostní stupeň. Výkon motoru stačí k přetažení Lada na druhý rychlostní stupeň.

Odpružení ATV je velmi měkké, z velké části díky kolům na kamerách, které absorbují nárazy.

Konstrukce, jak autor očekával, se ukázala jako spolehlivá a robustní, takže ani skákání na lyžích není pro tuto kočárku hrozné.

Terénní vozidlo je velmi lehké a zvedá ho jedna osoba rukama. Odpružení je vynikající zejména při jízdě na kopcích. Terénní vozidlo se necítí špatně na vodě, snadno a rychle skáče na břeh.

Bohužel ve sněhu je kvalita průchodnosti mnohem horší, autor uvažuje o modernizaci terénního vozidla na pohon všech kol a instalaci výkonnějšího motoru.

Za náhradní motor považuje autor motor Oka, který bude pracovat na pohonu všech kol, protože pohon zadních kol nestačí pro praktické účely, a to ve formě užitečného zatížení stroje. V době výstavby autor považoval toto auto pouze za účelem zábavy.

Přímo nad motorem bude instalován zavazadlový prostor v podobě:


Plánuje se jej vybavit tak, aby se dalo snadno odstranit a vrátit zpět, to znamená, že pokud potřebujete rybařit, je nainstalován kufr a do něj jsou naloženy nářadí a další zásoby, a pokud je cíl právě veden, kufr se demontuje.

Fotografie terénního vozidla:

Autor terénního vozidla s přezdívkou „maxim 69“ z města Toropets, Tverská oblast.
Sbírky: Buggy
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...