» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Boční otáčení »Terénní vozidlo s bočním odbočením na Bel-79 od Vologdy

Terénní vozidlo s bočním odbočením na Bel-79 od Vologdy

Terénní vozidlo s bočním odbočením na Bel-79 od Vologdy

Autor tohoto terénního vozidla měl nápad postavit malý kompakt terénní vozidlo, které by nebylo drahé postavit a snadno namontovat do přívěsu pro přepravu. Výsledkem bylo, že autor došel k závěru, že design bočních zatáček je ideálně vhodný pro popsané vlastnosti a pustil se do stavby svého terénního vozidla.

Podrobnosti, mechanismy a materiály použité při konstrukci tohoto terénního vozidla:
1) Čínský rotaxový 14-koňový motor s vnitřním spalováním.
2) Kompletní s motorem byla spojka a dva pásy.
3) Převodovka z auta Oka
4) Brzdy byly také odebrány ze stejného stroje Oka.
5) převodovka z terénního vozidla Linx
6) spojkové válce z VAZ 2108

Podrobněji zvažte konstrukci terénního vozidla.

První věc, o které autor mluví, je to, že uspořádání bylo změněno tak, aby se zmenšila šířka, protože hlavní myšlenkou tohoto terénního vozidla je kompaktnost.

Obrázky sestavy rámu:

Po určení konstrukce byl namontován rám terénního vozidla i nábojové jednotky. Je vyroben druh utěsněného rámu s vnitřními řetězy. Krátký řetěz používající normální napínací systém.

Další bude instalace třecích spojek a terénních brzd, díky nimž bude dosaženo konstrukční spolehlivosti, a co je nejdůležitější, montáž by neměla způsobit žádné potíže.

Jako třecí spojky byly použity koše, stejně jako spojkové kotouče z VAZ 2108.
Spojka z VAZ 2108 by se měla chovat dobře, ale nakonec bude jasná až po testování.

Jak se chová spojka VAZ-2108 ve spojkovém obvodu?

Nasadit na kola:


Instalace součástí ATV:Řízení:


Po hlavní sestavě autor přistoupil k testování stroje, protože bylo nutné zjistit, kterým směrem se rozdělí síly na finální sestavení stroje. Dojmy z prvních testů překonaly všechna očekávání autora, výkon motoru je zcela dostačující, protože terénní vozidlo je velmi lehké, manévrovatelnost na asfaltu je vynikající, stejně jako terénní průchodnost, to vše díky pohonu všech kol a nízké hmotnosti terénního vozidla.
Bylo však zjištěno několik nedostatků. Prvním je slabá přilnavost, okamžitě se cítí, když se zvyšuje zatížení terénního vozidla, ať už jde jednoduše o větší počet cestujících než o dva nebo zvláště obtížné silniční podmínky.

Stalo se, že kvůli tomuto problému nemohlo být terénní vozidlo ani natáčeno, takže by bylo nutné to vyřešit během montážního procesu.

Po prostudování témat a tipů na , autor našel cestu ven ze současné situace v používání spojek na kolech z kukuřičného pole. Variabilita ze sněžného skútru byla proto přidána k již polosestavenému modelu a poté se spojky spojily s brzdami zvlášť. Rovněž byla vyrobena trupová loď a motor byl přesunut dozadu za účelem nastavení rozložení hmotnosti.

V důsledku toho se ukázalo, že hmotnost terénního vozidla byla pouze asi 500 kilogramů. Šířka je 175 centimetrů, délka je 255 centimetrů a výška jsou dva metry.

Pokud jde o rysy budovy: autor nejprve přemýšlel o otočení kvůli pouze diferenciálu, můžete to vidět na některých fotkách shromáždění, ale později bylo rozhodnuto opustit tuto myšlenku. Koneckonců, výhody třecích spojek jsou zcela zřejmé, takže se autor vydal cestou vývoje schématu tření pro terénní vozidlo.

Spojka a brzda jsou od sebe zcela odděleny, ale ovládání se provádí pouze dvěma pákami, což je velmi výhodné. Bylo tedy rozhodnuto, aby zařízení fungovalo podle následujícího principu: válce jsou válcovány v capiru a stlačily odpovídající hlavní válec a pracovník již tlačí hlavní válec. Celý řídicí obvod tedy sestává pouze ze dvou nádrží z brzdy, jakož i ze čtyř hlavních válců, které jsou hlavními válci ve spojce klasického VAZ a ze dvou brzdových válců ze stejného VAZ 2108 plus kormidelního stroje.

Andrei, pár otázek: jak to chápu, mezi spojkou a brzdami je kapka 1: 3 a také po stranách? a jaká je vaše šířka lodi? a co zpátečka z čeho? a kolik je zařízení?

Mezi spojkou a brzdami je redukovaný převod jeden až tři, stejně jako dále k nápravám jedna až tři.

šířka lodi je asi 640 milimetrů a ze sněžného skútru Lynx byl použit zpětný chod, používají se následující rychlostní stupně: dva vpřed a jeden zpět.

Použití variátoru má své nevýhody, ve vážných terénních podmínkách, jako jsou bažiny, narušuje správný pohyb a ovládá terénní vozidlo, které potřebujete, abyste měli určité dovednosti. To znamená, že kola stále neklouzají, ale s přímým spojením mezi převodovkou a koly a minimální rychlostí je jízda mnohem pohodlnější.

Po několika výletech bylo odhaleno, že guma prochází vzduchem, takže autor potáhl sedadlo a vytvořil bezdušovou vrstvu. Za tímto účelem byl zakoupen speciální krém, kterým byla pneumatika potažena a po vysušení byly vzduchové mezery odstraněny.

Přesto bylo rozhodnuto, že během dlouhých cest bude tlak nižší.
Níže uvedené video nastavuje tlak v pneumatikách na 0,2 atmosféry:

Díky tomu, jak je vidět na videu, otřesy znatelně poklesly, manipulace se podle toho zlepšila pouze lépe. Bylo také poznamenáno, že nevýhody diferenciálního otáčení se třením jsou v přímém poměru, to znamená, že čím horší kola, tím snazší řízení, brzdy se prakticky nepoužívají, a otáčení je způsobeno pouze třecí spojkou, ale z hlediska přetížení je stále velmi obtížné. .
Proto bylo rozhodnuto snížit tlak o 0,1:


Poté se jízda ještě zlepšila:

Kamery byly sníženy, jakmile se objevily záhyby, speciální tlakoměr ukázal tlak rovný nule, přičemž skutečná hodnota není jasná.

Nejúžasnější věc je, že terénní vozidlo i tak jezdilo, a jak vidíte na videu níže, došlo k prudkému stoupání a otočení do U:

Zde je ukázka stopy pneumatik:


Níže je video, ve kterém je rotace zobrazena pouze díky otáčení spojky:


Během boje nebyly odhaleny žádné další negativní aspekty. Variátor neklouže, výkon motoru je dost, tlak v pneumatikách je normální.Bylo však zřejmé, že na terénní vozidlo bylo nutné nasadit bezdušová kola, protože při použití takového tlaku by došlo k poškození pneumatik. Ačkoli překonat zvláště obtížné úseky trati, je takový pohyb velmi účinný, zejména pokud používáte malý kompresor rychlostí 30 l / min, díky čemuž je kolo pumpováno do normálního stavu za pouhé dvě a půl minuty.

Fotografie terénního vozidla:


Autor terénního vozidla: Andrey z města Vologda
10
6
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Ahoj, řekni mi, které hvězdy jsi použil? A kde ve Vologdě je lze koupit?

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...