» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Boční otáčení »Terénní terénní vozidlo na třecích spojkách„ Cikánské auto “

Terénní terénní vozidlo na třecích spojkách "Cikánské auto"


Materiály a mechanismy použité při konstrukci tohoto terénního vozidla:
1) Spalovací motor Lifan 190 s kapacitou 15 hp
2) Řemeny A1120
3) Pozdravte 5 převodovek v množství dvojice
4) Kardanové hřídele byly odebrány z CV kloubů vázy 2108
5) ze stejných odebraných váz a brzdových mechanismů s náboji
6) dvojitá řetězová kola s 13 zuby používanými jako olovo
7) Zapnuto terénní vozidlo trvalo to asi deset metrů řetězů v krocích po 15,8
8) poháněné hvězdy mají 42 zubů
9) 8 předpínačů rozvodového řemene
10) Kola pláště INB 79 a disky s kužely pro ně, o celkové hmotnosti asi 70 kg
11) sedadlo bylo odstraněno z UAZ
12) Hlavní brzdové válce pro terénní vozidlo byly odebrány ze spojky Gazelle
13) K vytvoření rámu byl použit profil 40 x 20
14) drát 6 mm

Rozměry třecího terénního vozidla
délka 320 cm
šířka 260 cm
výška 200 cm
světlost 45 cm

Pojďme se blíže podívat na konstrukci terénního vozidla a vývoj jeho konstrukce.
Autor se rozhodl přenést řízení vpřed pomocí tyčí. tah je vyroben z drátu o tloušťce 6 mm, pomocí kterého jsou řízeny třecí válečky tření spojkového řemenu. Konečné jízdy terénního vozidla jsou zkopírovány z autorského terénního vozidla s přezdívkou „čepice“.

Používají se cívky s kapacitou 18 ampér, pro kladku, která je určena spíše pro generátor traktoru, ale cívky se vyrovnávají. Zde je také zobrazen motor se spojkami řemenů:
Zde vidíte samotné páky, pomocí kterých je ovládána spojka:

foto zařízení:
Terénní terénní vozidlo na třecích spojkách

V počáteční fázi bylo plánováno nainstalovat všechny 4 napínače, ale během stavby si autor uvědomil, že to nebude stačit. Výsledkem bylo, že na terénní vozidlo bylo okamžitě instalováno 8 napínačů, avšak při náhlém brzdění na boku dochází k nesprávné činnosti řetězů s hvězdami, k několika klikáním. Při jízdě bez zatáček se terénní vozidlo chová dostatečně tiše. Brzdy jsou vyžadovány více pro ostré manévry, s hladkým zatáčením nejsou zvlášť nutné.

První vážení terénního vozidla ukázalo hmotnost 800 kilogramů, což je mnohem více, než autor počítal. Rázvor kol terénního vozidla sice sice váží méně než 300 kg, ale zbývajících 500 kg musí být sníženo.

Kromě toho se také plánuje instalace generátoru pro snížení zatížení kladky.

Terénní vozidlo má tři sedadla pro dospělé a jedno pro děti, ale hřiště je na mírném terénu docela mírné, takže na měkkých sedadlech může sedět více lidí.

Pokud jde o proces soustružení, provádí se následujícím způsobem: jedna z brzd terénního vozidla je brzdění, protože brzdy jsou na hnací hřídeli, kola jsou v podstatě chráněna proti otáčení řetězem. Proto existuje zatížení řetězu a řetězových válečků a zubů řetězových kol naráží do sebe, tedy hluk. Napínáky řetězu se s tímto problémem nemohou vyrovnat, takže jeho řešení by mělo být odlišné. Možná se plánuje instalace dalších brzd přímo na hřídel kola. Přestože autor již vybral některé efektivní model otáčení a bez instalace dalších mechanismů. Za tímto účelem obsahuje první rychlostní stupeň na jedné straně a zadní na straně druhé a zatáčení je snadné. Podobné schéma se často používá u pásových vozidel.

Terénní vozidlo je také zapečetěno, protože autor plánuje jeho použití jako obojživelníka. Za tímto účelem bylo dno uzavřeno kovovým plechem o tloušťce půl milimetru.

V těchto videích můžete podrobněji prozkoumat samotný stroj i jeho jízdní vlastnosti:


Autor se rozhodl zabývat hmotností terénního vozidla:
Sestava kol váží 320 kilogramů, rám a konečné pohony mají hmotnost 120 kilogramů, motor je 30 kg, převodovka váží 20 kg, pohony z VAZ 2108 v sestavě váží 40 kilogramů, sedadlo je 20 kg, řetěz 10, baterie 30 kg, rám plus stan pod 20 kilogramů váží práh také 20 kilogramů. To znamená, že pokud 800 kilogramů přišlo, není zcela jasné, s největší pravděpodobností to byla chyba hmotnosti.

Dále uvažujeme konstrukci kol terénního vozidla. Autor použil semiaxi z váz a jádra ráfku, upevnění probíhá na čtyřech 12 mm šroubech.

Fotografie pro montáž kol:

Při překonávání překážek ve formě kopce došlo k vážnému poškození terénního vozidla. Zámek řetězu na pohonu zadního kola byl rozpojen, díky čemuž se přední kolo příliš zatáhlo a montážní šroub se odtrhl. V důsledku zatížení byla také zlomena polovina hřídele levého zadního kola. Rotace klíče byla 8 mm a hřídel 25 mm.

Proto autor zahájil rozsáhlou opravu zařízení.
Důvodem rozpadu, kromě autorova vzteku, mohou být příliš velké lýkové boty, které mají podobný průměr poloosy.

Ve skutečnosti v době zvedání kol vpředu viseli ve vzduchu, veškerá zátěž šla na zadní kolo a hlavně doleva. Zátěž na nápravu 400 - 800 kg s průměrem 25 mm je příliš velká.

Aby autor mohl zahájit opravné práce, demontoval boční stranu terénního vozidla. potom se náboj a řetězová kola o velikosti 30 mm nudily. 305 ložisek bylo nahrazeno 206. Autor také očekává, že brzdy přenese přímo na kola samotná.

Jak se ukázalo v procesu analýzy terénního vozidla, klíč nebyl příčinou poškození, ale selhal hřídel.

Poté autor přistoupil k instalaci standardních bubnových brzd pro každou osu. Navíc takový přístup nevyžaduje výrazné úpravy konstrukce terénního vozidla. Ačkoli možné změny měniče. bude také nainstalována další podpora z řetězových kol. To znamená, že bude existovat blok vedoucích hvězd na dvou podpěrách a univerzální kloub z převodovky. pochybnosti vyvstávají pouze v souvislosti s hmotou takového designu.

K převodovkám budou připojeny také spojky s drážkami, které budou odebrány z UAZ. I když jsou nalezeny brzdy od Zil, pak je jejich použití mnohem efektivnější.

Díly byly otočeny turnerem, protože středové otvory jsou umístěny na hřídeli, což je pro takovou práci docela výhodné. Příruba pro brzdový kotouč byla přivařena k hřídeli 27, pěst byla odříznuta a objímka byla přitlačena pomocí uložení pod hvězdami a ložiskem.

Podle autorových výpočtů je zatížení kola větší než zatížení hvězdy, jednoduše kvůli poměru stran průměrů. Deformace však prošla osou.osa byla navíc srolována kolem kola a ne hvězdou. Stalo se to již během brzdění. Ukazuje se tedy, že pokud přenášíte brzdu přímo na kolo, budou ta velká zatížení, která vedla k selhání převodovky, odstraněna sama. Celá brzdová sestava, která je nyní instalována na terénním vozidle, může být proto odstraněna, čímž se sníží hmotnost stroje.

Na rozdíl od klasického schématu napínáku je řetěz vždy napnutý a při couvání není zatížení.

Byla provedena práce na nahrazení konstrukce pohonu: hřídel byla opracována z dříku AvtoVAZ a namontována na dvou ložiscích:

Poloviční hřídele jsou obrobeny do 30 mm a je také instalována další podpěra ložiska:

Zde vidíte bubnové brzdy:

Brzdy byly těžké, do hmotnosti terénního vozidla bylo přidáno 15 kg:

Fotografie ATV:

Autor terénního vozidla: Michael „didulya“ z oblasti Vologdy.
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...