» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Boční otáčení »Terénní terénní vozidlo„ Smolensk “

Terénní vozidlo vedle sebe "Smolensk"


Autor tohoto terénního vozidla je vážně zapojen budova podobné stroje a má rozsáhlé zkušenosti. Proto, prodej své předchozí terénní vozidlo, rozhodl se začít stavět něco neobvyklého a zajímavějšího. Začalo se tak vytváření terénního vozidla Smolensk.

Hlavní materiály, mechanismy a jednotky používané při konstrukci stroje:
1) Kola značky Arktiktrans, velikost 1450.
2) Spalovací motor byl zapůjčen od VAZ 1600 s osmi ventily a vstřikovačem, přibližný výkon jednotky je 82 litrů. s
3) Převodovka je také převzata z klasiky domácího automobilového průmyslu.
4) Implementovat odbočka Mechanismus byl získán rozdílem od KAMAZ.
5) Zadní okno VAZ 2109 je vyhříváno jako čelní sklo terénního vozidla.
6) Brzdové kotouče od nekonečna 320 mm

Podrobněji zvažte postup montáže terénního vozidla.

Poté, co autor shromáždil všechny potřebné materiály pro konstrukci tohoto modelu terénního vozidla, přistoupil k soustružení v plném měřítku.

Protože to není zdaleka první projekt a obecně je konstrukce terénních vozidel pro autora více než jen koníčkem, má k dispozici specializované vybavení, na kterém se provádí základní práce na soustružení.
Níže jsou obrázky strojů:
Terénní vozidlo vedle sebe

Pokud jde o motor pro terénní vozidlo, autor uvažoval o dvou variantách: buď motoru Niva, nebo VAZ. Motor od Nivy je o něco silnější než jeho konkurent. VAZovsky však byl stále nainstalován, protože rozdíl výkonu není tak velký a počet najetých kilometrů od VAZ je jen 1600 km. Stávající vstřikovač také udržuje stabilní provoz motoru při nízkých rychlostech, což je dost důležité pro terénní vozidlo.

Na auto bylo také instalováno čelní sklo, protože to bývalo zadní okno, aby se autor chránil před úlomky, rozhodl se jej mírně zabarvit. Tato metoda je podle autora docela vhodná.

Bylo zváženo několik schémat instalace součástí. Jedním z nich je: motor s vnitřním spalováním v prostoru s převodovkou namontovanou podél od primárního pohonu a poté vloží kloubový hřídel s kardanovou hřídelí a zadní převodovkou.

Na co přesně je tento obvod vhodný? To vám umožní výrazně snížit šířku obsazeného prostoru a od otáček bude vyžadovat pouze zpracování hřídelí řetězových kol, ložisek a přírub brzdových kotoučů, což není moc. Takový systém má však značnou nevýhodu: kufr bude obsazen, což sníží množství přepravovaného nákladu.

Po určení hlavních směrů konstrukce a zpracování většiny prvků vytvořil autor terénní rám vozidla a pokračoval výrobou disků.

Foto sestavy rámu:


Pro výrobu rámu byla použita trubka formátu 100 x 100 x 2, při svařování takových trubek byly konstruovány osy, které jsou viditelné na první fotografii, a jsou již propojeny čtvercovým principem.

A tady jsou hotové disky:

Pokud jde o kola, je třeba poznamenat, že v budoucnu se plánuje odčerpání motoru s pneumatickou cirkulací.
Vyrobený disk spolu s nábojem jsou svařeny do jednoho mechanismu a osa a ložiska náboje jsou namontovány na rámu.

Protože terénní vozidlo je terénní a bude provozováno v drsných podmínkách, může vnikání vlhkosti / nečistot do značné míry opotřebovat některé části mechanismů, takže vzduchový ventil je vyroben z nerezové oceli.

Jak vidíte, osa kola je v tomto případě kulatá trubka, na níž jsou ložiska opotřebena, a pak disk. Hnací hvězda samotná je mnohem menší než pneumatika. To pomáhá vyhnout se kontaktu během manévrů, protože hvězda nepřekračuje disk, a proto je chráněna před deformací. Jedinou nevýhodou je snad to, že řetěz je jen pět centimetrů od pneumatiky, ale pokud se objeví problémy, může být odstraněn.

Rovněž byly nainstalovány brzdové kotouče o průměru 320 mm. Když už mluvíme o gumě pro kola, autor měl opravdu rád výšku háčků ArcticTrans. Kromě toho byla potěšena velkorysá nabídka ke koupi, protože se zcela nehodila předchozímu majiteli.

Byl použit motorový pohon s pohyblivým hnacím řetězovým kolem a napínáky byly instalovány pouze na zadní dlouhé řetězy, protože přední jsou poměrně krátké a takové zařízení nepotřebují.

Autor se pokusil nastavit pevnou hvězdu, ale v tomto případě by muselo být na předních řetězech vytvořeno další napínací zařízení, což by vyžadovalo více času. Kromě toho je účinek spodního řetězového kola, které zvyšuje řasu, velmi dobrý. Řetěz pod tělem nespadá.

Obecně platí, že při stavbě terénního vozidla autor identifikoval pouze jeden závažný problém - obrovské množství soustružnických prací. Turnerovi trvalo jen 2 měsíce práce, aby se vešly díly.

Hvězdy z motoru 11-32-11-40, převod trval asi tři zátoky po 5 metrech.

Hlavní prvky byly upevněny pomocí hostujících šroubů osmičky, jejich výhodou je, že pracují výhradně na řezu, což přidá podvozku sílu. Samotný podvozek se ukázal jako velmi těžký, zejména kvůli masivním diskům.

Dalším zajímavým způsobem byl použit ke zvýšení spolehlivosti. Protože přistání na náboji je provedeno na samotné hvězdě, zatížení během pohybu nejsou přenášena na šrouby, což dále snižuje šance na jejich selhání. Jediným momentem, kdy jsou šrouby pod zatížením, je brzdění a točivý moment z motoru. Také byla vyvrtána díra na straně náboje, uzavře kohout.

Po dokončení technické práce na podvozku autor přistoupil k opláštění terénního vozidla.
Kov používal k opláštění bočních stěn o tloušťce dvou milimetrů.


Video testovací stroj:

Autor ATV: asistent
9
9
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...