» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové » Boční otáčení »Boční pneumatika na třecích spojkách

Boční pneumatika na třecích spojkách


Konstrukce tohoto terénního vozidla trvala pouhé čtyři měsíce. Autor chtěl získat malý, ovladatelný a co je nejdůležitější docela funkční pneumatický terénní vozidlo, které také musí umět plavat. Značným faktorem pro autora byla také spolehlivost a jednoduchost konstrukce terénního vozidla.

Prvky částí a konstrukcí použitých při konstrukci tohoto terénního vozidla:
1) Spalovací motor Jupiter 5 s nuceným chlazením.
2) redukce CPD
3) Kopulace z váz 2102
4) Řetězy pro pohon
5) Kamery od společnosti Maz ve velikosti 320 x 508

Rozměry rámu:
Délka 230 cm
Šířka 100 cm
Výška 30 cm od dna.

Terénní vozidlo je schopné pojmout až tři osoby.
Hmotnost vozu je asi 500 kilogramů.
Světlá výška 60 cm
Pokud terénní vozidlo není silně naloženo, výška vodorysky prochází podél osy.

Podrobněji uvažujte o etapách konstrukce terénního vozidla.

Nejprve se autor rozhodl sestavit rámeček. Byla použita profilová trubka o rozměrech 20 x 40 x 1,2, z níž byla vyrobena hlavní nosná část těla. Rám konstrukce byl vyroben z trubky 20 x 20 x 1,2 a 10 x 10 x 1,2.

Mosty z klasické vázy byly vyříznuty, aby z nich byly vytvořeny náboje, a bylo také použito podpůrné ložisko. Na druhé straně byly poloosy obrobeny pod přírubou 42 hvězdy s roztečí 8 mm. Protože terénní vozidlo musí plavat, byla celá sestava odpovídajícím způsobem utěsněna.

Ze stejného důvodu bylo samotné tělo lodi utěsněno nýty a plechem o tloušťce 0,5 mm.

Ve skutečnosti je to tento rám, který dělá terénní vozidlo tak rychlým a snadným na stavbu. Autor neměl žádné zvláštní znalosti v mechanice, kromě obecných znalostí, ani zkušenosti s konstrukcí takových jednotek, ale minimalismus a výpočet učinil návrh opravdu solidním a spolehlivým.

Sestava na pomocném rámu samostatné jednotky:


Diferenciál je rozebrán a v jeho případě existují vstupní hřídele, očividně přizpůsobené velikosti pomocí soustružnických prací.

Po zkoušce s vodou bylo zaznamenáno, že se v řetězových tunelech hromadí voda, není toho mnoho, ale to znamená, že nedochází k těsnosti pouzdra, protože nebyly zaznamenány žádné netěsnosti z převodovky nebo motoru. Vzhledem k tomu, že je velmi málo vody, je obtížné hledat malou díru a autor se rozhodl jednoduše zakrýt hlavní prvky kryty, a také provést nějaký odtok vody pomocí speciálních otvorů, které jsou uzavřeny šrouby.

Poté začal autor pracovat na kolech terénního vozidla. Byl použit kotouč a koš z VAZ 2108, jakož i náboj s granátem, pěst a dvě kotoučové brzdy. Bylo rozhodnuto použít jednu z brzd jako druh setrvačníku.

Převodový poměr od granátu k hřídeli je dva a hřídel k náboji je již tři.

Rovnoběžné roviny na horním a dolním krytu byly vystředěny. Za tímto účelem autor vyvrtal díry na jedné ose skrz čep. je to ona, kdo je osou rotace semiaxi. K hornímu krytu je připevněna punčocha s ložiskem. Středicí pouzdro je vloženo do punčochy těsně pod průměr čepu.

Práce byla také provedena se spodním krytem. Byla uložena ocelová deska s klecí, do které bylo prostřednictvím čepu vloženo druhé ložisko se středícím pouzdrem a teprve potom byla celá konstrukce zasunuta. Výsledkem byla dvojice ložisek na stejné ose v rovnoběžných rovinách, se stejnými vzdálenostmi mezi deskou a nábojem ve všech uzlech, z nichž čtyři jsou příslušná kola.

Je dlouhý od prkna k rovině poloosy a otočený kotouč kola asi 230 centimetrů.
rozměry kol jsou následující:

Průměr 1100 mm, šířka 40 centimetrů. celé kolo váží pouhých 27 kilogramů.

Zařízení je docela snadné jít na břeh nebo na led, protože je lehké. Možnosti jeho využití pro lov i rybolov jsou velmi velké.

Fotografie druhého polštářového bloku byly osové hřídele oříznuty a přivařeny, aby se zvýšila pevnost.

Poté byla struktura utažena ořechy.

Jak je vidět z fotografií, k přírubě byla přišroubována hvězda a pro spolehlivost byla svařena. Příruba sama směřuje k klíči hřídele. Potom se příruba dotáhne maticí.

Použitím přechodové trubky byla ke kloubu CV připojena hvězda a poté svařována pod podložkou:

Foto motoru:

Hlavním motivem pro použití těchto údajů pro autora byla jejich dostupnost. A já bych nechtěl objednat díly v případě poruchy z Moskvy a čekat na ně několik měsíců. Kromě toho podobný přístup budova velmi levné, z tohoto důvodu neexistuje žádný elektrický startér.

Z hlavní hvězdy je převod na ples. hřídel, a tím je pohon již na každém kole.

Foto s přímým pohonem:

Testy byly provedeny terénním vozidlem. Při naložení terénním vozidlem, se třemi cestujícími přibližně místo 250 kg, různými nástroji a zařízeními, o celkové hmotnosti 70 kilogramů, bylo odhaleno následující. Při jízdě po nerovném terénu není tahová síla zřetelně dostatečná, takže musíte jet vyšší rychlostí. než je nutné. To znamená, že k vyřešení problému autor jednoduše odmotá motor.

V v garáži manipulace byly prováděny s převodovým poměrem motoru a převodovky. S novým nastavením hvězd pod maximální možností použití převodovky se to v návrhu mnohem zlepšilo.

Při jízdě první rychlostní stupeň motoru pracuje tak nízko, že to stačí k překonání různých nárazů a nárazů. Můžete sledovat další podrobnosti ve videu, které se nachází na konci článku.

Druhý a třetí rychlostní stupeň se již používají na silnicích a rovných površích.

V zásadě by měla být váha uvedená v příkladu považována za optimální pro terénní vozidlo, tj. Při velkém zatížení by měla být použita přívěs, protože je pro bezpečnost terénního vozidla jednodušší a spolehlivější. Přívěs je přesto účinný a bezpečný, takže v budoucnu se plánuje jeho výstavba pro terénní vozidlo.

Po běhu přibližně 200 kilometrů není pozorováno opotřebení hvězd. Řetězy jsou spotřební, snadno vyměnitelné a levné, ale jejich výměna nebyla nutná, i když se trochu prodloužily, asi deset milimetrů. Díky instalaci plovoucích předpínačů nejsou řetězové prověšení z takového úseku vůbec pozorovány.Obecně se autor domnívá, že dobré mazání a udržování čistých řetězů je klíčem k jejich spolehlivosti.

Převodový poměr byl důkladně upraven, přesná čísla budou uvedena níže:
Z motoru na převodovku je převodový poměr jeden a půl, to znamená se dvěma hvězdami 14 a 21 zubů. pak převodovka С goesД 2, dva jedou z převodovky na hřídel a převodový poměr z hřídele na kolo je tři. S tímto nastavením se terénní vozidlo chová skvěle.

Obzvláště pohodlné je jízda rychlostí asi 35 kilometrů za hodinu, ovládání a pohodlí na povrchu vozovky je nejlepší. Ačkoli je možné letět po nerovném terénu 40 km / h, jedinou věcí, kterou je obtížné vstoupit do zatáček nebo řek, je rychlost, protože terénní vozidlo se trochu unáší.
Ale u terénního vozidla byla minimální rychlost vždy důležitější, rovná se třem kilometrům za hodinu.

Typický tlak kola je 0,16 kgf / cm2.


Video s terénním vozidlem:


Autor terénního vozidla s přezdívkou „čepice“ z Krasnojarska.
9
9
9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Citace: genryd1970
Nerozumím, ale jak je ve skutečnosti zajištěn obrat vašeho terénního vozidla?

Jak je možné, že nerozumíte principu rotace, ale v jiném dáte struktuře vysoké známky. A to je v rozporu se skutečností, že autor sám poukazuje na závažné nedostatky jeho designu?
Nerozumím, ale jak je ve skutečnosti zajištěn obrat vašeho terénního vozidla?

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...