» Lov »Domácí lyžařský luk

Domácí lyžařský luk

Domácí lyžařský luk

Mnoho lovců jistě najde lyžařské domy. Nádherný luk může vycházet z zbytečných párů lyží, které budou mít řadu výhod - hotové zakřivené konce a stejné ohyby obou ramen.

Materiály a nářadí:
1. Lyžařské kousky pro výrobu ramen. Je vhodné zvolit lyže pro vysočiny, protože jsou poměrně tuhé a mají úhel ohybu 20-28 stupňů.
2. Velkoformátový paprsek 8x8x50 nebo malé tyče pro držadlo.
3. Podložky, šrouby, křídlové matice.
4. Nylonové vlákno nebo nějaký řetězec, který se trochu táhne.
5. Svorky.
6. Pila.
7. Ruční vrták se sadou vrtáků.
8. Kladivo.
9. Sekáč.
10. Pilník nebo rašple na dřevo.
11. Brusný papír různých textur.
12. Lepidlo.
13. Pokud je cílem vytvořit složitou rukojeť, doporučuje se zásobovat stolní a pásovou pilou, vrtačkou, rovinou, pásovou nebo kotoučovou bruskou.

Pracovní řád:
Každá práce tohoto druhu začíná náčrtem návrhu na kusu papíru. Je důležité si uvědomit, že hlavní věcí v přídi není estetika, ale praktičnost. Musí splňovat následující požadavky: mít zcela tuhou rukojeť, ke které budou připevněna dvě ramena maticemi, na rukojeti potřebujete rovné povrchy pro ramena, potřebujete také místo pro uchopení rukou a police pro průchod šipkou. Tyto podmínky jsou základní, na designu nezáleží.

Pokud je luk vyroben poprvé, můžete zkusit sekat model z pěny. Není to nutné, ale může to být užitečné pro další práci se stromem. Doporučuje se vytvořit kopii výkresu a ponechat originál pro finální verzi. Pěnový model můžete řezat nožem nebo rašplí. Výhodou této zvláštní práce je, že na pěnovém polystyrenu můžete kombinovat vhodnou variantu v trojrozměrném formátu pro část, kterou ruka drží.

Nyní můžete vzít na strom a zahájit výrobu rukojeti. Pokud nemáte celý kus, můžete použít několik. V takovém případě můžete získat i vícebarevný neobvyklý produkt. Dub, ořech se nejlépe hodí. Pomocí stolní pily mohou být dány podél vláken požadovanou rovnoměrnou šířku. Současně by šířka polotovarů měla být zpočátku o 5 mm větší než lyže v nejširší části. Desky jsou řezány kotoučovou pilou. Rovnoměrnosti se dosáhne pomocí hoblíku, povrchového měřidla nebo brusného papíru. Pokud stále najdete pevnou lištu, musíte ji zkusit čtvercového průřezu.To se provádí pomocí kloubu, pily, letadla.

Výsledné desky mohou být slepeny. Pokud bude produkt v budoucnu potažen polyuretanem, není nutné použití vodotěsného lepidla. Nemusíte se hodně vymačkat - jen vymáčkněte pár kapek a rozprostřete je na povrch, čímž vytvoříte rovnoměrnou vrstvu. Je vhodné desky pritlačit svorkou a nechat je v této poloze přes noc.

K řezání rukojeti se používá pásová pila nebo skládačka. Nejprve se provedou řezy od okraje obrobku k okraji šablony. Poté byste měli řezat podél zakřivených linií šablony. Po dosažení řezů spadnou kousky dřeva a vytvoří místa pro zastavení řezu. Poté můžete obrobek držadla otočit do strany a označit obrys police pro průchod výložníku. Je třeba poznamenat, že pro skládačku může být zapotřebí sekáč. Doporučuje se také použít svorku, která vytvoří svislý řez.

Rameno luku by nemělo být příliš dlouhé, jinak se část síly ztratí. Chcete-li určit délku, stojí za to dát lyži k rukojeti. V případě potřeby musí být přebytek odříznut. Pro přímou linii potřebujete čtverec a pro řez - stolní pila.

Při upevňování dílů závisí počet šroubů na jejich průměru. Vrták musí také odpovídat průměru. Nitě by neměly narazit do dřeva. Lyže jsou přitlačeny na držadlo svorkou tak, že roviny jsou kolmé na vrták. Otvory jsou označeny uprostřed lyže a 3 cm od okraje. Hlava šroubu musí být zapuštěna.

Nyní jsou všechny škrábance a stopy opatrně odstraněny z rukojeti díky brusnému papíru. Polyuretanový papír je také vhodný pro povrchovou úpravu.

Dále jsou pro bowstring vyříznuty drážky. Hrany musí být určitě zaoblené, aby se o ně bowstring nestáhl. Pro lehký luk můžete jako bowstring zvolit nylonový provázek. Chcete-li vytvořit drážku, je příliš tenká, takže byste ji měli trochu kroužit a zvýšit tloušťku. Pro posílení se doporučuje vytvořit další vrstvu vlákna.

Jak vidíte, pro výrobu cibule nemusí mít speciální dovednosti. Výsledek takového produktu však překoná všechna očekávání.
7.3
7
7.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...