» Z webů » Speciální »Tryska pro řezání tenkých plechů

Řezací hlava tenkého plechuVítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit pokyny pro výrobu užitečné trysky pro brusku, která vám umožní řezat tenký plech. Hlavní výhodou trysky je to, že je možné vystřihnout postavy, které nelze zpracovat běžným kovovým diskem. Můžete oříznout širokou škálu vzorů, oříznout podél zakřivené čáry atd. V montáži domácí není to složité, pracovní nástroj je stonek z automobilu ventilu, je silný a odolný. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- ventil z motoru automobilu;
- ocelový plech;
- radiální ložisko;
- čtvercové trubky;
- kulaté trubky;
- šrouby, matice, čepy.

Seznam nástrojů:
- bruska;
- svařovací stroj;
- svěrák;
- menší měřítko;
- vrtací stroj;
- ošlehané;
- vrták.

Domácí výrobní proces:

První krok. Základna
Nejprve vytvoříme základnu trysky, na které budou umístěny všechny ostatní uzly. Nejprve potřebujete kus kulaté trubky, průměr by měl být takový, aby trubka pevně seděla na části brusky, kde je připevněn štít. Můžete si vyrobit trubkovou svorku, nebo ji můžete jednoduše stlačit na požadovaný průměr řezáním a svařováním.


Kromě kulaté trubky dobře svařujeme kousek čtvercové trubky, vše by mělo být svařováno co nejpevněji. Abychom upevnili základnu k mlýnku, opustili jsme ocelové desky, tato uši jsou přišroubována k mlýnku pomocí šroubů, uši jsou k základně přivařeny.

Krok dva Akcie
Vyrábíme akcie, které budou provádět vratné pohyby. Vřeteno je vyrobeno z ocelového plechu, v něm musíte pod šachtou brusky odříznout oválný otvor. Tyč je poháněna radiálním ložiskem, které je přesazeno namontované na hřídeli brusky.Vodítka pro tyč jsou štěrbiny vyříznuté ve čtvercové trubce, která je přivařena k základně. Dorazy jsou přivařeny k tyči a právě tyto dorazy dosedají na radiální ložisko.

Krok třiPrůvodce
Vytvoříme vodítko pro pracovní tělo (kus ventilu), neumožní pracovní tyči pohybovat se doleva a doprava. Autor vytvořil potřebnou drážku z ocelových plechů, vše se děje řezáním a svařováním. Nakonec po broušení na brusce vypadá celý produkt jako pevná a spolehlivá konstrukce.

Krok čtyři Dolní zastávka
U dříku ventilu musíte udělat spodní doraz, abyste dostali mezeru, do které se při řezání třísky oddělí. Takový důraz může být učiněn z kusu šroubu s velkým průměrem. Vyvrtáme otvor podél šroubu a přivaříme na místo. Nakonec vyřízneme mezeru, do které budou zaslány všechny hobliny z řezání. Vřeteno by mělo jít do díry s minimální vůlí.Krok pět Bruste pracovní tyč
Pracovní tyč, která je zodpovědná za řezání oceli, je vyrobena z kusu ventilu, je zde velmi silná kalená ocel, která zůstane naostřená po dlouhou dobu. Na skladě autor roztečí drážky vrtákem. K upevnění tyče je nutná jedna drážka a druhá drážka pro řezání.


Krok šestý Malování a montáž
Natíráme všechny detaily a nyní si můžete sestavit domácí produkt. Nebude nutné mazat všechny třecí jednotky tuhým olejem nebo jiným tukem, zvýší se tím účinnost a prodlouží se životnost nástroje. Na hřídel brusky položíme ložisko s přesazením, pro odsazení můžete použít kousek hřebíku.
Nezapomeňte vytvořit ochranné potahy pro domácí výrobky, které neumožní proniknutí nečistot, prstů atd.


Sedmý krok. Test
Domácí produkt je připraven, je nejlepší spustit nástroj pomocí stmívače. Protože je ložisko předpjaté, může dojít k vibracím při vyšších rychlostech. Domácí práce dokonale, autor snadno řezá ocelový plech. V procesu řezání odpadu se tvoří, připomínající odříznutý hřebík. Šířka řezu je samozřejmě příliš velká, ale pro některé účely může být nástroj docela užitečný.

Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...