» Technika » Lodě a katamarány »Loď na dálkovém ovládání udělejte sami

Parník do-it-yourself


Ahoj fanoušci k řemeslu, dnes zvážíme, jak vyrobit loď, a domácí to opravdu funguje na páru, na parní stroj, tam je dokonce kotel, který se zahřívá od spalování plynu. Domácí se ukázalo být neobvyklé a zajímavé, celková hmotnost lodi byla až 25 kg. Jako motor lze použít motor z pneumatického vrtáku nebo podobně. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji podrobněji studovat domácí práci!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- kus potrubí pro kotel;
- plech;
- různé kulaté trubky, rohy atd .;
- hliníkový plech;
- motor z pneumatického vrtáku;
- pneumatický ventil pro 12V;
- ;
- ;
- 12V baterie;
- plynový hořák;
- plynová láhev;
- matice, kování, šrouby a další.

Seznam nástrojů:
- svařovací stroj;
- soustruh;
- bruska;
- vrtací stroj;
- řezací stroj pásky;
- ohýbací stroj;
- Svinovací metr, značka.

Výrobní proces parníku:

První krok. Kotel
Nejprve vyrobíme kotel, který musí být silný a těsný, kotel musí odolat vysokému tlaku páry. Jako materiál použil autor kus trubky z nerezové oceli, konce trubek byly svařeny domácími „podložkami“ z nerezové oceli. Podél kotle prochází potrubí, ve kterém bude hořet plyn, z této trubky bude ohřívána voda. V horní části kotle vyvrtáme otvory a svařujeme potrubí, jedna trubka bude plnicí hrdlo a druhá trubka je nutná pro instalaci manometru, ventilu a výstupní trubky.


Odcházející trubice je složena do cívky a vložena do spalovací komory, takže voda rychle vaří a pára je zahřívána. Díky montáži kotle je svařován plynový hořák, můžete to udělat sami. Zbývá připojit vše a systém lze otestovat. Nejprve můžete vyzkoušet čerpání vzduchu do kotle pomocí kompresoru pro detekci netěsností. Autor také nalil vodu a ohříval kotel, pára z odcházejícího potrubí vychází pod poměrně vysokým tlakem.Nezapomeňte nainstalovat na kotel ventil, který uvolní přetlak, jinak může kotel explodovat.

Krok dva Montáž lodí
Nádoba je vyrobena z hliníkového plechu, autor ohýbá produkt pomocí speciálního ohýbacího stroje. Bylo také zapotřebí svařování. V důsledku toho se loď ukázala jako relativně lehká a kov se nebojí rzi. Je také důležité, aby svary byly vzduchotěsné.

Krok tři Motor
Jak autor vyrobil motor a kde dostal podrobnosti, není známo, s největší pravděpodobností byl použit motor z pneumatické vrtačky. Zařízení musí být trochu přepracováno, aby mohlo být instalováno na lodi. Autor rychle zpracoval všechny potřebné podrobnosti na soustruhu. Kromě toho budeme muset vyrobit vrtuli, která může být vyrobena z hliníkového plechu. Nezapomeňte, že železo zhrdne, takže všechno namazáme a dobře utěsníme závity, jinak bude obtížné rozebrat motor.


Krok čtyři Sestava parníku
Parník lze smontovat, instalujeme kotel na nádobu a bezpečně jej připevnit pomocí konzol a šroubů k lodi. Rovněž instalujeme plynovou láhev do přídě a připojujeme hadici k hořáku. Samozřejmě by bylo hezké nainstalovat ventil nebo elektrický kohoutek, pomocí kterého by bylo možné dálkově ovládat intenzitu spalování plynu.
Pro ovládání parníku autor nastavil pneumatický ventil na 12 V, tento ventil řídí páru, když se ventil otevře, vrtule se začne otáčet a loď se pohybuje. Autor také postavil řízení, volant může být poháněn servomotorem. Skrz elektronika a je dobré nainstalovat baterii v uzavřené krabici, aby byla chráněna před vodou.

Krok pět Dokončení doteků a testů
Na konci autor zatřásl kotelem tepelně izolačním hadříkem, ale látka by v žádném případě neměla být hořlavá. Barvíme také nádobu a můžete začít testovat. Zapálili jsme hořák a vložili loď do vody. Po nějaké době se voda vaří a vy můžete vyvíjet tlak na plyn. Loď se pohybuje velmi svižně, je potěšením řídit tak neobvyklou techniku. Doufám, že se vám projekt líbil a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!


8
7.5
6.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...