» Elektronika » Arduino »Mini plotr z DVD verze 2

Mini plotr z DVD verze 2

Mini plotr z DVD verze 2

Zdravím všechny čtenáře webu. Využívám této příležitosti a přeji všem šťastný nový rok! "Přejeme vám kovové Vánoce a nový rok." Dnes si můžete přečíst pokyny pro výrobu mini plotru. Vyrábí se ze starých počítačových jednotek DVD nebo CD. Toto není můj první plotr tohoto druhu, takže když píšu pokyny, budu odkazovat na své další instrukce, abych nepisoval totéž dvakrát. První plotr fungoval dobře, použil jsem ho pro různé účely. Jen něco nakreslete a také pro výrobu desek s plošnými spoji. Pomocí permanentní značky můžete ukládat stopy na hrací plochu a poté leptat jako obvykle. Ale první model měl malé konstrukční nedostatky. Nemyslím malou oblast kresby nebo rytiny, ale nutnost připevnění části, desky nebo listu papíru na malý stůl. Je snazší vytvořit pohyblivý stůl než ten, který navrhuji, ale bude možné pracovat s velkými detaily. Velikost pracovní oblasti bude stejná, protože je omezena velikostí mechanik DVD mechanik.Začněme sbírat potřebné:

- CD-ROM, DVD-ROM nebo podobné mechanismy 4 ks.
- Arduino Uno
- Arduino CNC Shield v3
- Ovladače pro krokové motory a4988 a radiátory pro ně 3 ks.
- Servo SG90
- Univerzální platforma Tamiya 70098
- Příloha z DVD-ROM
- Napájení pro 5V, 3A
- Homutiki
- spojovací vodiče
- Konektor 2,54 mm Dupont
- Bulharština, elektrická skládačka, vrtačka
- Páječka, pájka, kalafuna
- Tenká elastická
- Vrtáky do kovu nebo dřeva 2, 3, 4, 5 mm
- Zašroubujte 3 x 20 mm nebo 4 mm x 20 mm
- Marker, nejlépe tenký
- Ořechy, háčky a podložky 4 mm
- Horké lepidlo
- Vruty do dřeva 2,5 x 25 mm, 2,5 x 10 mm

Krok 1 Demontujte čtečku disků.
Nejprve musíme najít a rozebrat 4 jednotky DVD. S největší pravděpodobností bude CD-ROM. Hlavní věc není zakopnout o takové:


Nejsou v něm žádné krokové motory, a proto nemůžeme použít jeho mechanismus. Z nich bude možné odebrat pouze tělo, nápravy, kočár.

Rozebíráme vhodné jednotky DVD. Po analýze jsme všechny desky vložili do krabice, poté je předáme. Plastové díly k okamžitému vybití, tj. K recyklaci:


Dostaneme vnitřní mechanismus a měl by vypadat asi takto:


Vypneme velký kulatý motor, nepotřebujeme ho:


A teď odložte mechanismy stranou.
A stále máme kovové části:


Vezmeme jeden z velkých potahů pro další zpracování, zbytek odevzdáme na šrot. Pravidla recyklace!

Krok 2 Vytvoření případu.
Rozdíl mezi první a druhou verzí plotrů je v konstrukci osy Y. Pro základnu sejměte horní kryt z DVD-ROM. Nejprve to zkraťte. Bereme dva identické vnitřní mechanismy, budou odpovědné za pohyb osy Y. Měříme jejich délku, liší se, mohou se lišit o několik milimetrů. Obvykle je to však 125 mm. Náš kryt jsme odřízli zpředu tak, že počínaje od zadního ohybu dopředu zůstává 125 mm. A odřízněte vyčnívající rohy určené k upevnění krytu. Uprostřed základny musí být vyříznut obdélník 110 x 90 mm:Nyní aplikujeme čekající identické mechanismy na boční stěny, zevnitř krytu. Výřez pro velký kulatý motor by měl být vpředu a čočky na vozech by měly směřovat ven. Máte tedy jeden krokový motor mechanismu, který bude na dně a druhý nahoře. Děláme to tak, že od spodní části krytu k horní části mechanismů je 120 mm a označíme místa připojení k krytům. Na označených místech rozšiřujeme otvory o 4 mm, měli byste získat dva body připevnění k mechanismu. Jeden vpředu:


A jeden pozadu:


Opět aplikujeme mechanismy, označte na základě místa, kde motor nebo jiné části interferují s namontováním celého mechanismu na základnu, a odřízněte je. Poté mechanismy upevníme na základnu pomocí šroubů 4 x 12 mm s maticemi 4 mm:Aby bylo zajištěno, že všechny mechanismy jsou ve vodorovné poloze, je vhodné je namontovat umístěním základny do strany. Nezapomeňte zkontrolovat vzdálenost od dna základny k horní části mechanismů:Připojením obou mechanismů získáme sestavenou osu Y:


Nyní bude vhodné odvádět pozornost od kovu a vzít páječku. Je třeba odstranit krokové motory z mechanismů a pájecí dráty k nim, všechny čtyři, asi 15 cm dlouhé:


Ještě zajímavější, slibuji! Vezmeme třetí mechanismus, jedná se o budoucí osu X. Snažíme se jej umístit mezi vozíky na ose Y. Nejpravděpodobněji se nevejde trochu na šířku. Změříme velikost, kterou potřebujeme, tj. Vzdálenost mezi vozy v ose Y. Nejpravděpodobněji to bude 120 mm. A odřízněte mechanismus osy X pro velikost, kterou potřebujeme ze strany motoru, který jsme zastřelili. Proto si myslím, že je nejvhodnější vzít brusku, protože kov na mechanismu je tlustý a nelze jej vzít s jednoduchými nůžkami na kov:


Na podvozek mechanismu, který jsme připravili, nalepte kus desky plošných spojů nebo univerzální plošinu Tamiya 70098. To je nezbytné pro připevnění pracovního nástroje. Umístěte osu X na své místo. Pomocí svorek upevníme osu na své místo, ale zatím ne:Mělo by to vypadat takto:


Nyní vezměte vládce. Umístíme náš plotr na plochý stůl s alespoň jednou boční stěnou. Aby plotr dosedl na zeď a stál rovně na stole. Mírným pohybem osy X je 110 mm od obou konců stolu, to znamená, že je vodorovná k povrchu, na kterém stojí. A uděláme rovnoměrnou vzdálenost od boční stěny k okrajům osy X, takže osa je umístěna přesně vzhledem k ose Y. Po dosažení potřebných rozměrů utáhneme svorky. Vezmeme horkou lepicí pistoli a lepíme osu X v této poloze na vozy na ose Y. Po čekání na vychladnutí lepidla mohou být svorky odříznuty, jsou zbytečné:


Ve spodní části základny by měly být silikonové nebo gumové nožičky přilepeny tak, aby plotr klouzal po:


Krok 3 Pracovní nástroj.
Pro plotr použijeme domácí pracovní nástroj. Nakreslíme se značkou, nejlépe co nejtenčí. Bude možné čerpat perem. Výroba takového držáku a mechanismu je podrobně popsána v „Kroku 2. Výroba držáku psacího předmětu“. moje pokynyDVD mini plotr»

Plotr - na tomto základě to není limit. Laserový modul můžete nainstalovat podle pokynů “Laserový rytec z DVD verze 2.0»

Základy jsou plně kompatibilní.

Krok 4 Elektrikář.
Pro začátek vyřízněte obdélník 130 x 110 mm z dřevotřísky o tloušťce 3-6 mm. To bude základem pro elektrikáře.Můžete použít plast nebo textolit, pokud berete kov, ujistěte se, že není zkrat. Mount Arduino Uno na našem obdélníku:


Na Arduino jsme umístili CNC Shield v 3. Nyní musíme nainstalovat microstep 1 \ 16 na ovladače motoru. Nainstalujeme ovladače A4988, proto upravíme jejich nastavení, pokud máte jiná nastavení, respektive se budou lišit. Pro osu Y používáme dva krokové motory, takže umístíme dva propojky proti označení osy Y, takže duplikujeme signál osy Y na osu A. Kde přesně jsou tyto propojky na obrázku níže. Musíme také nainstalovat propojky na osy X, Y1 a MS2, MS1 a MS2. Jumpery MS0, MS1 a MS2 jsou umístěny mezi instalačními podložkami ovladače:


CNC Sheld má rozsah provozního napětí 12 - 36 V, ale máme krokové motory běžící od 5 V, takže budeme také používat CNC Sheld z 5 V napájecího zdroje. Napájecí zdroj musí být odebrán docela výkonný, nejméně 3 A. Napájecí zdroj je přibližně následující:


Pracovním nástrojem je v našem případě servo SG90, které připojujeme následujícím způsobem. Kladný vodič, červený, připojujeme k +5 přicházejícímu ze zdroje, nemůžete napájet servo z +5 kontaktů umístěných na CNC Sheld (pocházejí z aktuálního regulátoru na Arduino UNO a nejsou navrženy pro vysoké zatížení), GND (černý vodič) od SG90 připojte se k GND CNC Sheld a signální vodič (žlutý) připojte ke kolíku + Z na CNC Sheld.

Nyní musíte nastavit provozní proud pro krokové motory. Tento proces je podrobně popsán v „Laserový rytec z DVD verze 2.0»

Čteme čtvrtý krok instrukce „Krok 4 Nastavení limitu proudu motoru“. a dělat vše podle této instrukce. Ale protože máme plotr a značka vytvoří odpor vůči pohybu os, zvýšíme trochu proud tak, aby neexistovaly žádné chybějící kroky:

Vref = Imax * 8 * (RS)

Imax - proud krokového motoru
RS je odpor rezistoru.
V případě plotru:
RS = 0,100.
Imax = 0,55
Vref = 0,55 * 8 * 0,100 = 0,44 V.

Výsledkem by mělo být, že mezi proměnným odporem ovladače krokového motoru a GND by mělo být napětí 0,44 V.

Krok 5 Software.
Nejprve si musíte stáhnout Arduino IDE, je nejlepší to udělat oficiální stránka

Použijeme firmware GRBL. Pro ovládání plotru se servopohonem byl speciálně změněn. Stáhněte si ji

Rozbalte stažený archiv podél instalační cesty Arduino IDE ve složce „knihovny“. Zapneme programovací prostředí a vydáme se cestou „soubor“ - „příklady“ - „grbl-servo-master“. Stáhněte si náčrt do Arduina. Plotr je řízen přes sériový port.
Pro začátek zbývá stáhnout program pro transkódování obrázků do gcode, který je pro plotr pochopitelný. Nejpohodlnější, podle mého názoru, LASERGRBL. Stáhněte si ji

Pak je vše jednoduché, spusťte LASERGRBL, připojte plotr, připojte se k němu v programu a pokuste se odeslat $$, měli bychom dostat parametry v reakci.

Plotr pracuje dobře as dostatečně velkým rozlišením, ale tloušťka značky je poměrně velká. Malé štítky proto nemusí fungovat.

Ale běžné kresby vyjdou dobře

10
9.6
9.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
61 komentář
Korolev,
řídce xaxa
Ivan_Pokhmelev,
Skutečný věřící by neměl být náboženský
To je správné, protože jsme zde všichni hříšníci, protože se říká: „Nesuďte, nenechte se soudit!“
Leonid Shevtsov, Jedná se o čistě sponzorované odkazy, které nemají nic společného s textem článku. ;)

Citace: feonor12
A neřekl jsem, že jsem nevěřící, řekl jsem, že to není náboženské

Podobně. Opravdově věřící člověk by neměl být náboženský, protože nepotřebuje „ležení“, často žoldnéřské, mezi ním a Bohem.
Všechny odkazy v horní části článku pod nadpisem „Může být potřeba“ jsou mrtvé.
Ani jsem tomu nevěřil

A neřekl jsem, že jsem nevěřící, řekl jsem, že to není náboženské ano
Také jsem nevěřil, ale věřil jsem v NG.
Nůž byl odebrán z bandity.
Napíšu do chatu, prst je normální
feonor12
Nejsem náboženský člověk
Jo, ale jak na Velikonoce Krista s mladými dívkami, jsme všichni pravoslavní! xaxa
feonor12
alkohol je také rozpouštědlo
Je tedy nutné ředit! I když ve skutečnosti se infekce rychle rozpustí, dokonce ani zředěná! nápoje
Odpuštění neděle


Nejsem náboženský člověk setkání
feonor12
Také se omlouvám všem ostatním,
V roce 2020 Odpuštění neděle 01.01.2012! ano
Opravdu, na nic takového si nevzpomínám ... (Víte, každý, s kým nějak komunikujete, nějak vyjadřuje názor ... Takže s tebou nic takového nemám ... Zřejmě všechny následující " přerušeno se zájmem “.))))
V každém případě, dobře znám svou postavu, jsem si jistý, že pokud se něco takového stalo, pak by to odletělo zpět. Takže, jen pro případ, omlouvám se ...))))))
Obecně nevím, jak by mě někdo urazil ... Zastánce skutečnosti, že „Pokud nemám pravdu, dejte mi tvář! )
Všichni Ku. Zítra je nový rok. V tomto ohledu chci vstoupit do nového roku s čistým svědomím. Proto se chci nejprve omluvit Valery, když jsem se poprvé dostal na tuto stránku a nepsal jsem články, s vámi jsem s vámi nekompromisně nekomunikoval, ani urážlivě. ValeryOmlouvám se. Za druhé, před Ivanem Pokhmelevem. Jsem velmi vyrovnaný člověk, ale vaše přílišná vybíravost mě někdy dokonce vede. Jsou to tedy mé problémy Ivan Pohmelev - Omlouvám se.

Také se omlouvám všem ostatním, kteří se mohli urazit nebo urazit. Veškerý mír, přátelství a žvýkačky! nápoje
Ano, vážně rozpouštědlo) Ačkoli ... alkohol je také rozpouštědlem úsměv
Vzpomínáte si na vtip o ultra-chytrém autě?
"Chceš?" (otázka na tabuli)
„Ano,“ řekl řidič a dveře plné ledničky se otevřely.
"Chceš pít?"
„Ano,“ řekl řidič a dveře baru s nealkoholickými nápoji se otevřely ...
"F ** k chcete?" ..
"Ano," řekl řidič .... a pneumatika je prázdná! ...)))))
.. Příště byl řidič už chytrý a křičel na podobnou otázku napsanou na tabuli
"Ano, ale jen do současnosti !!!"
.... Spustili všechna čtyři kola ...
))))))
feonor12
Funkce
Doufejme, že ve skle není voda! Jaký nápad! Hlasem řekneme: „Hej! Cheeleek! Vodka!“, Z baru opouští sklenici vodky! "Okurka!" Okurka opouští vidličku! xaxa nápoje
Kratší odstartoval první osu! Zábava! Mimochodem, věnujte pozornost hluku, který jsem ve videu neřekl. Není tam! Motor je velmi tichý. Hluk o něčem, troubě, chladicí chladicí podložce, ale nepohybující se. Potěšen.

Buben noshno a rovnováha

Proč to sakra a vyvážení ?? Kdysi dávno, když stroj stálo za to přemrštěné peníze, se také pokusili je rozmnožovat ve službě. Ložisko se zaseklo, zalomilo - můžeme si koupit náhradní díly za cent. Protože v něm nezůstalo téměř nic, pouze motor, který nikdo nepotřebuje ... Říkám, ale abych ho kousl dlátem, udělej nějaké zářezy ??? Fólie k navíjení na kraynyak ??? ))) (Auto pak opakuji, stálo tisíc babek s průměrným platem padesáti).
Řekli mi (se smíchem a výsměchem) „Jo ??? A jak vyvažujete tento buben při SUCH revolucích, aby fungovaly a neodletěly ???“
Vysvětlil "hloupé", že 800 otáček za minutu je VELMI NÍZKÉ !!! Nestojí to za vyvažování, je to za prvé !!!
A za druhé (vyndal jsem z kapsy tři sta dolarů), dávám tuto částku člověku, který mi opravdu ukáže, jak vyrovnává buben stroje s pěti kilogramy mokrého prádla uvnitř !!! A stejně jako podle jeho názoru je efekt tohoto vyvážení dosažen položením další části mokrého prádla !!!
A pokud ve všech svých „super službách“, najednou to nikdo nemůže ukázat - mají stejnou částku !!
Musíte odpovědět na bazar (bylo to v 90. letech, pak mluvili takto)))). Protože nevidí moji krátkou sukni, dlouhé vlasy nebo vysoké podpatky !!! ... Tak proč se k čertu chovají jako holka? !!!!
... omluvil jsem se ... Ložiska se změnila ... Později v této "Privilege" jsem je opět změnila ... Všechno je normální s hřídelí ...
P.S. Tento stroj stále funguje ... Je v chalupě ... Už jen shnilý.
Valerya smažil jsem brambory správně. Vím, jak vařit, a to nejen pájku xaxa šéfe
Promiň !!!
Mimochodem, já sám opravdu rád jedím dobře. Včera jsem se podíval na to, co uvařili ... a smažil jsem si plnou pánev z vepřového sádla s cibulí a nakonec jsem tam rozbil pár vajec! ... Pár párů, přesněji ...
Správná byla míchaná vejce! ...
A snědli špatné špagety s nějakou špatnou omáčkou a špatným salátem ...))))
pogranec
A tak ho nepřesvědčil
Buben je ocelový, ložní prádlo je naloženo, rotuje uvnitř nádrže. Z bubnů zde nedávno byly pece, grily atd. ... ano
Buben ano. Ale mám jeden šroub, setrvačník upevněný na starém stroji Boshev a odpovídajícím způsobem buben. Na psacím stroji byla nálepka odpovídající červené barvě typu „nezapomeňte odšroubovat šrouby
Je pravda, že na šrouby Samsung byly upevněny pouze nádrže.
R555
noshno a otbansovanat ... Adestendt ok poznámky?
Říká to nyní aristokracie v Postupimi? xaxa
Neopravují buben, ale nádrž. Buben je upevněn v nádrži na hřídeli. A celý tank visí na pružinách tak, aby neskočil při otáčkách. Šrouby upevňují nádrž pevně k tělu tak, aby během přepravy nevylétla z pružin
nebo není zaměňován v jazycích, polka je poblíž xaxa
Buben noshno a rovnováha
Připojit ok poznámky?
přepravní šrouby nejsou odšroubovány
- pokud se nemýlím, pak transportní šrouby fixují buben. Není jasné, jak se tehdy točila.
Koupil jsem si pračku
- a koupil jsem. Žádám skládací buben. Odpověď: Proč potřebujete skládací skládačku, pokud ji rozložíte, musíte ji vyrovnat. Říkám: Opakovaně jsem to rozebral a nechápu, proč plastový buben připevněný na pružinách a tlumiči nárazů a který se netočí, rovnováha? A tak ho nepřesvědčil-)))
feonor12
Vysadili rýži. Zhubnout, říkají
Dali jste tyčinky? xaxa
A sho? Žádný kombajn? Nebo brambory))))

Vysadili rýži. Zhubnout, říkají, musíte jíst správně, říkají ...
Valery
Ano, přesně. Byl tu další případ
Po dlouhou dobu se začaly objevovat pouze monitory 16: 9. Na mou otázku: „Proč jsou monitory 19: 16: 9 dražší než monitory 19: 4: 3?“ Celý salón dokázal starému moru (mně), že nové mají větší plochu obrazovky! Navrhl, aby vypočítali a porovnali plochu obdélníkového proužku o šířce 1 "s úhlopříčkou 19" a čtverce s úhlopříčkou 19 "! Padli do stupor! Uvědomil jsem si podle tváří, že nejprve musí vysvětlit, co je čtverec! xaxa
A sho? Žádný kombajn? Nebo brambory))))
Sakra, chtěl jsem připravit palačinky ...
Ano, přesně. V 5. prvku se objevil další případ.Chtěl jsem položit otázku „manažerovi“, ale zároveň se ho starší pár zeptal, zda by kuchyňský robot Philips, který si vybrali, byl vhodný pro bramboráčky ... se zájmem jsem poslouchal až do konce svého projevu, ve kterém řekl, že „nedoporučuji Je příliš slabý na bramboráčky! A špatně si to otře ... Tenhle je třeba vzít! (Ukázal na jiného, ​​mnohem dražší). A když je „podváděl“, obrátil se ke mně a zeptal se: „Poslouchám tě,“ nejprve jsem je odložil lidé a řekli jim, že mám takový „Philips“, který doma pracuje už několik let! A my na tom děláme jen draniki.))) Protože pak je to výhodné jako nic jiného! A koupil jsem to na doporučení přítele majitele mini-kavárny, který ji denně používá několik let, EXACTLY FOR DRANKS, protože je to velmi výhodné - hodil to všechno dohromady, stiskl tlačítko a velmi rychle, za minutu ho můžete nalít přímo z jeho mísy do pánve. Zákazníci nemusejí dlouho čekat. A co je nejdůležitější, pracuje v CAFE nepřetržitě několik let a nepřerušuje se ....
Poté se obrátil na manažera a řekl: "Děkuji. Nechci od vás poslouchat."
feonor12
Netušil jsem, jak se připojit a nakonfigurovat tento stroj
Když jsem připojil první, nevyjal jsem zevnitř pěnový plech! No, kdo by mohl hádat, že kromě transportních šroubů pod vnějším pouzdrem je pěnový plech! Při demontáži kvůli opravě nebylo nalezeno nic, šustilo, pak třel. škrábnutí
jít na chléb zdarma


Tady jsem z této sféry)) Pracoval jsem v SC, odešel jsem.

A vždy vystavuji domácí spotřebiče, připojuji je sám


Snažím se rozvíjet všemi možnými směry, které jsem schopen. Ale všechno vyžaduje čas a je nemožné vše pokrýt najednou. Pak (historie 10 let) jsem netušil, jak se připojit a nakonfigurovat tento stroj, důvěřoval jsem „specialistům“. Nyní ano, připojím se a nastavím se lépe než důvěřovat těmto tvrdým pracovníkům.
feonor12
kluci dorazili doručeni z obchodu. Zadejte „průvodce“
Mistři z obchodu ??? Zeptal se jednoho ze svých soudruhů, ředitele počítačového salonu: „K čemu to sakra dodržujete?“, „A kde najdu takový plat pro profesionály? A vždy vystavuji domácí spotřebiče, připojuji je sám. ano
Korolev, koupil pračku, kluci dorazili a vyslali z obchodu. Jako "pán". A ona chodí s třepačkou během odstřeďovacího cyklu, skáče po celé koupelně. Říkali jinému „pánovi“. Podíval jsem se a podíval se, stočil jsem nohy, stočil jsem to, nifigu, říká, že váš cementový štěrk ve stroji je špatně obsazený, nerovnoměrně. Jako výsledek přišel přítel, jen aby navštívil, podíval se pár minut a řekl: „Takže tohle morony mistři neodšroubovali přepravní šrouby „... teď jsou pánové))
feonor12
okamžitě poslat tyto lidi pryč
Koupil jsem si pračku, požadavky: vertikální plnění, šířka ne více než 40 cm, rotace - ne méně než 1200 ot / min. V prvním obchodě manažer zpíval slavík o jednom modelu, ve druhém o druhém a on křičel na model z prvního obchodu, šel do opravny, kde normální technici navrhli normální model! xaxa
Dal jsem všem, kdo mi dluží.
pil 3 roky
Takže to potřebuje. V 90% případů se jedná o tyto případy sakra soudruzi toto téma vůbec nerozumí. Mám soudruha, říkal mi, jak je pro ně vše připraveno. Jeho úkolem není prodávat klientovi to, co potřebuje, ale prodávat klientovi, co je pro manažera prospěšné (pro každý produkt jde procenta do jeho peněženky, za něco dobrého, za nějaké dobré peníze). Takže když přijdu do obchodu (což je vzácné, raději zaplatím dalších 50 UAH za dodání a nákup v nete) okamžitě zdvořile poslat tyto lidi pryč. Cítím se ohromen manažery)))
Za tímto účelem je permanentní plstěné sklo primitánem, o kterém se zmíním ve svých článcích šéfe Musíte odpovědět na bazar.
Jděte k doktorovi, Dew, běžně mu to řekněte xaxa
A jednou jsem „dopoval“ manažera a zjistil jsem, jak se „speciální značka pro laserové disky“ liší od obvyklé tenké značky! Jeho odpověď: „Je k tomu speciálně navržena a uvolněna,“ mi nevyhovovala !! Požadoval jsem vysvětlit, jaké vlastnosti tohoto markeru byly vyvinuty speciálně pro tento typ markeru! Řekl, že to nevěděl jistě, věděl jen to, co řekl - „speciálně propuštěn“ ... K tomu jsem řekl: „To znamená, že s čistým svědomím mohu nyní udělat záznam v knize obchodu a uvést vaši neschopnost v mém pracovní otázky? A ty to potvrzuješ! “... Prosil:„ Ale oni mě připraví o cenu! “... Říkám:„ A konec konců, bude to důvod! ! Proč tedy vyjádřit přítomnost některých mýtických vlastností, pokud nejste schopni je nejen vysvětlit, ale i jednoduše SEZNAM !!! "...
Stručně řečeno, „pitted“ ho ... Řekl, že mu dávám den na přípravu, že přijdu zítra, a pokud mi nevysvětlí přesně, jaké vlastnosti má tento „speciální“ marker ve srovnání s levnými protějšky, položím otázku jeho kompetence již není v záznamu v knize, ale přímo v rozhovoru s ředitelem obchodu.))))
Nebudu
Stručně řečeno, vyděšený, přehrabovaný v reklamách, šel a koupil starý skener pro dvě babky. Za dvě babky, Carl! Spočítejte se za pivo! Uděláme to rock and roll CNC!
Vzhledem k cenám starého kancelářského vybavení jsem se rozhodl nevyměňovat si drobnosti ve formě dividend, okamžitě vytvořím plochu A5. Už jsem se díval na tiskárnu za stejnou cenu pro druhou osu, ale zatím s ní začnu hrát.

Chamberlainova dcera? ))) ..
A co s tím má sprcha společného?
Díky, díky. Stručně řečeno, musíte to zkusit.
možná přeskakování kroků

Ano, motory jsou tam slabé.
Autor
Podobné markery se objevily. Upřímně řečeno, nalezení správné značky je nejtěžší část!
Autor
Podporuji, ukazovatele s kovovým trnem ukázaly nejlepší výsledky. Píšou tence, při stisknutí se nerozostří. Pro tlak jsem ve stroji nepoužíval pružiny, ale pružný pásek. Tlak může být také nastaven programově. Servo klesá, čím nižší, tím více táhne na elastický materiál. Při zpracování obrázku v LaserGRBL můžete určit maximální úroveň výkonu laseru (v našem případě úhel natočení servopohonu), s hodnotou S90, maximální tlak, našel jsem optimální, experimentálně jsem našel S55.
Autor
Dobré odpoledne V praxi jsem vyzkoušel několik značek. Vypadají podobně a jsou psány totéž, ale chovali se jinak. První, i když ho necháte uschnout, byl snadno vymazán. Druhý byl výborný, ale vrstva byla tenká, bylo nutné projít 2-3krát. Třetí známku kreslil normálně, ale ve druhé pasáži vymazal to, co napsal, očividně nasákl inkoust a vymazal je. Značky, které se obvykle nazývají v obchodech pro podepisování disků DVD, se nejlépe hodí.
Autor
Dobré odpoledne Desku jsem nakreslil na první verzi plotru. A pájel tu desku a nacpal ji do pouzdra. Takže s obrázky nemůžu. Pokud vyrobím více desek tímto způsobem, určitě to udělám. Pokud jde o desky, mohu dát radu. Udělejte poprvé se značkou, neměňte blank a nedotýkejte se, počkejte pár minut, než trh dobře uschne a projděte podruhé, takže vrstva markeru je silnější, pokud jsou viditelné mezery, můžete projít potřetí. Rychlost nad 200 je lepší nenastavit. A když držíte značku, netlačte ji tak silně. Při silném tlaku může dojít k přeskakování v krocích.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...