» Elektronika » Arduino »DVD mini plotr

DVD mini plotr

DVD mini plotr


Jsem rád, že vás opět vítám. Takže dnes vytvoříme plotr. Malý z počítače DVD nebo CD. Tento plotr je modifikace mého laserového gravírovacího stroje, také malého, také z počítačových DVD nebo CD. Proto, abych nenapsal totéž, budu odkazovat na svou druhou domácí. Pokud již máte laserový gravírovací stroj vyrobený podle mých pokynů, bude vaše práce omezena na výrobu pracovního nástroje - držáku pera nebo fixu. Tento držák bude umístěn na místo laseru. Ti, kteří takové stroje nevyráběli, budou muset otevřít dva pokyny.

Ukázka videa:


Budeme používat:

- DVD-ROM nebo CD-ROM (bude vyžadováno celkem 4, pokud existuje stroj - 2)
- Překližka, dřevotříska, OSB tl. 10 mm (vhodná je také překližka nebo dřevotříska 6 mm)
- Arduino Uno (nebo jakékoli kompatibilní kompatibilní desky. Nano, Micro, Esplora - nebude fungovat)
- Arduino CNC Shield v3
- Servo SG90
- Univerzální platforma Tamiya 70098
- Krokové motory A4988 s radiátory 2 ks.
- Napájení pro 5V, 3A
- spojovací vodiče
- Konektor 2,54 mm Dupont
- Eletrolobzik, vrták
- Tenká elastická
- Vrtáky do kovu nebo dřeva 2, 3, 4, 5 mm
- Zašroubujte 3 x 20 mm nebo 4 x 20 mm
- Marker, nejlépe tenký
- Ořechy, háčky a podložky 4 mm
- Horké lepidlo
- Vruty do dřeva 2,5 x 25 mm, 2,5 x 10 mm
- Páječka, pájka, kalafuna

Krok 1 Sestavení základny pro plotr.
Jak jsem řekl, musíte se obrátit na jiné moje pokyny.

Postupujte podle kroků 1 a 2. Stačí rozebrat, bude nutné 4 DVD nebo CD mechanika. Rozebrat dva pohony bude osa X a Y.


Při analýze disků CD se můžete setkat s nepříjemným překvapením. Uvnitř nebude žádný krokový motor. Vypadají něco takového:


Jak můžete vidět na fotografii, v nich je běžný stejnosměrný motor. Lze je použít k výrobě držáku značek nebo pera.

Ve stejném návodu je třetím krokem příprava napájení, můžete tento krok použít. O zdroji energie si ale promluvíme později.
Manuál výrobce rytec verze 1 má čtvrtý krok: „Krok 4, joystick pro ruční ovládání.“ - nemusíte to dělat. Joystick byl potřeba u první verze firmwaru. Ve druhém a ve všech následujících jsou řídicí příkazy odesílány přes sériový port.

Krok 2 Vytvoření držáku na psaní.
Po demontáži několika ovladačů DVD jsme otevřeli další dva. Z těchto dvou pohonů potřebujeme pouze dvě nápravy a dvě ložiska.


A jsou potřeba dva pohony, protože rám se dvěma ložisky v jednom pohonu je pouze jeden a potřebujeme dva.Ložiska jsou často nedílnou součástí pohyblivého vozíku. Proto musí být většina vozíku odříznuta nebo odříznuta, hlavní věcí není poškození ložiska. Vyjímáme komponenty, které potřebujeme:


Bereme platformu ze sady "Platform universal Tamiya 70098". Tato platforma se samozřejmě používá k sestavení sledovaného modelu, ale od té doby, co jsem použil jiné materiály, jsem zůstal nečinný. Platforma je velmi vhodná pro výrobu různých dílů, má otvory a snadno se řeže.


Tuto plošinu můžete nahradit jiným materiálem, například překližkou o tloušťce 4 mm. Pouze v tomto případě bude nutné provést v překližce otvory pro montáž náprav, montáž na stroj a upínací desku. Ať už si vezmete jakýkoli materiál, vyřízneme z něj obdélníky: základna je 80 x 48 mm, nápravy jsou dva 24 x 15 mm, svorka pro pero (značka) 23 x 23 mm, na jedné straně 23 x 23 mm s výstupkem o 10 mm.


Vyzvedneme horkou lepicí pistoli a sestavíme náš mechanismus takto:


Dovolte mi to vysvětlit: na základnu nad a pod, kolmo k základně, přilepte obdélníky 24 x 15 mm. Poté vložíme osu s ložisky, osa je také fixována na okrajích. K ložiskům připojíme obdélník 23 x 23 mm (s výčnělkem nemám fotku, na zapomenuté jsem na něj zapomněl, když jsem jej ořízl, výčnělek přilepím později).

Před instalací byste měli mít na stroji následující upevnění:


Jak to udělat, je podrobně popsáno v pokynech „Laserový rytec ze starého DVD-Romu“.
Umístili jsme náš mechanismus na stroj, upevnili pomocí matic:


Protože jsem na výčnělek zapomněl, přilepíme ho na obdélník přilepený k ložiskům:


Bereme servopohon a přilepíme ho k základně, na levé straně, přibližně uprostřed. Před upevněním serva se ujistěte, že je nastaveno na 90 stupňů.


A teď vezmeme malý úsek gumy, navlékneme ji do nejvzdálenějšího otvoru páky serva, potom ji navlékneme do otvoru na výčnělku nebo ho prostě vyhodíme na výčnělek:


Psací nástroj se zvedne pákou ze serva, zatímco servo bude v poloze 90 stupňů. Když páka klesne (poloha serva bude 180 stupňů), pero nebo značka klesne po páce a lehce stlačeno kvůli elastickému napětí.

Kdo nemůže čekat na kontrolu plotru v práci, může jednoduše nalepit značku na tavné lepidlo:


Kdo jiný má trpělivost - bereme šrouby, matice, upínací obdélník a sestavujeme tento design:


Vložíme značku mezi obdélníky a svorku pomocí matic (můžete použít ruce, to bude stačit pro držení značky):


Aby byla celá struktura lépe viditelná, pár dalších fotografií z různých stran:To je všechno s mechanikou. Obracíme se na elektriku a software.

Krok 3 Elektrikář.
Budeme používat elektriku z druhé verze laserového rytce - "Laserový rytec z DVD verze 2.0».

Ve třetím kroku výše uvedených pokynů provedeme téměř vše. Nepotřebujeme tranzistor z této instrukce, bylo potřeba zapnout laser, servopohon pracuje bez tranzistoru, má svůj vlastní ovladač. Zkušební LED bude také nadbytečná.
Ve čtvrtém kroku stejné instrukce „Krok 4 Nastavení proudového limitu motorů“. Popisuje postup nastavení proudu krokových motorů. Když laser pracoval, neexistoval žádný další odpor pro jeho pohyb. Na plotru přijde psací nástroj do kontaktu s papírem, což způsobí odpor vůči pohybu způsobený trny. Proto je lepší proud mírně zvýšit. Děláme vše podle této instrukce, měníme pouze parametry měření:

Vref = Imax * 8 * (RS)

Imax - proud krokového motoru
RS je odpor rezistoru.
V případě plotru:
RS = 0,100.
Imax = 0,55
Vref = 0,55 * 8 * 0,100 = 0,44 V.

Výsledkem by mělo být, že mezi proměnným odporem ovladače krokového motoru a GND by mělo být napětí 0,44 V.

K napájení potřebujeme napájení 5 V.Nejlepší je vzít blok 3 A, nejlépe s okrajem. Vstupní napětí od 12 V do 36 V je zapsáno na CNC štítu, ale protože naše krokové motory jsou navrženy pro 5 V, budeme napájet CNC štít, a proto jsou ovladače také 5 V. Tento obvod byl osobně testován a opakovaně vše funguje dobře. Napájení je něco takového:


S následujícími vlastnostmi:


Od GRBL verze 0.9 byly vyměněny spojovací kolíky „Z-limit +“ a „povolení vřetena“. Proto je signální vodič ze serva připojen k „Z-limitu +“. Plus od serva do +5 V (napájení musí být odebíráno přímo z napájecího zdroje, a ne z +5 V umístěného na Arduino), GND až GND.

Můžete také použít napájení počítače. Postup je popsán v části „Krok 3 Příprava zdroje napájení“. moje pokynyLaserový rytec ze starého DVD-Romu»

Krok 4 Firmware a kontrolní program.
Nejprve si stáhněte Arduino IDE, jako vždy oficiální stránka

K ovládání plotru použijeme GRBL, upravené pro ovládání servopohonu. Přejděte na následující odkaz a stáhnout archiv úplně

Nebalený archiv přepíšeme do složky „knihovny“, což lze snadno provést ve složce s nainstalovaným Arduino IDE. Spouštíme Arduino IDE, přejděte na „soubor“ - „příklady“ - „grbl-servo-master“. Klikněte na "stáhnout", počkejte, až skica dokončí načítání. K ovládání plotru použijeme program LASERGRBL. Stáhnout a nainstalovat

Rozhraní programu je intuitivní, vše je tam jednoduché.
Domácí to
Celkem voličů: 10
7.8
4
6.2

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Russell "Abracadabra."
Jinak marně jste. Pokud jste chytrí - s touto věcí můžete nakreslit desky s plošnými spoji, s permanentní značkou přímo na desce plošných spojů, a lept. Malý samozřejmě v rámci pracovního pole.
Host Andrey
Který z autorů měl úžasnou definici: „Odšťavňovač v noční můře radioamatéra“ ...

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...