» Elektronika » Arduino »Herní konzole s dvojitým displejem na Arduino

Herní konzole s dvojitým displejem na ArduinoKterý displej se nejlépe používá v herní konzoli Arduino: alfanumerický na čipu HD44780 (KB1013VG6) nebo matice LED s rozlišením 8x8? Autor Instructables pod přezdívkou Jordy2610 odpovídá: lépe - obojí.

Průvodce nakreslí schéma domácí a vloží jej do Fritzingova formátu zde. Matice LED má vestavěný ovladač. Pokud si přejete, můžete vytvořit matici udělej to sámpoužití čipu MAX7219 jako ovladače.Nejprve ladicí průvodce sestaví obvod na prkénku jako prkénko:Píše software. Z knihoven třetích stran Časovač a Ledcontrolze stávajících Arduino IDE jsou Liquid Crystal a EEPROM. Výsledek je stanoven zde.

Zhotoví pouzdro a nainstaluje další tlačítka určená k umístění do otvorů vyvrtaných v předním panelu. Znovu sestavuje obvod pájením bez prkénku.
Hotovo:Ladění herní konzole. Pokud LCD nefunguje, zkontrolujte, zda jsou všechny linky správně připojeny a zda narazíte na displej s nestandardním pinoutem. Zjistěte, zda je ovládání kontrastu nastaveno na minimum. Pokud se počet znaků a řádků na displeji liší od 16x2, změňte příslušná nastavení v programu. Můžete také zkusit připojit jiný displej nebo zkontrolovat existující na jiné základní desce kompatibilní s Arduino pomocí jednoduchého náčrtu, který zobrazuje frázi „Ahoj svět“.
5.5
2
9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...