» Elektronika » Arduino »Čtyřkanálový kombinovaný zámek pro elektrické spotřebiče

Čtyřkanálový kombinovaný zámek pro elektrické spotřebiče

Čtyřkanálový kombinovaný zámek pro elektrické spotřebiče


Kódový zámek autorů Instructables pod přezdívkou vandenbrande neumožňuje neoprávněným osobám zapnout čtyři elektrické spotřebiče. Mohou to být například kuchyňské spotřebiče, elektrické nářadí, počítače, televize, herní konzole atd.

Následuje diagram. domácí. Kromě toho Arduino-kompatibilní deska (v tomto případě RobotDyn Uno), obsahuje matici klávesnice a reléový modul. Obě další zařízení mohou být připravena i vyrobena doma. V každém případě se ujistěte, že jsou v reléovém modulu použity vysoce kvalitní relé, jejich vinutí jsou posunuta diodami v opačné polaritě a řídicí obvody jsou dobře izolovány od obvodů spínání zátěže. Zařízení také obsahuje emitor zvuku a LED.Červená LED informuje, že zařízení čeká na zadání kódu, všechna čtyři zátěž jsou odpojena, jejich přepnutí není možné. Zelená - pokud je kód zadán správně, lze výkon zátěží přepínat.

Jak používat zařízení. Zadejte kód - ve výchozím nastavení můžete v náčrtu zadat libovolný další. Pomocí tlačítek A, B, C, D zapněte a vypněte zátěž. Pomocí tlačítka s hvězdičkou odpojte všechna zatížení a uveďte zařízení do pohotovostního režimu, ve kterém čeká na zadání kódu.

Master vloží náčrtek pro firmware desky zde. K jeho kompilaci budete potřebovat knihovny Keypad.h a Password.h, které jsou již v Arduino IDE.

Tento make-up zopakovali dva členové webu Instructables: JR86 (právě v provedení se zařízení zobrazuje na KDPV) a firdaiszahari. Zde je to, co se stalo první:

A tady je druhý:Všichni, včetně autora originálu, udělali stejnou chybu. Bez ohledu na to, jak dobře zámek funguje, v této podobě můžete jednoduše přepnout jeden nebo druhý vstup reléového modulu na plus napájení a zatížení bude fungovat. Proto je nutné umístit zařízení do pouzdra spolu s jednotkou PSU pro Arduino a periferními zařízeními a zásuvkami pro připojení zátěží. Samotné břemena musí mít pevné kabely, jinak mohou být připojeny k síti pomocí jiného kabelu. Arduino by mělo být pravidelně blikáno a měnit kód tak, aby se značky na klávesách rovnoměrně opotřebovaly, a tímto znamením nemohl být kód obnoven. Na vstupu zařízení je vyžadována pojistka nebo modulární jistič.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Host Eugene
Napsal jsem program v CoDeSys na kódový zámek sám, pomocí PLC 100 a diskového voliče zadejte čtyřmístný kód. V programu CoDeSys jsem implementoval 4x kód, jehož funkcí je nahrazení kódu z dialeru, to znamená, že není nutné tento kód zaregistrovat v softwaru kontroleru.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...