» Modelování » Letectví »Jednoduchá rádiem řízená vzducholoď

Jednoduchá rádiem řízená vzducholoďVítám všechny. Tento článek popisuje výrobu jednoduchých domů podmínky modelu rádiem řízené vzducholodi. Model této vzducholodi je založeno na modelu Silent Runner z týmu Windreiter.


Před zahájením výroby navrhuji provést krátký výlet do historie tohoto letadla. Vzducholoď je řízený balón. První vzducholoď vzlétla 24. září 1852 z dostihové dráhy v Paříži do výšky 1800 ma překonala 27 kilometrovou trasu do Elancourtu rychlostí asi 9 km / h. 9. srpna 1884 kapitán Charles Renard a kapitán Arthur Krebs překonali Chalet-Meudon Trasa 7,6 km na vzducholodi La France rychlostí téměř 20 km / h (5,5 m / s). Bylo to první vzducholoď, která měla jako pohon elektrický motor (předchozí byl parní instalace). Na začátku 20. století v Německu postavil Ferdinand von Zeppelin (1838–1917) nový typ vzducholodi - Luftschiff-Zeppelin 1. Namísto plynového pláště, který si udržel svůj tvar, použil rám pokrytý impregnovanou tkaninou. Díky tomu získala vzducholoď pevnou strukturu. První skutečná vzducholoď měla délku 126,8 ma průměr 11,6 m. Poháněly ji dva spalovací motory Daimler o výkonu 5 kW. 2. července 1900 ve 20:00 vstal s 5 lidmi a 350 kg štěrku, poté provedl 18 minutový let z Friedrichshafenu do Bodamského jezera. Již ve druhém testu dosáhl rychlosti asi 27 km / h.


Nyní se podívejme na technické vlastnosti:

Velikost: 2,30 x 0,64 m (92 x 25,6 ")
Objem: 0,5 m3
Motor: TURNIGY 2211, 2300 kV
Tah: Hobbyking XC-10A s obrácením
Šroub: třílistý 5x3
Baterie: 2S 25C 950 mAh

Autor, inspirovaný viděnou konstrukcí, kopií pozorovací vzducholodi v měřítku 1: 7 během první světové války, chtěl postavit malou manévrovatelnou vzducholoď pro lety do haly, schopnou nést na palubě malou kameru.


Shell
Již s málo úspěšnou zkušeností s fóliovým polyethylenem bylo rozhodnuto použít pro válec běžný polyethylen o tloušťce 70 mikronů. Nejprve autor zkontroloval retenci hélia několika dostupnými vzorky polyethylenu. Jeden z nich, tlustý 70 mikronů, měl nejlepší retenci s vhodnou hmotností pro vytvoření ne příliš velké skořápky. Nevýhodou polyethylenové fólie je méně dobrá retence hélia ve srovnání s polyuretanovou fólií a nižší pevnost. Ale je to velmi levné a snadno pájené.Chcete-li vytvořit skořápku, musíte položit takový sendvič na stůl nebo na jiný rovný povrch:


- plech
- voskový papír
- dvě vrstvy polyethylenu
- voskový papír
- vzorŽelezo je drženo podél vzoru podél okraje filmu v úhlu asi 45 stupňů.Jako vzor použil autor nějaký tlustý papír. Po nějaké zkušenosti s takovým designem ode mě mohu říci, že pro tyto účely je lepší použít tenkou dřevovláknitou desku 2,5-3 mm, tento materiál je docela levný, 2 babky na list 2440x1220. Zejména pokud jsou plány experimenty s různými filmy nebo potřeba vícenásobné opakovatelnosti.

Od prvního okamžiku nemusí všechno fungovat, cvičit před svařováním na kouscích filmu, které budete pájet. Se správným kloubem by se měl vytvořit rovnoměrný silný šev a přebytečný film by měl být odříznut od pájení sám.

Hotový balón je plný helia, které lze zakoupit v kancelářích, které zdobí místnosti na dovolenou. Dřík, skrz který je skořepina naplněna, je několikrát zabalen a upnut.

Ocas


Ocasní jednotka je vyrobena ze dvou hlavních částí - držák natištěný na 3D tiskárně a ocasní jednotka vyrobená z listové pěny (v původním 3 mm Depronu máme strop, substrát pro laminát), který je k těmto držákům připevněn. Můžete si stáhnout tiskové soubory na konci článku, nicméně takový jednoduchý design lze snadno vyrobit rukama, bez jakýchkoli tiskáren.

Kormidla a výšky jsou ovládány devíti gramovými servy. Kormidla jsou vyztužena uhlíkovými tyčemi.
MotorGondola motoru se skládá ze dvou plastových kroužků propojených uhlíkovými tyčemi. Podrobnosti se znovu vytisknou, ale je také snadné je vyrobit sami a spojit se například s bambusovými špejlemi. Samotná gondola je připevněna ke skořápce dvěma uhlíkovými tyčemi s běžnou skotskou páskou, skartovací pásku můžete odtrhnout z polyethylenu, pokud není použit samotný polyethylen.
Kousky teplem smrštitelných hadic jsou umístěny na okrajích tyčí, podle autora to zabraňuje proniknutí skořápky, když motorová jednotka dopadne na zem.
K ovládání motoru se použil malý regulátor rychlosti deseti ampérů se zpětným chodem, který umožňoval vzducholodi jít vzad. Protože úkol vytvořit výtah v tomto letadle není přiřazen motoru, je takový výkon více než dost. Servopohony jsou k přijímači připojeny pomocí odlehčeného dvojitého prodlužovacího kabelu, ve kterém jsou ponechány pouze 2 napájecí vodiče, dodávající jak serva, tak 2 signální dráty, pro každý stroj. Z mého pohledu mohu říci, že je to pravděpodobně jeden z těch mála modelů, pro které je vhodný domácí motor, převinutý z motoru z jednotky CD.
Ukázka letového videa:Zde je takový neobvyklý model vyroben z běžného polyethylenu.
Zde si můžete stáhnout vše, co potřebujete.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
4 komentář
Autor
Ano, mluvím o fotoaparátu, co střílet?

No, člověk chtěl úsměv
Ovládání jakéhokoli tříkanálového (nebo více) zařízení, jednoho kanálu na motor a dvou na výtazích a směrovkách. Potom to pravděpodobně drží, aby se nehýbal kolem haly, video ukazuje ovládání.
feonor12
Existuje tento typ modelu letadla - zalniki
Ano, mluvím o fotoaparátu, co střílet? A když letí na ulici, vítr bude ovládat, ano, mimochodem, co je tam s dálkovým ovládáním? Na první fotografii je kontrola vlákna! škrábnutí
Autor
K dispozici je tento typ modelů letadel - zalniki. Nebyl to já, kdo to vymyslel, a nebyl jsem to já, kdo to postavil.
Vzducholoď Silent Runner, na kterou se autor spoléhal při vytváření vlastních, se zdá být navržen pro létání na ulici.
vzducholoď pro letové operace, schopná nést na palubě malou kameru
Velmi zajímavá videa v hale?

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...