» Konstrukce » Kamna, krby, topení »Kempovací kamna s válcem

Kempová kamna na válec


Vítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit pokyny pro výrobu pece pro karavanování udělej to sám. Takové kamna můžete také použít v zemi, v garážiworkshop a tak dále. Sporák má varnou desku, zde můžete snadno ohřívat konvici s vodou, smažená vejce, vařit polévku atd. Pec má poměrně velkou plochu, což z ní činí vynikající zdroj tepla.

Hlavní část pece je vyrobena z malého plynového válce, pec u pece je oddělena, vyrobena z profilové trubky s velkým průměrem. Autor vyrobil pec na palivové pelety, ale může být také napájen štěpkami a tak dále. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- válec zpod freonu nebo podobně;
- profilové potrubí pro pec;
- ocelový plech;
- kování nebo tyče pro nohy;
- podložky pro perzistentní nikly;
- žáruvzdorné sklo;
- šrouby a matice;
- tyče na rošt;
- žáruvzdorná barva.

Seznam nástrojů:
- bruska;
- svařovací stroj;
- bruska;
- ruleta;
- marker;
- stavební úroveň.

Výrobní proces domácí:

První krok. Příprava a řezání balónem
Před zahájením řezání válce proveďte veškerá nezbytná opatření k očištění zbytků plynu. Mezi chladicími plyny jsou také hořlavé plyny, navíc si nemůžete být stoprocentně jistí, kdo a co nalévalo tuto láhev na vás. Při řezání válce zbytky hořlavého plynu válec exploduje s vážnými důsledky pro řezačku a další.

Pro ochranu válce jej autor omyl vodou z hadice, můžete také řezat válec naplněný vodou, nebude zde nic k výbuchu.
Poté, co se válec omyje, musíme od něj odříznout dno, na tomto místě bude rovina vaření. Samozřejmě je třeba vše odříznout rovnoměrně, abyste později mohli rovnoměrně svařovat rovinu vaření. Po načrtnutí oblasti řezu autor snadno odřízl brusku se vším.

Na druhé straně ve středu musíte snížit přívod z pece, pak vám pomůže bruska nebo plazmová řezačka. Při přechodu z pece do válce budete muset odříznout kus kulaté ocelové trubky vhodného průměru.
Nakonec autor odstranil veškerou barvu z válce bruskou, protože při zahřátí bude hořet.

Krok dva Krbová kamna a varná deska
Vyrábíme pec z kusu profilové trubky 120 nebo více.Plnění do pece je svislé, pod úhlem, je určeno k plnění palivových granulí. V případě potřeby můžete na konci vytvořit další dveře pro nakládací tyčinky.

Spalovací komoru svařujeme kusem kulaté trubky k válci.


Pokud jde o varnou desku, volíme pro to tlustý plech, nejlépe nerez. Tenká ocel z intenzivního zahřívání a chlazení se rychle zhroutí. Vařenou rovinu přivařujeme k horní části nádoby, autor je veden konstrukční úrovní, takže později budou nádobí rovnoměrně stát na sporáku. Samozřejmě je nutné vše spolehlivě a svarově svařovat, aby se kysličník uhelnatý nikam nedostal.

Krok tři Prohlížecí okno
Nebude zbytečné vytvářet pozorovací okno ve válci, abyste mohli sledovat proces spalování a navigovat z hlediska teploty. Sklo je žádoucí používat tepelně odolné, nelze jej pevně upevnit. Pro fixaci skla autor vytvořil speciální držák z plechu, sklo je vloženo do držáku s mezerou. V zásadě bude zahřívání hladké a nebude příliš silné, můžete zkusit použít obyčejné silné sklo asi 3-4 mm.


Krok čtyři Kouřová dýmka
V horní části válce jsme vyřízli otvor a svařili kouřovou trubku. Jako komín můžete pro ventilační systémy použít trubku z lehkého kovu z železářství. Autor vytvořil trubku pro specifický průměr trubky z ocelové desky. Abychom ohnuli desku, děláme řady řezů, deska se bude jasně ohýbat podél těchto řezů.Krok pět Nohy
Vyrábíme nohy do pece, budete potřebovat kování nebo jiný podobný materiál. Ohýbáme nohy a svařujeme k základně. Dbáme na to, aby pec stála přesně na rovnoměrném podkladu a neotočila se.

Fotografie také ukazuje, že autor vyvrtal otvory ve spalovací komoře, jsou potřebné pro další proudění vzduchu do spalovacího prostoru.


Krok šestý Mřížky a dveře
Přes ohnisko vytvořil autor nakládací rukáv z kusu profilové trubky. Do tohoto pouzdra lze nalít palivové granule a také štěpky nebo tyčinky. Autor snadno vyrobil mříže z tlustého ocelového drátu.

Vyrábíme dva dveře do spalovací komory z ocelového plechu, autor je zavěsil na šrouby s maticemi. Výsledkem je, že máme dva dveře pro přístup do pece, což usnadní údržbu a zahřívání pece v závislosti na druhu paliva.Sedmý krok. Lakování a testování
Před malováním by bylo hezké udělat zkušební provoz na čerstvém vzduchu, aby všechno, co mlýnek nevyčistil, spálilo. Autor pak maloval troubu tepelně odolnou stříkající barvou.Domácí produkt je připraven, aby předvedl dílo, autor smažil vejce a vařená vermicelli. Pec v procesu testování pracovala na palivových granulích, což je velmi výhodné. Průzorem bylo možné pozorovat, že do válce prochází plamen ze spalování pelet.

Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...