» Konstrukce » Kamna, krby, topení »Jednoduchý sporák se sporákem vyrobeným ze starých kol

Jednoduchý sporák s varnou deskou ze starých kolVítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit pokyny pro výrobu jednoduchých kamen s elektrickým sporákem udělej to sám. Pro domácí autor použil staré ráfky, které již nemohly být instalovány na vozidlo kvůli tvorbě rzí. Kamna jsou šlehačka, všechno funguje dobře, ale bylo by to možné efektivněji. Takový bujný sporák vás dokonale zahřeje v garáži nebo dílna a autor na ní také uspořádal varnou rovinu. Na sporáku můžete ohřívat vodu, vařit smažená vejce atd. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- 4 ráfky;
- ocelový plech pro varnou desku;
- roh;
- kování na rošt;
- dveřní závěsy;
- kus kulaté trubky pro komín;
- žáruvzdorná barva.

Seznam nástrojů:
- skládačka;
- bruska;
- svařovací stroj;
- ruleta;
- značka.

Domácí výrobní proces:

První krok. Příprava disku
Především musel autor připravit disky, které byly potaženy pneumatikami. Aby se usnadnil proces odstraňování pneumatik, autor je jednoduše ořízne elektrickou skládačkou. V zásadě můžete provádět řezy na správných místech a pomocí brusky, dodržovat bezpečnostní opatření.

Disky byly už tak rezavé, že se v nich na některých místech objevily díry.

Krok dva Sestavujeme tělo pece
Vyzbrojíme se bruskou a vystřihneme jádro na všech discích, jak autor na fotografii. Kromě toho jsou všechny čtyři kotouče dobře svařeny dohromady, svary musí být vzduchotěsné, aby nedocházelo k kouření. Výsledkem je ocelová trubka s reliéfem uvnitř, což přispívá k dobrému ohřevu pece.

Vyrobíme také dno pece, vystřihneme kulatý ocelový plech a přivaříme ho k základně.Krok tři Kouřová dýmka
Pokud je kamna přenosná, vyrábíme komín pro připojení komína.Vyřízli jsme díru v horní části do pece a svařili trubku.


Krok čtyři Dveře
Vyrábíme dva dveře pro kamna, jeden pro nakládku palivového dříví do pece a druhý pro přístup k roštům, se stejnými dveřmi můžete upravit přívod vzduchu do kamen. Řezáme dveře přímo na sporáku a pak je zavěsíme na silné dveřní závěsy. Pokud nejsou k dispozici žádné smyčky, můžete jako závěsy použít šrouby s maticemi.Krok pět Rošt
Kamna musí mít rošt, což umožní spalovat i surové dříví s vysokou kvalitou. Vhodný je také vařený rošt z kousků kulatiny, kování nebo podobného materiálu. Rošt svařujeme v potřebné vzdálenosti od dna, aby bylo dost místa pro popel.

Krok šestý Hob
Varnou desku svařujeme v horní části. Autor svařil krabici z ocelového plechu a svařil ji rohem. Netřeba dodávat, že zde musí být vše provedeno hermeticky, jinak půjde o oxid uhelnatý a kouř.


Sedmý krok. Závěrečné dotyky a testy
Nakonec k dveřím přivaříme kliky, které je třeba opatřit materiálem, který se nezahřívá. Kliky mohou být vyrobeny ze šroubů vhodné délky a dřevo je vhodné pro izolaci. To je vše, natíráme troubu tepelně odolným nátěrem, nyní to vypadá skvěle a nebude rezivět. Můžete tavit pec, tah byl vynikající, kouř nepochází z trhlin. Nyní autor v mrazivých zimních dnech nezmrzne v garáži nebo dílně a bude vždy plný.
Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
7
8.8
6.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...