» Elektronika » Arduino Wii Nunchuk se změní na počítačovou myš

Wii Nunchuk se změní na počítačovou myšHrdinou našeho příběhu je opět správce Wii Nunchuk. Jakmile programátor Tod E. Kurt napsal knihovnu pro Arduino, což vám umožní pracovat s ním, přátelé začali přicházet s celou řadou aplikací pro něj. Buď je ovládána hračka s kouzelnou obrazovkou, nebo virtuální vrtulník ve hře pro MSX ... No, autor Instructables pod přezdívkou Kriegwesen přišel na to, jak použít takový ovladač jako běžnou počítačovou myš s rozhraním USB. Je to jako trackball - není třeba žádný koberec. Ne, to je lepší než trackball - nepotřebujete ani stůl.

Pro připojení Arduina k Nunchuku se obvykle používají improvizované konektory. Mistr se rozhodne obejít bez jednoho, otevře případ a umístí tam velmi malý klon Arduina. Nemá však šroubovák s bodcem trojúhelníkového průřezu. Mistr to nařídí, ale čekání trvá příliš dlouho. Nic užitečné pro jiné projekty. Zde otevře kabel a vytáhne z něj čtyři vodiče:Pro domácí vhodná je jakákoli karta kompatibilní s Arduino, která dokáže emulovat zařízení USB HID, jakož i kolíky speciálně určené pro linky SDA a SCL rozhraní I,2C. Deska Arduino Leonardo splňuje obě kritéria. Vodiče v kabelu Nunchuk mají obvykle následující barevné kódování: bílá - společná, červená - plus výkon (správně aplikujte 3,3 V, ale z recenzí a od 5 V nic selže), zelená - SDA, žlutá - SCL . Ale také se stává, že barvy jsou nestandardní, takže je lepší vzít ten kus kabelu, který po občerstvení, který zůstává s konektorem a prstenem podle jeho pinout.

Když vše spojí, jak je popsáno výše, píše skica:Program vyžaduje rozložení záhlaví souboru zde. Po stažení jej přejmenujte na nunchuck_funcs.h

Master vloží veškeré železo do krabičky, která vypadá jako pájecí krabička, a upevní kabely uvnitř pomocí Sugru. Můžete vzít skutečnou propojovací krabici a kabely upevnit jiným způsobem.V aktuální verzi firmwaru funguje vše stabilně, ale funkce rolování není implementována. V budoucnu master plánuje, aby to bylo tak, že při stisknutí jednoho z tlačítek dojde k posouvání podle signálů z akcelerometru Nunchuk.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...