» Témata » Tipy »Užitečné a funkční automatické triky, které budou užitečné pro všechny

Užitečné a funkční automatické triky, které budou užitečné pro všechny

Na silnici se může objevit mnoho nepředvídaných situací. Motorista navíc často není připraven na náhlé nestandardní problémy: potřebné vybavení, nářadí nebo náhradní díly nejsou po ruce. Nemůžete předvídat všechno, je to pravda. Ve většině případů však vynalézavost pomáhá vyrovnat se s neočekávanými překážkami. Nabízíme vám seznámit se s několika užitečnými triky, které mohou majiteli pomoci auto v těžkých dobách a dokonce vám umožní trochu ušetřit.

Trik 1. Zvyšujeme možnosti vozu pro běh na lyžích

Pravděpodobně všichni jsou obeznámeni se situací, kdy se potřebujete vystěhovat z plochého asfaltového vozovky a jet po neznámém poli nebo lesní cestě. Je dobré, pokud se ukáže, že tato cesta je snadno překonatelná a bezproblémová. Ale co dělat, když máte obyčejné osobní auto a musíte jet po zoraném poli nebo po cestě, která zakysala v bahně. Otočit se a jet zpět? Ne nutně.

Máte-li jakékoli pochybnosti o schopnosti vašeho automobilu překonat takový terén, můžete se uchýlit k trikům. K jeho provedení potřebujete pouze přadeno lana nebo provázku střední tloušťky. Může přivázat hnací kola na několika místech, čímž se zvyšuje přilnavost k povlaku.

Přeskočíme lano do otvorů na disku (nebo ražení) a pneumatiku několikrát zabalíme. Pak uvázáme silný uzel a provaz přeřízneme. A tak opakujeme na různých segmentech kola 4-6krát, dokud nedosáhnete výsledku jako na fotografii.Tato metoda samozřejmě není vhodná pro trvalou nebo dlouhodobou jízdu: lano se velmi rychle rozpadne. Pro jedno překonání jakékoli problémové oblasti se však perfektně hodí.

Toto opatření však nepřeceňujte. Vázání kol nezmění auto na přehnatelné SUV, takže adekvátně koreluje možnosti vašeho vozidla s terénem a pokrytím určité oblasti.

Trik 2. Punkci uzavíráme sami

Kromě hrbolů, děr a jiných překážek na silnicích se někdy objevují také ostré předměty: hřebíky, kameny, kousky kovu, vyčnívající části doprovodné infrastruktury atd. Vzhledem ke srážce s takovým překvapením by měl majitel automobilu jít na pneuservis. Pokud je poblíž. A pokud k propíchnutí došlo na dálnici nebo na venkově, daleko od „civilizace“? Neexistuje žádné rezervní kolo a neexistuje žádný turniket pro řezání pneumatik.

Jednoduchý samořezný šroub vám pomůže. A je také žádoucí mít u sebe tmel (i když to můžete zkusit). Prvním krokem je nalezení místa vpichu. Dále povlakujeme samořezný šroub (jeho tloušťka by měla být větší než otvor pro propíchnutí) v tmelu a zašroubujte jej do propíchnutí pomocí autonomního vrtačky nebo šroubováku.Nyní se vůz definitivně dostane na čerpací stanici.

Nezapomeňte, že se jedná o dočasné opatření, které je vhodné pouze k zajištění toho, aby se automobil s vlastní silou mohl dostat na montáž pneumatik. Navíc musíte jet opatrně a při nízké rychlosti.


Trik 3. Přepravujeme rozměrný náklad

Živnostník budova, ví: dodání řeziva stojí docela penny. Pokud však máte vlastní auto s nainstalovaným střešním nosičem, můžete přepravovat na vlastní pěst i 6metrové desky a další celkové nákupy.Trik spočívá v bezpečném zajištění tak dlouhého nákladu. Poté, co jsme desky položili na kmen, upevnili jsme je blíže ke koncům pomocí příčného dřevěného bloku, který upevnili šrouby ke každé desce.Máme jednu platformu. Teprve potom lze náklad upevnit pomocí lan. Nejprve spojíme desky ve středu, jak se obvykle děje při přepravě standardních zavazadel. Po zafixování střední části pokračujeme k vázání konců. Procházíme lanem od středu podél úhlopříčky plošiny z desek a upevňujeme lano k předním a zadním tažným očím.Díky tomuto způsobu upevnění je celkové zatížení bezpečně upevněno, takže se nemusíte bát, že během přepravy odletí. Pohyb s těmito zavazadly však musí být stále velmi opatrný. Klidně jedeme do cíle, bez prudkých manévrů a rychlosti. Zvláštní pozornost věnujeme zatáčkám a východům z vedlejších silnic na hlavní - v těchto úsecích zpomalujeme a sledujeme překážky, které se mohou nacházet na úrovni přepravovaného nákladu.

Doufáme, že tyto malé triky budou zahrnuty do vašeho arzenálu automobilu a pomohou zvládnout nepříjemná překvapení na silnici nebo jiné netriviální úkoly spojené s provozem vozidla.

Video verze článku:

Vhodné pro téma

Související témata

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...