» Truhlářství »Jak se vyvarovat nesprávného zarovnání truhlářského svěráku, rozdělovač pro kutily

Jak se vyhnout špatnému vyrovnání truhlářského svěráku, rozdělovač pro domácí kutily

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Jedním z nezbytných příslušenství v dílně truhláře je speciální svěrák, ale mají jednu malou nevýhodu. Při upínání obrobku pouze na jedné straně čelistí dochází ke zkosení.

V tomto článku vám Oleg, autor kanálu YouTube „VORON-M“, řekne, jak tento problém vyřešit jednoduchým příslušenství - rozpěrka ventilátoru.

Výroba tohoto zařízení je velmi jednoduchá i při použití ručního nářadí.

Materiály
- Dubové a bukové desky
- překližka
- Šroub M6, podložka, křídlová matice
- Brusný papír, hadry
- Olej na impregnaci dřeva.

Nástroje používá autor.
—  Pásová pila
—  Lepicí pistole
—  Elektronický třmen
—  Orbitální bruska
—  Svorky
- Vrtačka
- Reysmus
- Ruční hoblík, rašple, pilník, svěrák, pokosová krabice
—  Japonská pila
- Pravítko, tužka, kompas.

Výrobní proces.
To je přesně to, jak se čelisti při upevňování úzkého obrobku zkosily. Není to zdaleka užitečné pro zlozvyk, časem se uvolní. Kromě toho je obrobek mezi čelistmi špatně upnutý.Hlavními materiály pro tento domácí produkt jsou tedy bukové a dubové desky. Mistr je rozpustí na pásové pile o tloušťce a odřízne několik desek.Ve výsledku byste měli získat desky o tloušťce 10 mm - 1 ks, 5 mm - 5 ks, 4 mm - 1 ks. Této tloušťky však bude dosaženo o něco později. Nyní jsou desky řezány s okrajem pro zpracování.

Autor připevnil první desku na tlustou tyč z překližky horkým lepidlem a projel ji povrchovým měřidlem. Výsledkem byla tloušťka 10,6 mm.Ostatní obrobky jsou poháněny stejným způsobem. Po broušení ručním orbitálním strojem se dosáhne přesné velikosti.Všechny desky jsou shromážděny v balení, upevněny svorkami a vyvrtán do nich otvor pro upevňovací šroub.Celé balení je upevněno ve spojovacím svěráku a boční okraje polotovarů jsou zpracovány hoblovkou.


Délka talířů se ukázala být jiná a velitel odřízl přebytek pomocí japonské pily a magnetické pokosové skříně. O tom bylo vyrobeno takové zařízení článek.Oba okraje polotovarů jsou označeny kompasem a část materiálu je odříznuta.Poté jsou konce zaobleny rašplí, pilníkem a poté vyleštěny brusným papírem.Zůstává pouze namočit všechny desky olejem. Oleg raději používal pro pluky olej. Používá se k ochraně dřevěných struktur ve vaně a sauně.


Extrémní talíře jsou vyrobeny z dubu a velitel se rozhodl je dodatečně zakrýt barevným olejem, aby produkt získal zajímavější vzhled.


Po zaschnutí dílů můžete zařízení sestavit jednoduchým spojením spolu se šroubem M6, podložkou a křídlovou maticí.
Tak snadno si můžete vybrat tloušťku rozpěrky rovnou tloušťce obrobku. Nyní se svěrák nekroutí.Výsledkem je tak krásný „fanoušek“. V případě potřeby může být vyroben z různých tvrdých hornin a použit jako ukázkový vzorek. Pokud nemáte zahušťovadlo nebo máte potíže s výrobou dílů o požadované tloušťce - stačí si koupit ověsy z překližky. Vhodné jsou také ořezové listy z plexiskla nebo plexiskla různých tlouštěk.
Kromě toho existují truhlářské svěráky, postrádající tuto nevýhodu. Mají dva upínací šrouby a nazývají se svěrákem Moxon. Jejich výroba je podrobně popsána v několika článcích na této stránce. První, sekunda, a třetí.

Děkuji Olegovi za jednoduchý, ale užitečný nástroj pro truhlářskou dílnu!

Pokud máte zajímavé domácí produkty, sdílejte je na tomto webu. Zde získáte skutečnou odměnu, ne „spoustu zelených věcí“ na zábavním fóru.

Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...