» Truhlářství »Magnetický stojan na nože pro kutily

DIY stojan na magnetický nůž

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Každý z vás má v kuchyni nože a měli by mít zvláštní místo, pokud jistě oceníte jejich ostrost.
V tomto článku vám autor kanálu YouTube „Michail Demin“ řekne, jak vytvořil neobvyklý magnetický stojan ze starého dubového dřeva.

Tento domácí produkt je dostatečně jednoduchý na opakování a není nutné jej zdokonalovat.

Materiály
- Starý dubový sloup
- Bukové desky
- Hmoždinky
—  Neodymové magnety
- Brusný papír
- PVA lepidlo
- Oboustranná páska.

Nástroje používá autor.
—  Kotoučová pila
—  Svorky
—  Ruční mlýn
—  Orbitální bruska
—  Šroubovák
—  Elektronický třmen
—  Digitální výškoměr a hloubka
- Vrtačka
—  Forstner Vrtáky
—  Lepicí pistole
—  Frézka
—  Radius Mill s axiálním ložiskem
- Soubor, awl, pravítko, tužka, štětec.

Výrobní proces.
Autor velmi často používá jeden univerzální kuchařský nůž a nelíbí se mu, že jeho oblíbený nůž je často dán do zásuvky a nůž ztratí jeho ostření.

Nedávno Michael odřízl dubové hole, které stály téměř dvě desetiletí venku. Byl to přesně takový materiál, že se rozhodl použít a z něj postavit nůž.

Pro několik průchodů kotoučové pily, postupným zvedáním pilového kotouče, master provede řez na jedné straně kmene, pak se otočí a odřízne od druhé.Zpočátku byla konečná tvář docela vyrovnaná, a pokud by stálo za to použít důraz na kočár, bylo by to plynulejší. Obecně má autor krok asi 2 mm. Aby ji odstranil, fixuje obrobek na rovnou plochu horkým lepidlem.Nyní pomocí takového vozíku pro ruční frézování vyrovná horní část obrobku.Jedna strana je již plochá a může být připevněna k povrchu stolu oboustrannou páskou a poté zpracována stejným způsobem.Chcete-li tuto část stojanu připevnit k základně, lehce ořízněte jednu z jeho hran. Michael chtěl, aby byl držák mírně nakloněn vůči svislici. K tomu nakloní pilový kotouč pod úhlem 5 stupňů a provede řez.Obrobek je upevněn na pracovním stole a oba jeho povrchy jsou broušeny orbitálním strojem. Poté jsou vnější strany zpracovány pomocí šroubováku s kartáčovou tryskou.

Trhliny jsou očištěny od nečistot a třísek pomocí pilníku a broušeny brusným papírem.

První část držáku je zpracována, nyní je nutné upevnit prstencové neodymové magnety o průměru 20 mm. Michael označí vrtné body s awl.Při vrtání otvorů v obrobku se vrták Forstneru rozpadl. Přišla malá chyba, stroj byl nastaven na otáčky 1500 ot / min, autor je snížil na 560.Aby magnety držely nůž bezpečně, je nutné minimalizovat vzdálenost mezi nimi a povrchem držáku. Vrták Forstner to však neumožňuje, protože má centrovací hrot.

S digitální fréza Master nastaví požadovanou vzdálenost s očekáváním, že 2-3 mm dřeva zůstane na povrchu. Mimochodem, toto zařízení může měřit nejen frézu, ale také výšku pilového listu, jakož i hloubku vytvořené drážky nebo díry.

U této metody frézování bez omezovače vedly pokusy o prohloubení díry k zaseknutí řezačky a zničení části obrobku.
Mistr zopakoval výrobní proces této části, ale nyní vyvrtal díry o průměru 25 mm.


Na frézu jsem nainstaloval kopii rukávu, která jemně tlačí frézu 2 mm od okraje díry. Výsledkem je další vnitřní vybrání o průměru 21 mm. To je o 1 mm větší, než je průměr magnetu, ale není to rozhodující.V důsledku toho bude tloušťka mezi magnetem a povrchem 2 mm dřeva.

Aby bylo možné magnety opravit, bylo by možné je vyplnit epoxidem, ale mistr se rozhodl je připojit pomocí běžného PVA. Koneckonců, na mezeru nebudou zatížení.Pro základnu je takový kus vybrán lepený z bukových desek. Jeho okraje jsou frézovány rádiusovým mlýnem s axiálním ložiskem.

V horní části základny jsou vytvořeny dva otvory pro hmoždinky.Poté jsou lepicí hmoždinky a díry lepidlem vzájemně propojeny.
Zatímco lepidlo zasychá, je lepší produkt upevnit svorkou.


Magnetický držák je tedy téměř připraven, zbývá pouze zakrýt všechny jeho povrchy lněným olejem a nechat vsáknout. Po nějaké době musí být olej znovu naplněn.

Jak jsem již mnohokrát řekl, lněný olej nemá velmi příjemnou vůni, je lepší pokrýt dřevěné kuchyňské předměty směsí přírodního včelího vosku a šípkového oleje. O přípravě této impregnace bylo popsáno vtento článek.

Charakteristickým rysem použití voskového oleje je zahřívání ošetřeného dřeva na bod tání vosku. Tato vrchní vrstva má velmi vysokou bariéru proti vlhkosti a je zcela neškodná při kontaktu s potravinami. Kromě toho je bez zápachu.


To je druh krásy, kterou dostal Michail.
Několik z těchto držáků můžete upevnit ne na základnu, ale přímo na zeď, takže to bude také velmi zajímavé. Samotná základna může být také vyrobena z poloviny takového řezu nebo z jiné neošetřené části dřeva.

Kromě toho je možné do něj instalovat magnety ne v jedné linii, ale na celou plochu, takže i malý řez může pojmout několik malých nožů najednou.

Děkuji autorovi za jednoduchý, ale užitečný a estetický příslušenství do kuchyně!


Pokud máte zajímavé domácí produkty, sdílejte je na tomto webu. Zde získáte skutečnou odměnu, nikoli „spoustu zelených věcí“ na zábavním fóru.

Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
9
9
8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Autor
Řezá šrouby lépe, všechny třísky na ostří zůstávají! xaxa
A pokud si to položíte na pěnu a narazíte na koupání - koupíte kompas. škrábnutí
Zajímavé je, že magnetizovaný nůž řezá lépe, a pokud ano, jak to závisí na orientaci linie řezu vzhledem k poledníku? škrábnutí

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...