» Příslušenství » Fotografovi »Velké hodiny pro fotolokaci

Velké hodinky pro fotolokaci
Jsem fotograf a do letošního roku jsem potřeboval velké hodinky (1,5 metru)

Bylo to potřeba snadno se pohybovat - ale masivní vzhled, a zároveň docela robustní konstrukce.
Okamžitě jsem se rozhodl o přední části, jejím základem byl reklamní banner, na jehož povrch byl přenesen a vytištěn můj návrh ciferníku.

Ve vektorovém editoru CorelDRAW jsem připravil rozložení obrázku číselníku. V něm jsem nakreslil nejvhodnější ciferník ve velkém stylu.
Pozadí pod římskými číslicemi bylo rozhodnuto to udělat ve formě trhlin v kamenia přidáním slova „kraken“ jsem „zestárl“, takže byl stylovější.S rámečkem se ukázalo, že je mnohem složitější. Poté, co jsem prošel možnými možnostmi, jsem se rozhodl pro pruhy MDF, tloušťka 8 mm a šířka 70 mmzůstane se mnou po práci na dveřích.

Měl jsem 4 proužky dlouhé 2000 mm. Podle mých výpočtů s poloměrem ohybu R = 775 mm, měly by se proužky snadno ohýbat, aniž by došlo k jejich poškození. Podle mého plánu jsem musel vytvořit kruh, průměr D = 1550 mm. Zakotvte konce proužků - rozmazávající lepidlo na dřevo a upevněte šrouby na vnějším průměru, díly stejného MDF (v těchto segmentech byly dříve vrtány díry rozložené ve vzdálenosti 60-70 mm)


To je teoreticky ..
V praxi se stalo: samořezný šroub - přidané napětí (kompromis v mých rukou :)) v ohybu. Po vytvoření rámu jsem nechal lepidlo zaschnout, ale když jsem ráno dorazil do studia, namísto kruhu jsem našel tvar kapky - jeden z kloubů, neschopný odolat napětí po upevnění pomocí šroubů, praskl. Musel jsem jít opačně. Bylo rozhodnuto nepřipojujte spoje se segmenty, ale překrývat seupevnění volných konců proužků šrouby. Současně se připravovaly velké vložky: dlouhý úsek se táhl spolu s provazem jako lovecký luk. Vytvořený prsten a improvizovaný luk byly postříkány vodou z květinového postřiku a ponechány dva dny sušit.

O dva dny později bylo na přídi uvázané lano MDF si zachoval zakřivený tvar. Poté byla ke spojům velkého obruče připojena zakřivená vložka.

Aby se rám nestal oválným, při vertikální instalaci, uvnitř byly nainstalovány paprsky paprsků-paprsky.

K jejich výrobě jsem byl osloven suché tyče 25 x 25 mm.
Dva hlavní pletací jehlice byly vzájemně spojeny středovými drážkami a vytvořil kříž. Zbytek 4 vložený do rozpěrky, od vnitřních rohů kříže doprostřed dovnitř obruče konce paprsků - přitahované šrouby na vnější straně obruče. Všechny sloučeniny byly doprovázeny rozmazáním lepidla na dřevo.


Hotový rám měl tvar kruhu, o průměru D = 1550 mm. a dokonale si udržel svůj tvar.
Když jsem vytáhl prapor s vytištěným vzorem číselníku, položil jsem jej na vyrobený rám, striktně jsem jej umístil do středu a přeřízl prapor.


Zvedl sešívačku a začal připevňovat volný okraj proužku s držáky k zadní části konce obruče. Aby bylo možné rovnoměrně vytáhněte banner „buben“, upevnění se provádí metodou „hvězd“, když je prapor pokaždé vytažen z opačné strany, přesuňte se od každého následného upevnění sešívačkou (například kryt klikové skříně nebo kryt hlavy válců) auto).
Zbytky proužku jsou po vytažení ohnuty a také stlačeny sešívačkou.


Ciferník je připraven, ale ne nejdůležitější věc - střelec.
Rozložení rukou se provádí společně s designem číselníku, vše ve stejném vektorovém editoru CorelDRAW.

Pak tiskne na konvenční laserové tiskárně, na několika listech. Plechy jsou slepeny k sobě s páskou a jsou oříznuty podél tištěné cesty nůžky, získejte šípy.
V „kancelářských potřebách“ jsem si koupil silná lepenka, tloušťka 1,4 mm. Připojení vzorů papírové šipky a zajištění páskou na lepenku, kroužil je tužkou.


Se skalpelem pro kreativní práci jsem vystřihnul hodiny a minuty z lepenky, stejně jako kartonové podložky, pro pokládku mezi šípy a všechny hrany zpracovávaly jemným brusným papírem.
Velké hodinky pro fotolokaci


Pro malování šipek byla vybrána akrylová, vnitřní barva a černá barva.
Aby při malování šipky „nevedl“, zbarvení probíhalo střídavě na obou stranách a potřebný čas na zaschnutí nátěrových vrstev.Pro připojení hotových rukou ke středu číselníku bylo zakoupeno příslušenství - upevnění skla otvorem vyvrtaným do skla.

Upevnění se skládá ze dvou částí: objímky, na které je na jedné straně vytvořeno spojení se závitem vlevo, na druhém konci je otvor s přírubou pro připevnění k povrchu pomocí samořezného šroubu nebo šroubu, druhá část je šroub se vzájemným závitovým spojením a plochý klobouk.

Vyvrtal otvor skrz prapor do dřevěného kříže pletacích jehel, ve středu číselníku a našroubujte závitové pouzdro se závitem.Připravené šipky připevněné k hardwarovému šroubu přes kartonovou podložku, a přišroubováno k náboji namontovanému ve středu číselníku.
Většina falešných hodinek - připravena. Nyní musíte vizuálně rozjasnit nerovné okraje proužku na rámečku obruče.


Od minulých let Měl jsem ozdobné flexibilní „popínavé rostliny“ smrkových větví, s krásnými kužely, posypané umělým sněhem. Byli rozhodnuti oni místo kolem obvodu hodinek.V železářství byly zakoupeny plastové, držáky kabelů ve tvaru smyčkystejně plastové svorky 3 x 150 mm.
Kolem obvoduna vnější straně obruče, ve vzdálenosti 5 minut od číselníku (30 stupňů)pomocí šroubů držáky kabelů byly pevné.


Obklopujeme obvod číselníku smrkovým „liana“, přitahujeme jej plastovými svorkamijejich průchodem přes ucho držáku kabelu.Dokončené hodiny byly plně v souladu s myšlenkou a perfektně zapadly do mého umístění.

Použité materiály a spojovací prostředky
MDF proužek 2000 x 70 x 8 = 4 ks.
Pruty s průřezem 1500 x 25 x 25 = 4 ks.
Samořezné šrouby 4 x 15 = 20 ks.
Samořezné šrouby 4 x 25 = 60 ks.
Skleněné kování = 1ks.
Smyčkové držáky kabelů = 15 ks
Svorky - plastové vazby 3 x 150 = 20 ks.
Truhlářské lepidlo - Moment Joiner Express = 1 zkumavka
Akrylová barva pro vnitřní použití = Trvalo to asi 100 gramů.
Kohler - černá = 1 jar
Papírnictví 60 x 40 x 1.4 = 2 listy
Brusný papír s jemným zrnem
K dispozici byla sešívačka se sponkami, šroubovák, skalpel a další nástroje.

5
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...