» Z řetězových pil »Stavební míchačka (řetězová pila)

Stavební míchačka (řetězová pila)Ahoj všichni, tentokrát se podíváme na to, jak vyrobit stavební míchač, který bude poháněn motorovou pilou. V podstatě domácí je výsledkem přestavby starého, mimo provoz elektrického mixéru. Vyrobený domácí produkt je pouze tryskou pro motorovou pilou a žádným způsobem nemění její design. Míchačka pracuje perfektně, nezávisí na síti a benzín, takový užitečný domácí produkt, spotřebuje jen velmi málo. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- vadný směšovač elektrické konstrukce;
- ocelový plech;
- ložiska;
- ocelová trubka;
- tuk;
- šrouby;
- barva na kov.

Seznam nástrojů:
- soustruh;
- vrtací stroj;
- bruska;
- svěrák;
- řezací stroj na pásky.

Domácí výrobní proces:

První krok. Demontujeme stavební míchačku
Nejprve se podíváme na stavební mixér, má od autora značku Collomatic DUO 1200. Motor má výkon pouze 1,2 kW, u vybrané motorové pily výkon více než 2 kW, takže pila bude tahat míchačku bez zvláštního zatížení, a to je již dobré.

Po demontáži převodové části autor našel podivnou barvu maziva, je docela možné, že se jedná o emulzi, směs maziva a vody.
Demontujeme skříň motoru, uvnitř je kotva, rozřízneme ji na polovinu a vyhodíme kus osy.
Krok dva Dokončení a instalace osy
Upneme osy kotvy do sklíčidla soustruhu a odstraníme určité množství kovu, budeme muset na osu nainstalovat další ložisko.

Pod přídí motoru jsme vystřihli ocelovou desku, vyvrtali otvory pro šrouby a pracovní osu. Musíme také vyrobit klec pro další ložisko, jehož autor je vyroben z kusu ocelové trubky. V potrubí musíte vybrat určité množství kovu, aby do něj bylo možné vtlačit ložisko. Pro opravu ložiska autor vytvořil drážku pod pojistným kroužkem. Sestavíme celou konstrukci a uchopíme ložiskovou dráhu na ocelovou desku.Když jsme vše rozebrali, nakonec jsme svorku pevně přivařili k základně. Konstrukce přídě motoru je poněkud připomínající brusku.

Krok tři Coupler
Vyrábíme adaptér, kterým můžeme přenášet točivý moment z motoru motorové pily na hnací hřídel míchačky. Autor obrobil adaptér z kulatiny pomocí soustruhu. K adaptéru svařujeme hvězdičku pro řetězovou pilu. Výsledkem bude, že adaptér bude připojen skrz štěrbiny ke spojkové desce pily. Díky této konstrukci je tryska rychle namontována na pilu a nevyžaduje žádné změny.

Spojka je připevněna k ose směšovače kolíkem.Krok čtyři Montážní držák
Vyrábíme montážní držák z tlustého plechu, upevňovací prvek bude připevněn k čepům řetězové pily, ke kterým je pneumatika připevněna. K upevňovacím prvkům svařujeme kus ocelové trubky a již k této trubce svařujeme naši převodovku ze směšovače, vyrobeného dříve. Chyťte vše svářením na místě, na motorové pile, aby všechno fungovalo hladce.
Krok pět Vyměňte tuk
Ve všech uzlech se autor rozhodl vyměnit tuk, protože stroj nebude trvat dlouho se starým. Vybíráme staré mazivo, zbytek očistíme rozpouštědlem. K závěrečnému čištění autor použil tekutinu k čištění brzdového systému automobilu.

Krok šestý Malování a montáž
Všechny detaily namalováme na vnější straně tak, aby barva dobře držela, naneste vrstvu kovu na kov. Po lakování vypadají všechny části jako nové, tryska může být sestavena. Do převodovky plníme husté čerstvé mazivo, nezapomeňte nainstalovat těsnění a sestavit míchačku.


Sedmý krok. Test
Nainstalovali jsme naši domácí trysku pro řetězovou pilu, vše se děje rychle a jednoduše. Začínáme motorovou pilou a můžete míchat beton. Stroj snadno zvládne úkol. Pokud ovšem hodně zasahujete, vaše ruce se unaví vibracemi a těžkou hmotností stroje, je lepší si zde zapůjčit míchačku na beton.

To je vše, projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete toto zopakovat, nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!


0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...