» Z řetězových pil »Dvoukotoučová bruska na bázi řetězové pily

Dvoukotoučová bruska na bázi řetězové pily


Ahoj fanoušci k řemeslu, navrhuji zvážit zajímavé podle mého názoru domácí pro ekonomiku a nejen. Bude to plynová bruska, ale nejen bruska, ale nástroj se dvěma paralelně namontovanými řezacími kotouči. Pokud na beton instalujete dva disky najednou a provedete řez na cihlu nebo beton, získáte drážku, pak do ní můžete položit kabeláž, vést vodovodní potrubí atd. Můžete zde také snadno nainstalovat kovový disk, nástroj dokonale řezá ocel. V případě potřeby si můžete dát auto a kola na dřevo a dvě najednou. Všechno bude jednoduché, jediným problémem je vytvoření hřídele pro stroj, musíme se zde otáčet. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat.Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- motorová pila (silnější, lepší);
- hvězdy z mopedu, motocyklu nebo podobně;
- dvě ložiska;
- kulatiny, plechy (pro soustružnické práce);
- tlustý ocelový plech;
- dva ochranné kryty brusky;
- profilové trubky;
- šrouby.

Seznam nástrojů:
- stiskněte;
- soustruh;
- pásová pila;
- vrtací stroj;
- šroubovák;
- závitníky pro závitování;
- ;
- ;
- frézka;
- malovat.

Domácí výrobní proces:

První krok. Olovo řetězové kolo
Nejprve vyrobíme přední ozubené kolo, jako hvězdy můžeme použít hvězdy z mopedu nebo podobně. Z řetězové pily odstraníme její nativní hvězdičku, naším úkolem je vtlačit ji do nové hvězdičky. Za tímto účelem autor zvětšil na požadovanou velikost vnitřní průměr řetězového kola na požadovanou velikost. Pak přišel záchranný lis a svařování.


Krok dva Montážní část
Dále vyrobíme montážní část, to je část, která nahradí pneumatiku. Je to kus zadní části pneumatiky vyrobený z tlustšího pruhu oceli. Ve své práci autor použil frézu, pásovou pilu a vrtačku, ale lze použít i jednodušší nástroje.

Krok tři Hnací řetězové kolo a pracovní hřídel
Dále si musíte vybrat hnané řetězové kolo, autor má větší velikost než přední, na konci získáme zvýšený točivý moment. Pod hvězdičkou musíte vytvořit pracovní osu, na ní bude nejen hvězdička, ale také ložiska a na tuto osu namontujeme řezací kotouče.Práce na výrobě takové osy se provádějí na kulatém soustruhu. Svařte hvězdičku ve středu osy.

Ložiska jsou dále tlačena po stranách osy a samozřejmě musí být ložiska vyrobena na ložiskách, jejich autor je vyroben na soustruhu. Spony mají závitové otvory pro montáž šroubů. Pokud jde o matice, se kterými jsou řezací kotouče přišroubovány, autor je vyrobil sám. Pokud jde o vlákno - je třeba vzít v úvahu jeho směr, aby se disky během provozu neuvolnily.

Krok čtyři Dává zařízení dohromady
Začínáme montáží zepředu, nejprve jsme odřízli dvě ocelové desky a vyvrtali do nich otvor pro pracovní hřídel korunkou. Vyvrtáme díry v deskách a upevňujeme naše ložiska pomocí ložisek. V důsledku toho svařujeme rozpěrky, v přední části je to kus kulaté trubky a vzadu je to část profilové trubky. Svary byly dobře očištěny bruskou s okvětním plátkem.

Nakonec zbývá spojit montážní část s „hlavou“, mezi nimiž autor svařuje kus profilové trubky. To je vše, v případě potřeby vytáhněte řetěz, zkraťte. Stroj je téměř připraven, instalujeme řezací kotouče, v našem případě beton.


Krok pět Ochranné štíty
Máme vážné auto, takže se ujistěte, že pro něj byly vyrobeny ochranné štíty. Budeme potřebovat dva štíty z brusky, instalujeme je nad disky, aby na nás nelétal prach a jiné částice. Autor odřízl nativní montážní konzolu a štíty jednoduše zakryl do rámu zařízení.

Budete také muset vytvořit řetěz přes řetěz, pro tyto účely autor použil kus profilové trubky vhodné velikosti. Polkruhy byly proříznuty podél okrajů trubky korunkou s velkým průměrem, takže štít váží lehčí a vypadá to zajímavěji. Štít upevňujeme pomocí střešních šroubů ve třech kusech.Krok šestý Lakování a testování
Rozebíráme domácí a barvy, autor používá spreje. Nyní všechno vypadá skvěle a kov nebude rezivět. Shromažďujeme vše zpět a jdeme na test.

Nejprve autor nastaví dva disky na beton, pokusíme se oříznout konkrétní cestu, stroj bez problémů zvládne. Účinnost řezání závisí na výkonu motoru a otáčkách za minutu. Po vyřezání dvou drážek lze nyní řezanou část velmi snadno vytáhnout. Zde můžete pokládat potrubí nebo kabel, vše znovu navléknout betonem atd.
Autor také demonstruje provoz stroje na cihlové zdi, vyřezáváme a bouráme cihly kladivem a výsledkem je vynikající drážka pro trubky.

Mlýnek byl samozřejmě testován a pro svůj účel - řezání kovů. Instalujeme jeden disk na kov a řezáme profilové trubky, jiskry létají silně, rychlost rotace disku je dostatečná. Toto je konec projektu, doufám, že ten nápad byl pro vás zajímavý. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí produkty.


10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...