» Lov »Výroba šípů pro luk v lese bez strojů a zařízení

Vytváření šípů pro luk v lese bez strojů a zařízení


Dobré odpoledne, autor vám v této instrukci řekne, jak samostatně produkovat dokonale rovné šípy v lese bez speciálních strojů a zařízení pomocí téměř jednoho nože.

Pravděpodobně jste viděli americké filmy, ve kterých hlavní postava vstupuje do lesa jedním nožem a během dne se stává lukem a šípy, takže tohle je hollywoodský kecy, šipky vytvořené hollywoodským hrdinou budou létat kdekoli, nikoli do cíle. Tvorba kvalitních šipek vyžaduje čas od čtyř do pěti dnů.

Materiály a nástroje, které autor použil:

Seznam materiálů:
1. Bushova vrba ve druhém roce života.
2. Hřeb je 100x5;
3. lano;
4. Silná kapronová nit;
5. Malé feny jedli;

Seznam nástrojů:
1. nůž;
2. Kladivo;
3. Soubor;
4. Pařez;
5. Dva hřebíky 40x2;
6. Ohnutý hřebík 100x5 naostřený ve formě šroubováku;
7. Kámen nebo trávník o hmotnosti 15–18 kg v létě nebo 20–25 v zimě.

Proces výroby šipek:
Krok 1: Vyrobením polotovarů pro šípy, narovnání vrby a odstranění kůže.
1. Abychom vytvořili dokonale rovnou šipku, potřebujeme ve druhém roce života blank z keře vrby, je nutné získat vysoce kvalitní, spíše tuhý šíp, pokud si vezmeš keř na méně než dva roky, šipka bude měkká, pokud po více než dvou letech bude na vrbě solidní procesy a je vyžadováno další zpracování obrobku.


2. Přilepíme smyčku lana na tenký konec vrby, připevníme kámen nebo trávník o hmotnosti 15-18 kg v létě nebo 20-25 kg v zimě na tlustý konec.


3. Zatímco je vrba vlhká a měkká, zavěsíme ji na větev pro sušení, zátěž natáhne obrobek do ideálního stavu, po vysušení se vrbový obrobek zcela vyrovná.

4. Čtvrtý den provádíme nožem kroužkové řezy na blanku. Řezy se provádějí před smyčkou lana shora a zespodu.
[střed]

5. Zachytíme slupku, snadno opustí a poté ji odstraníme z hřídele na kroužku. Hřídel se ukázala jako plynulá a nevyžaduje další zpracování. Dokončujeme obrobek hřídele až do konce.Krok dva: Kalibrace výložníku, ořezávání obrobku po celé délce.
1. Ukázalo se, že obrobek hřídele se šipkami má různé tloušťky, musí být kalibrován, aby se nastavila tloušťka, hmotnost a délka, proto do hřebene najedeme dva hřebíky 50x2, přičemž vzdálenost mezi nimi se rovná průměru šipky, ale ne více než 12 mm.

2. Vezmeme nejtenčí šipku, vložíme mezi nehty a protáhneme je, dokud se obrobek hřídele nezačne dotýkat hřebíků, neposouváme je od sebe a na hřídeli uděláme zářez nožem.


3. Odřízněte obrobek nožovou patkou pro patky.4. Určete délku šipky, proto natáhneme levou ruku, protože při střelbě z luku je dlaň otevřená, konec obrobku na hřídeli se dotkne prstů, druhý konec obrobku je sevřen dvěma prsty, které se dotýkají brady, to je ideální vzdálenost pro střelce. Opravíme tuto polohu, můžeme ji vzít o 2-3 cm déle, pak opatrně, aby nedošlo k rozdělení, odřízli jsme konec obrobku.


5. Vložte všechny zbývající obrobky do svazku a ořízněte na nalezenou velikost. Sázky ukazovaly 20-25 gramů s během 2-3 gramů.

Krok tři: Výroba tipů
1. Nejjednodušší možností pro tip je, aby byl vyroben ze silného stromu, jako je suchá fena vánočního stromu, jedná se o nejsilnější strom v lese.

2. Provedeme prstencový řez a pečlivě ořízneme nožem, upravíme válcovou část hrotu na průměr hřídele se šipkou.

3. Plánujeme ostrý konec špičky ve formě kužele nebo ve formě špičaté pyramidy s plochými plochami, což bude pohodlnější vyrobit.


Krok 4: Instalace hrotu
1. Před instalací hrotu do obrobku na šipce vyvrtejte otvor o průměru asi 5 mm, proto ohneme hřebík 100x5 o 90 stupňů a naostříme ostrý konec hřebíku pilníkem jako šroubovák. Vrba je dutá trubice naplněná měkkým jádrem, které lze snadno vrtat. Zaostřený hřebík vložte do středu obrobku a pomalu otáčejte, vyvrtejte otvor.


2. Opatrně otáčejte špičkou, vložte ji do tlusté části hřídele se šipkou a nainstalujte ji až na konec. Dostali jsme šíp s vyměnitelnými tipy.

3. Místo dřevěné špičky můžete použít hřebík o průměru 5 mm, proto je nutné naostřit konec hřídele na nulu, toto vylepšení neovlivní pevnost ramene.4. Chcete-li špičku na hřídeli upevnit nožem ve vzdálenosti 25 mm, proveďte prstencový řez do hloubky 0,5 - 0,7 mm, aniž byste museli spěchat, abyste provedli řez směrem k zářezu, nainstalujte špičku a zalisujte ji nylonovým závitem.

5. Abychom zakončili špičku, vezmeme kapronový nit, na konci uděláme uzel pro pohodlí utažení smyčky našimi zuby, pak uděláme smyčku z nitra kapronu, připevníme ji k prstenovému řezu, stiskneme prstem a začneme navíjet nit rovnoměrně, počínaje prstenovým řezem asi 15 mm, pak zabalte opačným směrem, abyste dostali dvě vrstvy. Natáhneme vlákno s uzlem do smyčky a napneme smyčku se zuby pod dvěma vrstvami nití, odřízneme konce nití. Takový hora se nikdy rozvázat.


Krok 5: Stopka
1. Vyvrtáme otvor do šachty se zahnutým hřebem ze strany menšího průměru.

2. Ve vzdálenosti asi 15 mm od konce hřídele výložníku se pomocí tenkého konce nože vyvrtá malý otvor o průměru 2,5 mm a ten stejný otvor vyvrtáme z opačné strany.


3. Tenký nůž naproti otvorům vyříznutým kusům stěny šachty ramene šířky 2,5 mm.


4. Pro posílení dříku vezměte vlákno kapronu a začněte navíjet vlákno číslem osm kolem konců dříku 5-6krát, čímž vytvoříte tlumič nárazů pro bowstring ze závitů. Abychom ochránili šachtu před rozbitím bowstringem, vytvoříme smyčku niti a začneme točit asi 20 mm v jedné vrstvě směrem ke špičce, potom taheme nit se svazkem do smyčky a utáhneme smyčku pod vrstvu niti zuby, konce ořízneme.
Krok šestý: Výroba peří (stabilizátor)
1. Stabilizátor je vyroben z lišejníků (spící vousy), proto vyrábíme několik polotovarů lišejníků o délce asi 30-40 mm, uspořádáme je rovnoměrně kolem šipky ve vzdálenosti 40 mm od stopky, upevníme ji nylonovým závitem stejným způsobem, jakým jsme fixovali špičku.


2. Abychom provedli kompresi peří, vezmeme nylonové vlákno, na konci uděláme uzel pro pohodlí utažení smyčky našimi zuby, pak uděláme smyčku z nylonového vlákna, připevníme jej k okraji peří, stiskneme prstem a začneme navíjet vlákno rovnoměrně, počínaje od okraje asi 10 mm, poté vítr v opačném směru, získat dvě vrstvy.Sejmeme smyčku a ořízneme lišejníky podél okraje navinuté niti, pak vracíme smyčku na její místo a znovu provedeme počet otáček se závitem, vyhladíme ostrý úhel lišejníků. Natáhneme vlákno s uzlem do smyčky a napneme smyčku se zuby pod dvěma vrstvami nití, odřízneme konce nití. Řezáme kolem 15 mm náš kruhový stabilizátor a zarovnáváme konce.Sedmý krok: Test
Šipka letí do cíle docela stabilně, ale peří je lepší dělat z peří.

1 část:

2 části:
8.9
9.5
9.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
4 komentář
Osceola
V dětství dělali luky a šípy, ale je to jen speciální úroveň.
a ještě chladnější, aby se stroje a zařízení vyráběly pomocí lešení a šípy na přídi =))
Bylo by mnohem chladnější vyrábět šípy v lese pomocí strojů a zařízení. )))
stetheme =)

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...