» Lov »Humánní past na zajíce / králíka

Humánní past na zajíce / králíka

Humánní past na zajíce / králíka


Zajíc je nejtradičnější a nejběžnější lovecká kořist. Kromě zajíců existují také zvířata jako divokí králíci. Zajíci a králíci se někdy obtěžují natolik, že vyhlásí válku. Mohou zničit úrodu v zahradě, jak se vypořádat s touto šelmou? Existuje mnoho způsobů, jak chytit zajíce, ale co když je třeba zajíce živého? Pro tyto účely autor přišel s tak jednoduchou pastí, která nepoškodí zvíře. Když chytíte zajíce, můžete jej umístit do klece, nebo ho můžete jen prohlédnout a uvolnit.

Past je poněkud připomínající past na myši, pouze je určena pro většího hlodavce. Zařízení je vyrobeno ve formě krabičky s dveřmi, které se automaticky zavírají podle své vlastní hmotnosti, pokud se výroba dostane do pasti. Dveře jsou drženy lanem přes speciální PVC trubku, na jejímž druhém konci je upevněna západka. Uvnitř krabice na samém konci je návnada, zajíc leze na ni, dotýká se západky a dveře se zavírají. Prankster chytil!

Materiály a nástroje pro výrobu pastí:

Seznam materiálů:
- překližka, desky (nebo jiný podobný materiál (všimněte si, že zajíc má silné zuby);
- lano;
- kus trubky z PVC nebo jiného podobného materiálu;
- samořezné šrouby;
- miska s návnadou.

Seznam nástrojů:
- pila na dřevo;
- ;
-
- zelená barva (aby se zajíc nebál pasti);
- nůž.

Výrobní proces pasti:

První krok. Schéma pasti a náčrtky
Aby nedošlo k improvizaci během montáže pasti, nakreslete jeho rozměry tužkou a odhadněte, kolik materiálu bude potřeba. Vytvořte větší past, aby se zvíře nebojelo do ní vlézt.


Krok dva Vyrábíme polotovary
Odřízněte požadovaný počet mezer v souladu s plánem, který jste vytvořili. K vytvoření krabice budete potřebovat tři dlouhé desky. Do horní desky vyvrtejte otvor s velkým průměrem, abyste mohli nainstalovat západku.

V zásadě můžete na všech deskách vyvrtat více děr, takže se zvíře nebojí vylézt do krabice. Neprovádějte však příliš velké díry, protože zajíc okamžitě trhá slzu a uteče. Autor přistoupil k výrobě pasti velmi zodpovědně, takže detaily byly pečlivě obroušeny a vzájemně upraveny.


Odřízněte steh zářezem na jednom konci. Je nutné držet potrubí z PVC, díky kterému je lapač napnut.

Ve spodní desce pasti, na začátku pasti, vytvořte drážku tak, aby do ní mohly vstoupit zavřené dveře.Nahoře je přišroubován malý blok, který drží dveře. Vystřihněte také samotné dveře. Je důležité, aby byly dveře dobře vyleštěny, jinak by se mohly zaseknout v nejnevhodnějším okamžiku.

Krok tři Lano a PVC potrubí
Vezměte trubku z PVC a ořízněte ji na takovou délku, aby jeden konec byl naproti otvoru se zámkem a druhý proti dveřím. Vyvrtejte otvory na koncích potrubí, abyste mohli lano přivázat.

Budete potřebovat dva kusy lana, jeden kus na délku by měl stačit na připevnění ke dveřím a druhý na spoušť.

Krok čtyři Sbíráme past
Pro sestavení pasti můžete použít samořezné šrouby, bereme a sbíráme krabici. Poté nainstalujte dřevěnou konzolu, která udrží trubku z PVC. Budete také muset vytvořit háček na strom, který udrží dveře otevřené, dokud háček nezachytí zajíc.
Tento háček by měl mít takový profil, aby zajíc, když se dostane do krabičky a začne se pohybovat směrem k návnadě, musí háček zavěsit. Připevněte lano k háku a druhý konec k PVC trubce. Připevněte lano k druhému konci potrubí z PVC a dvířka k němu upevněte.


To je vše, past je téměř připravená, můžete to vyzkoušet.

Krok pět Dokončovací doteky
Nezapomeňte, že dřevo se rychle zhoršuje, pokud není chráněno před vlhkostí. Barva je vhodná, zejména zelená, žlutá nebo bílá, vše záleží na tom, v jakém ročním období chytíte zajíce. Například zelený rámeček bude dokonale maskován do keřů a trávy. Ve sněhu nebude vidět bílý rámeček.Vždy pamatujte, že zajíc má vynikající vůni, takže barva by neměla mít štiplavou vůni. V tomto případě to zvíře vyděsí. Jako ekologická varianta může být strom namočen minerálním olejem, což jej také dokonale ochrání a zajíc se nebude vyděsit.

To je vše, past je připravena, jděte do lesa a postavte ji na samotě. Na samém konci krabice nastavte návnadu, zajíci jsou velmi rádi kukuřice, mrkev, jablka a další produkty. Je obzvláště dobré nastavit takové pasti v zimě, protože můžete vidět cesty, po kterých zajíc skočí. Miluje žít v bažinách s vysokou trávou, v lesích, zejména v blízkosti polí, protože tam je spousta jídla a často také obchoduje na loukách.
9.9
9.4
9.9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
4 komentář
Jděte také na krysy a myši! tajemství
kde se kouřící zajíc pohybuje kolem ... Myslel jsem, že to byla gilotina ... a co dělat, když se místo zajíce chytí skunk ... tam nevidíš, kdo ...
Autor
téměř se chytil a zmírnil stres
Jak to chápu, zajíc na fotografii není pro kukuřici, ale pro cigarety do pasti.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...