» Auto DIY Domácí buggy nebo druhý go-kart

Domácí buggy nebo druhý go-kart


Ahoj všichni! Na internetu je velké množství možností buggy a já jsem se rozhodl sdílet svůj design s vámi. Podívejte se, co jsem nakonec dostal. Pokud se vám můj nápad líbil a zajímal vás, rád vám řeknu, jak jsem to udělal po etapách.Možná začnu s pozadím vzniku takového projektu. Dříve jsem udělal Go-Kart a poté, co jsem na to trochu narazil, jsem si uvědomil, že se mi moc nelíbí tuhé zavěšení. Rád jezdím po drsném terénu a lesem, tak jsem se rozhodl použít díly z Go-Kart a vyrobit kočárky. Aby nedošlo k žádným otázkám, odkud tyto nebo jiné náhradní díly pocházejí, doporučujeme vám podívat se na předchozí článek Domácí Go-Kart nebo dětský sen!, popsal jsem, jak jsem udělal všechno.

Materiály a komponenty


1. Motor z traktoru s přímým chodem, analog Honda GX200
2. Zadní náprava o tloušťce 30 mm, délce 900 mm
3. Převodovka z motocyklu M-72
4. Kola ze zahradního vozu - přední 4 palce (300 mm vně), zadní 6 palců (350 mm vně)
5. Profilová trubka 40x20x2 mm pro rám
6. Ložiska ložiska UCP206 2 ks. pro zadní nápravu
7. Vodní kruhová trubka 26,8 x 2,5 mm
8. Tlumiče nárazů z horského kola 2 ks, pro přední zavěšení
9. Silentbloky kyvadla Delta 35x23x10 mm 4 ks, pro přední zavěšení
10. Zadní tlumiče od motocyklu Dnepr 2 ks. pro zadní zavěšení.
11. Autosedačka (řidič)

Nářadí a spotřební materiál


1. bulharština
2. Řezací a brusné kotouče
3. Svařovací stroj a elektrody
4. Vrták
5. Sada vrtáků
6. Kulatý a plochý pilník
7. Nýtovací pistole s nýty

Krok 1: ukotvení převodovky motorem bloku motoru.


Jak jsem již řekl, použiji části z předchozího projektu Go-Kart.Buggy bude mít vzadu kyvadlové zavěšení. Abych nezkomplikoval svůj život, rozhodl jsem se odříznout zadní část rámu Go-Kart, ze kterého udělám kyvadlo. Rozhodl jsem se vyměnit motor a nasadit chodící traktor. Koupil jsem použitý motor, kompletní, ale nefunkční za málo peněz. Když jsem to rozebral, viděl jsem, že se spojovací tyč rozptýlila a na krku klikové hřídele bylo spousta špatných věcí.Píst byl zahnutý a musel být vyměněn, ale rozhodl jsem se začít vyměňovat pouze klikový hřídel s ojnicí. Náhradní díly objednané v internetovém obchodě.Dal jsem nové díly motoru a všechno dal dohromady. První start potvrdil mé obavy a viděl jsem, že motor hodně kouřil.Poté jsem už takové úspory odhodil a zbytek náhradních dílů jsem si koupil pro plnou opravu. Nyní jsem si objednal píst s kroužky a prstem, sadu těsnění a ventil.

Ventily byly všechny v dřezech a měly malou vůli ve vedení. Třela jsem ventil a odstranila saze z hlavy. Blok dal vrtu.


Po sestavení motoru jsem ho poprvé nastartoval a nyní motor fungoval jako nový, teď jsem si byl naprosto jistý. Nyní se budeme zabývat samotným připojením převodovky k motoru. Rozhodl jsem se nechat spojku z řetězové pily, změřil všechny potřebné velikosti a dal náhradní díly do soustruhu. Po otočení jsem dostal takové podrobnosti.
Spojka přivařená k pouzdru. Objímka má drážku na pero a sedí na hřídeli motoru.


Aby byla spojka ve správné vzdálenosti od okraje, byla z hliníkové desky, která byla instalována mezi motorem a klikovou skříní, vyříznuta mezilehlá podložka. Aby bylo možné klikovou skříň přesně umístit do středu klikové skříně, vložil jsem olejové těsnění a nasadil na hřídel motoru.Nyní, po vyrovnání, jsem dotáhl klikovou skříň dvěma šrouby. Motor je připraven k připojení a já ho instaluji na rám.

Upevnil jsem motor a převodovku svorkou a ve skutečnosti uvařím držák motoru.

Video instrukce
Volnoběžné otáčky motoru z motorové pily a motobloku se samozřejmě liší a aby spojka fungovala správnou rychlostí, musela jsem spojku upravit novým způsobem.

Video instrukce
Krok dva: vytvořte rámeček


Všechny rozměry a úhly v rámu jsou relativní a nemusíte je opakovat přesně za mnou. Rám vytvářím podle takového schématu - sedím na židli, kterou použiju, položím na rovnou plochu (v mém případě na stůl), pohodlně odkryju záda, posadí se a položím na stůl značku, kde končí moje nohy. Přidám 10-15 centimetrů a dostanu čáru přední hrany rámu. Zadní část rámu končí bezprostředně za sedadlem a stojany za zády budou probíhat rovnoběžně s ním. Spodní část rámu a zadní sloupky jsem svařil z profilové trubky 40x20x2 mm. Horní část rámu a přední část jsou vyrobeny z kruhového vodovodního potrubí 26,8 x 2,5 mm.

Dvě trubky jsou přivařeny k zadní části rámu, ke kterému je svařováno upevnění zadních tlumičů.

Zadní zavěšovací držák je přivařen k zadní části rámu.

K ukotvení kyvadla rámem jsem použil uchycené držáky tlumičů, které byly poté přivařeny ke koncům kyvadla.Na samotném kyvadle jsem také přivařil držák pod tlumiči.

Nyní jsem nasadil tlumiče na jejich místo a vše spojil šrouby. Tlumiče jsou Číňané, vypadají krásně, ale pro Dněpru jsou příliš měkké a pro mě to pravé.Video instrukce
Krok tři: proveďte přední zavěšení


Konstrukce předního odpružení příliš nekomplikovala a učinila z něj jedinou páku. Tlumiče nárazů z horských kol. Jsou velmi tuhé, ale pokud si vyberete správné místo pro instalaci, pozastavení bude fungovat jemně. Přívěsek je přivařen ve tvaru praku z kulaté trubky, ke které je část profilové trubky odříznuta od volantu Go-Kart pomocí kola. Pro namontování zavěšení před rám jsou svařeny distanční vložky od profilové trubky.
K rámu jsou přivařeny také držáky pro tlumiče nárazů z plechu o tloušťce 3 mm.
Kyvadla zavěšení jsou k rámu připevněna tichými bloky, díky čemuž je zavěšení velmi měkké. Vzal jsem tiché bloky z kyvadla zavěšení mopedové Delty 35x23x10 mm. Jsou vloženy do kousků trubky, která byla vyříznuta a upravena na velikost tichého bloku, a pak jsem tyto kousky trubky přivařila k zavěšení.
Video instrukce
Krok 4: Řízení


Také jsem použil táhla od Go-Kart, i když jsem je musel snížit, aby se prodloužil a ohnul, jak vyžaduje návrh odpružení.


Do rámu, kterým prochází hřídel řízení, je přivařena trubka.


Na konci hřídele řízení je přivařen svorník, na který je navinut bipod řízení, a je upevněn maticí.Hřídel řízení je namontován na profilové trubce přivařené k rámu. Hřídel prochází skládací trubkou, do které jsem vložil kousek vodovodní trubky z PVC. Díky tomu se hřídel řízení snadno otáčí a je pevně připevněna k rámu.

Ojetý volant z auta, takový jako na VAZ. Kvalita je tak dobrá, ale tato možnost mi vyhovuje - lehká a malá.Video instrukce
Krok 5: Brzda, škrticí klapka, křeslo a řazení


Brzdové a plynové pedály jsou vyrobeny z kusu pásu a kulaté trubky a jsou připevněny k rámu obvazem na šrouby přivařené k rámu. K nim je připevněn škrticí kabel a brzdy.

Vzal jsem si přední autosedačku z cizího auta. Namontuje se na čtyři šrouby do rohů přivařených k rámu. Řadil jsem pomocí kabelů. To byla jediná možnost, protože pozastavení je vždy v pohybu.

Závěr


Zatímco kočárek má neúplný vzhled a je třeba udělat mnohem více. Samozřejmě stále musím všechno rozebrat, očistit všechny části od rzi a barvy. Některé prvky budou také přidány do rámu a podlaha bude vytvořena. Myslím si, že to všechno skončí na jaře.
Doporučuji všem, aby udělali něco podobného. Z jízdy na takovém zařízení získáte spoustu potěšení a pozitivních emocí, které nejsou srovnatelné s řízením auta. Věřte mi, taková atrakce bude pro vaše přátele tou nejlepší zábavou na výletech. Jízda na kočárku nenechá nikoho lhostejným!
Sbírky: Buggy
8.4
8.7
6.9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
6 komentáře
Proč tedy publikovat „nedostatek“ s popisem plánů do budoucna? Mimochodem, rezervace nehovoří ani slovo o bezpečnostních pásech nebo osvětlovacích zařízeních. Se stejným úspěchem si můžete dát dohromady lavičku a říci, že v budoucnu to bude kosmická loď (to samozřejmě samozřejmě přehání). Proto jsem připomněl požadavky na zveřejněné domácí výrobky. A co se týče čtení textu, pro mě existují tři druhy informací - není to úplně zajímavé, kam vůbec nejdu, zvědavý, na co se podívám a přečtu si řádek, dobře, zajímavé, které jsem si přečetl úplně, ale a priori považuji všechny hotové hotové výrobky odpovídající jejich jménu. a bez rezervace malým písmem „nepoužívejte, jak bylo zamýšleno.“
Přečtěte si. Autor píše
Zatímco kočárek má neúplný vzhled a je třeba udělat mnohem více. Samozřejmě stále musím všechno rozebrat, očistit všechny části od rzi a barvy. Některé prvky budou také přidány do rámu a podlaha bude vytvořena. Myslím si, že to všechno skončí na jaře.
A nikdo by neměl tento článek pečlivě prostudovat, aby nalezl omluvy pro nedokonalosti.

Nesouhlasím. Alespoň si musíte přečíst článek. Nejsem konkrétně o této chybě, nečetl jsem ji, ale tady dole lidé píšou
Pak se divíme ... odkud pocházejí ohně? Šílený nápad ... strom je stále suchý, což není dielektrikum, ale vlhkost popadá ... tady máte zkrat ...

Ale na samém začátku je psáno
Takový přepínač samozřejmě nemusíte používat v domácí síti, ale u některých projektů, jako je Master, je při nízkém napětí, je to docela
A pečlivě si přečetl
Požadavky a nuance designu a výběru domácích produktů všeho druhu:
1) Domácí by měli:
• provádět obtížněji než průměr;
• být užitečný (pro zařízení);
• vypadají krásně a esteticky;
• mít hotový (dokončený) vzhled.
, zejména poslední bod? Sergey Mikhalych zcela správně považuje váš domácí produkt za hotový a na základě toho dělá komentáře. A nikdo by neměl tento článek pečlivě prostudovat, aby nalezl omluvy pro nedokonalosti.
Autor
Citace: Sergey Mikhalych
Neexistuje žádná bezpečnostní klec, žádné pásy, kdyby neexistovala žádná osvětlovací zařízení, alespoň reflektory by neublížily.

Pokud si pečlivě přečtete, co jsem napsal, a nejen se podíváte na obrázky, z textu jasně pochopíte, že projekt není dokončen! Dokončím spoustu věcí ...
Je samozřejmě chvályhodné, že člověk má chuť něco udělat. Ale pokud to uděláte, udělejte to normálně a bezpečně pro sebe a ty kolem vás. Neexistuje žádná bezpečnostní klec, neexistují žádné pásy, pokud by neexistovalo žádné osvětlovací zařízení, reflektory by to neublížily. Nevím, jak na to - existují specializovaná fóra ...

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...